Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Őrülten elhúzódó megfázások,...

Őrülten elhúzódó megfázások, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ha én megfázok, vagy spontán megállítható az elején, vagy akár közben. De ha spontán nem "szakad meg" a betegség, akkor viszont nagyon elhúzódik. És ez a spontán gyógyulás is egyre nehezebben következik be.

Legutóbb is naponta egy litert gyógyteát ittam sok-sok mézzel, C-vitamint vettem be, multivitamint is, orrot öblítettem egész nap, inhaláltam, hagymát ettem, otthon voltam, pihentem, hittem a gyógymódokban, sőt, mindig azt hittem, na most meggyógyulok holnapra... Vettem be néha gyógyszert, amíg fájt a torkom, borogattam, stb. Na, így, mindezekkel együtt legyűrtem egy hét alatt, utána még kb. fél hétig éreztem az utóhatásait.

De ha nem kúrálom magamat ennyire, akkor hetekig tart, vagy átalakul hurutos köhögéssé, ami hónapokig tart.


Orvosok szerint refluxom van (az fül-orr-gégészeti tüneteket okoz), és az orvosok szerint valószínűleg emiatt, szerintem a szennyezett levegő vagy allergia vagy elváltozás miatt állandóan duzzadt az orrnyálkahártyám.


Ez lehet ok?


Annyira bosszant, hogy mások sokkal kevesebb kúrával vagy kúra nélkül meggyógyulnak 3-4 nap alatt, én meg szenvedek és szenvedek vele...


2012. márc. 30. 21:41
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
A nátha húzódik el sokáig vagy maga a torokfájásod, gyengeség is?
2012. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Milyen gyógyszereket szedtél, és mennyi ideig? Mikor kezdődött először ez a hosszan elhúzódó folyamat? Hányszor öblítesz orrot és mivel? Ha használsz orrsprayt, akkor ált. mennyi ideig?

/Bocsi, hogy ilyeneket kérdezem, de lehet valamelyiket helytelenül alkalmazod és emiatt húzódhat el./

2012. márc. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Gyengeség rám nemigen jellemző. Esetleg, ha nagyon-nagyon televagyok váladékkal, meg ha lázam van. De ezen esetekben se feltétlen vagyok gyenge, levert. Volt olyan is, hogy csúnya hurutos köhögéssel és náthával "pörögtem", legutóbb 38.3-nál se voltam levert.

A torokfájás mindig elmúlik, legtovább egy hétig tart, de szerintem addig se.

A taknyolás - elnézést kérek - húzódik el, vagy ha van, akkor a köhögés. Olyan is van, hogy egyik se, csak épp az alaptünetek - ugye a folyamatos váladékozás hátul, ami amúgy is van - erősebbek + a hangomon hallani a dolgot.

Gyógyszert nemigen szedek, csak ha elmegyek orvoshoz és ír. Ha ír, akkor antibiotikum, köptető mindenképp és esetleg gyulladásgátló, de ezt nem feltétlen. Ha gyulladásgátló, akkor Algoflex vagy pirinszármazék. Orrcseppet, sprét akkor használok, ha ír, és nem sokáig, egy hét kb.

Salvus gyógyvízzel öblítem az orromat, naponta kétszer, esetleg ha érzem, hogy 100%-ig eldugult valamelyik orrlyukam és zavar, akkor többször. Salvus-szal minden nap kb. 2-3 hónapja, de bevált, kb. felezte a tüneteimet, és orr-fül-gégész is rábólintott - aki előtte belenézett lámpával a dolgaimba. Azt mondta, mintha látna is javulást a gyógyvíz hatására. Azt hiszem, úgy fogalmazott, hogy az orrom az már elég jó...

De ezt interneten is sok helyen olvastam, hogy szokták javasolni

+ rá is van írva.



Szóval akkor igazam van, és immungyengeség kevésbé?

2012. márc. 31. 13:06
 24/28 anonim ***** válasza:

Érdekes egyébként, mert úgy hiszem, hogy allergiád is lehet. Azért írtam még a legelején, hogy ne öblögess annyit, mert néhány embernek nem igazán vállt be. Viszont az orvosod véleménye szerint ettől javult az állapotod. Az orrsparyt kb. 5 napig lehet használni, napi 2-szer 1-1 fújás mindkét orrlyukba (nekem az orvosom utasított így, mert ha sokat használod varasodás jöhet létre, tehát szárítja a nyálkahártyát).

Egyébként röntgent készítettek? Orrsövényferdülést nem diagnosztizáltak, vagy egyéb elváltozást az orrban nem találtak pl. polip?

Az is lehetséges, hogy valami miatt legyengült az immunrendszered (pl. stressz hatására). Igyál sok folyadékot és egyél gyümölcsöt, zöldséget, ha tudsz rendszeresen. Nem vagyok ezeknek a tablettáknak híve, de ajánlom a Ca-ot, vagy Mg-ot.

2012. márc. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 3 év vizsgálatainak eredménye:

- Három darab negatív orrmelléküreg-röntgen lelet. Volt, amelyiken csak annyit írtak, hogy az orrmelléküregek levegőtartalma rendes, máson az volt, hogy a septum nasi szabályos lefutású v. valami hasonlót. Ez mit jelent? Ha láttak is valamit, akkor azt, hogy duzzadt az orrnyálkahártya. Magyarul csak a tünetet magát látták. :D

- 2 darab mellkasröntgen, az egyik negatív, a másik a hosszú köhögéskor készült, azt látták, hogy a hörgők bronchitises jellegűek - tehát ha jól értem, megintcsak magát a tünetet látták.

- Volt két laborom. A gyulladásra utalni képes értékeket már leírtam. Annyit, hogy megnéztem újra, a CRP nem magas, hanem pont, hogy majdnem 0 volt. Helicobacter Pylorit kerestek, azért készült a labor, de negatív lett erre nézve.

- Kétszer vizsgált meg két különböző fül-orr-gégész, annyit láttak, amennyit érzek, tehát a nyálkahártya duzzadását és a sok váladékot.

- Voltam tüdőgyógyásznál, készült spirometriás vizsgálat, amiről annyit tudok, nem állapított meg semmi vészeset.

- Voltam allergiateszten, negatív. De a háziporatkát fel se tették, amit nagyon nem értek és nehezményezek.


Két háziorvos szerint refluxom van, arra kapott gyógyszer ugyan enyhít sok tünetet - tehát tényleg van refluxom is :( -, de a váladékozásra, orrdugulásra, elhúzódó megfázásokra nem hat.



Ha valóban lehet gyengébb immunrendszer miatt is - amit nem értek, mert a kisgyerekeknek se lesz bajuk a nátha alatt kapott szteroidtól -, akkor az is magyarázhat valamit. Szóval egy részről nem értem, másrészről magyarázhat valamit. :)

Mintha pubertáskorom óta sűrűbben lennék beteg és keményebben.

Óvodában, általános iskola alsóbb éveiben csak náthám volt, mondjuk az sokszor és hosszan. Ált. iskola felsőbb éveitől kezdve cifrább dolgok is voltak...

2012. márc. 31. 14:12
 26/28 anonim ***** válasza:

Septum nasi-orrsövény; normális, nincs deformáció.

Egyébként én sem értem miért hagyták ki az atkát a tesztnél.

Csináltass újabb allergiavizsgálatot, ha egyéb rendellenességet sem találtak nálad. Talán emiatt vannak ilyen tüneteid.

2012. márc. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

És a többi vizsgálat SZERINTED eléggé alapos volt?


Hacsak... az atkát a leleten a nevén nevezik? Mert volt ott nemtudommilyen keverék, meg más fantázianév is.

2012. márc. 31. 17:43
 28/28 anonim ***** válasza:
Érdekes, ez az allergia vizsgálat az már biztos. Nekem azt hiszem alapból 12+1-et néztek, ki is derült mire vagyok allergiás (mind a kétféle házi poratkára), és mivel a z allergiám orrfolyásban és szemviszketésben merül ki (az orrfolyásom meglepően durva), gyanítom allergiás vagy. Gondolom betegségnél a legyengült immunrendszered sem tud védekezni eléggé, vagy nem tudom, nem vagyok orvos, annyira nem értek hozzá :)
2012. aug. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!