Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Őrülten elhúzódó megfázások,...

Őrülten elhúzódó megfázások, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Ha én megfázok, vagy spontán megállítható az elején, vagy akár közben. De ha spontán nem "szakad meg" a betegség, akkor viszont nagyon elhúzódik. És ez a spontán gyógyulás is egyre nehezebben következik be.

Legutóbb is naponta egy litert gyógyteát ittam sok-sok mézzel, C-vitamint vettem be, multivitamint is, orrot öblítettem egész nap, inhaláltam, hagymát ettem, otthon voltam, pihentem, hittem a gyógymódokban, sőt, mindig azt hittem, na most meggyógyulok holnapra... Vettem be néha gyógyszert, amíg fájt a torkom, borogattam, stb. Na, így, mindezekkel együtt legyűrtem egy hét alatt, utána még kb. fél hétig éreztem az utóhatásait.

De ha nem kúrálom magamat ennyire, akkor hetekig tart, vagy átalakul hurutos köhögéssé, ami hónapokig tart.


Orvosok szerint refluxom van (az fül-orr-gégészeti tüneteket okoz), és az orvosok szerint valószínűleg emiatt, szerintem a szennyezett levegő vagy allergia vagy elváltozás miatt állandóan duzzadt az orrnyálkahártyám.


Ez lehet ok?


Annyira bosszant, hogy mások sokkal kevesebb kúrával vagy kúra nélkül meggyógyulnak 3-4 nap alatt, én meg szenvedek és szenvedek vele...


2012. márc. 30. 21:41
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok a magyar e.ü. helyzetével, de... ennyire mégse lehet rossz, vagy mégse?

Több e.ü. problémámmal is több orvosnál is jártam, és mégse tudom még, mi bajom. De mind azt mondta, nem nagy ügy.

Akármelyiket kiírom az internetre, szakértők javasolják, hogy járjak utána, mert ez így nincs rendjén és nem maradhat így.

2012. márc. 30. 22:45
 12/28 anonim ***** válasza:
CRP vizsgálat volt? ( Szenzitív C-reaktív protein )?
2012. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Az elsőn igen, és úgy emlékszem, felső tartomány. De ki nem lógott, mert arra emlékeznék.
2012. márc. 30. 22:48
 14/28 anonim ***** válasza:
Akkor ezennel én passzolom a kérdésre a választ :) Amúgy én is a helyedben továbbjárnék ezen az úton, mivel ami az életminőségedet, közérzetedet rontja az bizony probléma! Ha lehet vigyázz magadra és ne fázz meg, de remélem fény derül hamar a problémádra!
2012. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Hát én már beleuntam a sok stresszbe, várakozásba és a kísérleti célból adott gyógyszerekbe.

Elhatároztam, megpróbálok egészségesen élni és pozitívan hozzáállni, meg persze orröblítés, de amúgy nem foglalkozom az üggyel...

Mármint nem megyek orvoshoz, de a kíváncsiság sajnos ott van...



Amiket leírtam, mire utalnak? Lehet gyulladásom?



Immungyengeség akkor lehet, vagy tényleg nem?

2012. márc. 30. 22:53
 16/28 anonim ***** válasza:
Lehet gyulladás, lehet allergia, lehet gyengébb az immunrendszered az átlagosnál... Hány éves vagy amúgy? Férfi vagy Nő? Mert nemileg eltérő problémák is lehetnek. Tényleg egy alaposabb kivizsgálás jót tenne neked, ha sikerül egy jó orvost kifognod, talán fényt derít a problémára! Szintén előző voltam...
2012. márc. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Muszáj? Már komolyan jobban örülnék a struccpolitikának...


19/L vagyok

2012. márc. 30. 23:05
 18/28 A kérdező kommentje:
Érzékeny nyálkahártya, szennyezett levegő, savtúltermelődés mégis vagy valami anatómiai rendellenesség nem okozhatja ezt?
2012. márc. 30. 23:08
 19/28 A kérdező kommentje:
Mennyi ideig tarthat amúgy normális esetben egy megfázás?
2012. márc. 30. 23:17
 20/28 A kérdező kommentje:
A gyengébb immunrendszert, mint eshetőséget azért se értem többek között, mert kruppos kisgyerekeknek nagymennyiségű szteroidot adnak kúpban, mégis hamar, szövődménymentesen gyógyulnak fel a vírusos náthából.
2012. márc. 31. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!