Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mindenből kimaradok az állandó...

Mindenből kimaradok az állandó bélmozgásaim miatt?

Figyelt kérdés
Általános iskolás koromban dél körül nagyon sokszor görcsölt a hasam,és akkor mindig hazakísért egy osztálytársam.Nem tudták mitől,de rájöttem.Ma már 46 éves nő vagyok.Állandó gázosodás van bennem,és ha sokáig ücsörgök,visszatartom aminek ki kéne jönni,görcsöl a hasam.Kb.10 15 éve csendes helyre nem tudtam menni,mert ráadásul nagyon hangosan mocorog a belem,és hihetetlen hangokat ad.Ma már még rosszabb.Partnerkapcsolatban is kellemetlen.Szombaton egy fontos előadásra vagyok hivatalos,de már azon gondolkodom,vissza mondom,mert a hasam csak beszél,és rossz érzés is.Mindegy mit eszem,vagy nem eszem,ez van.Mindenben gától ez a kellemetlenség.Az angolt is abba kellet hagynom.Amikor jó idő volt,és kinyitottuk az ablakot,akkor jó volt,mert a dübörgő autók hangja behallatszott.De aztán jött a rossz idő,és a szenvedés.Borzasztóan megkeseríti az életemet.Próbáltam alkalmazni gyógyszereket,mert voltam orvosnál is.Vegetatív idegrendszer,végül ez volt a diagnózis,és laktózérzékenység.De már 10 éve tejcukrot tartalmazó dolgot sem eszem.És a korom haladtával,úgy tűnik,hangosabb.Ha egyedül vagyok,kiengedem a szelet,de saját magam előtt is állati kellemetlen,mert olyan,mintha egy férfi csinálná.És közben egy mutatós nő vagyok,ki sem nézni belőlem,hogy mire vagyok"képes".Másnak is van ilyen problémája?Mit csináltok ellene?Ahogy e sorokat írtam,szégyellem magam,és utálom is magam ezért,de nem tehetek róla.
2009. jún. 17. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben biztos rászánnék 1-2 hónapot és kísérleteznék.

Csak 1 dolgot ennék 3 napig. (pl. csak kenyér, csak tojás, csak sajt) tuti szörnyű lenne, de biztos találnék egy idő után olyan dolgokat, amik nem okoznak ilyen tüneteket, vagy csak kisebb mértékben. Aztán ezeket kombinálnám. Lehet, hogy még valami logikára is rájönnék, hogy mi az, ami rontja, vagy javítja a helyzetet.

2009. jún. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Táplálkozásod rendben van? Székleted van rendesen?
2009. jún. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Figyelek a táplálkozásomra,székletre is figyelek,hogy rendszeres legyen.Folyadékbevitelre is figyelek.Egyfajta kajával még nem kísérleteztem.De olyan volt,hogy 2 napig csak vizet itta.Semmi változás.Ha ideges vagyok,vagy izgulok valamiért akkor erősödik.
2009. jún. 17. 23:31
 4/10 anonim ***** válasza:
Ruháid nem szorosak? Előfordul ám ilyen. Én inkább lelki okokra is visszavezetném, mert én akkor tapasztalok hasonlót ha vendégségben vagyok. Akár eszek akár nem , fél nap múlva érzem, hogy beszorult a levegő. Ez idegesskedés, meg szoros ruhaderék okozza nekem egyszerre.
2009. jún. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
gyóygszereket próbáltad, lehet hülye kérdés, de az eszpuzivant (vagy mi a neve) gyöngyöt is használtad? az nekem rögtön elmúlassza, de úgy hogy ajjaj. :)
2009. jún. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, az Espumisan kapszula megköti a bélgázokat, megpróbálhatod. Sőt, sürgős esetben akár széntablettát is bevehetsz.
2009. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Espumisam-t akkor veszek be,ha káposztát,babot,ilyesmit eszem.Nagyon ritkán.Széntablettát nem lehet,mert hajlamos vagyok a székrekedésre ha pl.keveset iszom,vagy sok krumplit eszem,vagy sajtot,vagy elég ha idegi alapon előfordul.Nem is székrekedés,hanem keményre sikerül a végtermék,és az kellemetlen.Espumit szedjek rendszeresen esetleg?
2009. jún. 18. 13:02
 8/10 anonim ***** válasza:
igen első ezpuziamost vagyok (atyám sosem tanulom meg leirni :D) és ha jól tudom reklámban is úgy van, hogy rendszeresen lehet szedni. lehet jót tenne! hajrá :)
2009. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen problémáim. Az egyik az, hogy nem kaakálok minden nap, van hogy 1 hétig semmi. De gáz mindig van. Munka után alig várom, hogy beérjek a szobába, egyedül legyek és eleresszem a "békegalambot". Normális, ha az emberek finganak, de ennyit... Nincs olyan napom, amikor ne gázosítanék. Ha olyan helyen vagyok, ahol nem lehet, nagyon nagyra felpuffad a hasam és szenvedek. Elegem van belőle, mindent próbáltam már. Ja és tojni meg nem tudok, ha valaki van körülöttem, az ajtón kívül. Itt a lakásban is lakik 3 csaj, és nem tudok itt se, munkahelyen se tojni, csak akkor, ha nagyon-nagyon kell. Biztos vagyok benne, hogy ebbe fogok belepatkolni...
2009. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy regi, de jobban lettel? Ugyanez a bajom, 2 eve szenvedek, utanaolvastam a Candidanak es elkezdtem a dietat. Nezd meg te is, nekem egybol elmultak a panaszaim :)
2017. jan. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!