Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom lenyelni a gyógyszer...

Nem tudom lenyelni a gyógyszereket. Mennyire baj?

Figyelt kérdés

Örököltem, vagy nem..kitudja, sajnos anyukám is ezzel szenved. Semmi, még a legkisebb bogyesz sem megy le:(

Összetöröm, akkor simán lemegy, de míg egészben van,egyáltalán még a gigám közelébe se megy.

Az ízt...azt a keserű förtelmet kibírom.

De most antibiotikumot kell szednem, és probiotikumot.

Utóbbit még sosem szedtem. A gyógyszerész azt mondta bacik vannak a kapszulában. Azokat kettészedem, kanálba öntöm, lenyelem. De gondolom, ezeknek a baciknak a belekbe kellene kerülniük. És ha burok nélkül küldöm le akkor átvészelik a gyomor savas környezetét?

Ilyenkor mi a teendő?


2012. máj. 10. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Gondolom kaja lemegy, szóval ez a fejedben dől el, hogy ezt te "nem tudod lenyelni". Nem örökletes, inkább eltanultad szülődtől.


Förtelmes, keserű íz - ne ezt szuggeráld magadnak, hogy nem megy le. Vízzel vedd be, ha simán iszol, az nem elég, nyelni is akarj. Bő vízzel, az lesodorja.


Néhány gyógyszert nem szabad (nem lesz hatása) széttördelni, erről az orvosoddal beszélj, aki felírja. De próbáld meg legyőzni az ellenérzésed. Egyszerűbb sokkal.

2012. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát ezzel én is ugyanígy vagyok. A kapszulát én is szétszedem, a többit összerágom.
2012. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Előttem szóló feltette a pontot az i-re. Én is így vagyok 36 éve. Nincs semmi bajom. Minden gyógyszert szétrágok a kapszulákat szétszedem és a port a nyelvemre szórom és iszom rá. Ennyi.


(Azokat is szétrágom, amelyek utasítása kifejezettem kéri, hogy egészben kell bevenni)

2012. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"Néhány gyógyszert nem szabad (nem lesz hatása) széttördelni,"


Ez kicsit úgy hangzik, hogy ha kistányérból eszel nem laksz jól, ha kondérból zabálsz az igen, akkor jól fogsz lakni...

2012. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
És a pizzát is négy részre vágatja az első hozzászóló, mert ha 8 szeletre vágják a pizzát nem bírja megenni....
2012. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
55%

"Ez kicsit úgy hangzik, hogy ha kistányérból eszel nem laksz jól, ha kondérból zabálsz az igen, akkor jól fogsz lakni..."


Vannak gyógyszerek, amelyeket a gyomorsav semlegesítene, ergo olyan módon készítik el őket, hogy azt a közeget kibírják, és a sokkal magasabb pH-jú bélben szívódjanak fel. Ha szétrágod előtte, akkor ezekkel semmi hatást nem érsz el.


Vannak olyan szerek is, amelyek 1 bogyóból lassan szabadulnak fel, így egy alacsonyabb, és elhúzódóbb hatást érnek el. Cserébe nem kell napi sokszor bevenni őket. Ha szétrágod/..., akkor ez a kontrollált hatás megszűnik, és egyszerre terheled a szervezeted.


Ezeket nem véletlen találták ki ilyenre, és nem is véletlen van rájuk írva, hogy így kéne fogyasztani őket.


Mint oly sok helyzetben, itt sem a képletes tányérod mérete a lényeg... :)

2012. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
76%
Hiába guglizol össze okosságokat. Nem tudja a kérdező lenyelni és én sem tudom. Összerágom, úgy hat, ahogy hat. Ennyi.
2012. máj. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Én is így voltam ezzel egészen pár évvel ezelőttig. Még a félbetört algophyrint sem tudtam lenyelni, addig kellett tördelni, amíg már nem lehetett tovább. Aztán egyszer annyira fájt a fejem, hogy nagyon gyorsan enyhülést akartam, így megpróbáltam egybe. Sikerült. Aztán vettem multivitamint, ami nagy kapszula és mindennap kell szedni. Azzal "gyakoroltam". Kb a negyed doboz kukában végezte, mert kiköptem miután képtelen voltam lenyelni. De mindig újrapróbáltam, nem hagytam annyiban. Egyedül csináltam így az sem érdekelt volna, ha öklendezem vagy hányok tőle. Ennek köszönhetően már érzem a technikát és tényleg le tudom nyelni egyben a gyógyszereket. Én ezt tanácsolnám neked is... meg kell tapasztalnod, hogy hogyan megy.


Még annyira szeretném felhívni a figyelmed, hogy azokat a kapszulákat, amikben kis bogyók vannak sose szedd szét. Nagypapám is így vette be őket, ettől lett gyomorfekélye. Nem szabad ezeket szétszedni mert nem véletlenül vannak védőburokban. Gyakorolj vitaminokkal, hidd el ez tényleg mentális probléma! Én már sikeresen leküzdöttem és nagyon boldog vagyok tőle!


22/L

2012. máj. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%

"Hiába guglizol össze okosságokat. Nem tudja a kérdező lenyelni és én sem tudom. Összerágom, úgy hat, ahogy hat. Ennyi."


Már megbocsáss, én abból indultam ki, hogy azért tett fel itt a GYIK-en egy kérdést, mert választ vár rá. Hogy ez a válasz neked nem tetszik, azt sajnálom, ahogy azt is, hogy emiatt rögtön hülyeségnek is tartod.


Másfelől, azt még hozzátenném, hogy ezeket nem a "gugliról" szedegettem össze, hanem bizony tanulmányaimból, de bizonyára jobban értesz a témához :)

2012. máj. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Hála Istennek, itt mindenki orvos és gyógyszerész. És ha az én válaszom nem tetszik neked azt meg én sajnálom. Tudod vice-versa...
2012. máj. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!