Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nem tudom lenyelni a gyógyszer...

Nem tudom lenyelni a gyógyszereket. Mennyire baj?

Figyelt kérdés

Örököltem, vagy nem..kitudja, sajnos anyukám is ezzel szenved. Semmi, még a legkisebb bogyesz sem megy le:(

Összetöröm, akkor simán lemegy, de míg egészben van,egyáltalán még a gigám közelébe se megy.

Az ízt...azt a keserű förtelmet kibírom.

De most antibiotikumot kell szednem, és probiotikumot.

Utóbbit még sosem szedtem. A gyógyszerész azt mondta bacik vannak a kapszulában. Azokat kettészedem, kanálba öntöm, lenyelem. De gondolom, ezeknek a baciknak a belekbe kellene kerülniük. És ha burok nélkül küldöm le akkor átvészelik a gyomor savas környezetét?

Ilyenkor mi a teendő?


2012. máj. 10. 14:47
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!

Orvosnak mondtam, hogy ez a problémám, nem lehetne e valami más gyógyszert, port, injekciót akármit felírni. Annyit mondott le kell tudni nyelni.

Igen...le lehet. Sajnos nekem nem megy. Milliószor próbáltam. Akiknek lemegy, azok el sem tudják képzelni mennyire rossz. Olyan, mintha egy kis valami lenne a torkomban, ami semmi esetre sem engedi hogy lecsússzon. Nem is lehet elmondani.

Ha már 4 részben van, némelyik lecsúszik, de van olyan picuri darab, hogy előtte kétszer akkora lecsusszant, azt amíg apróra nem rágom addig nem megy le :S


Várom már, hogy erre is találjanak gyógymódot:) Meg bazi drága gyógyszert. Gyógyszer, amely segít megtanulni hogy nyeld le a többit :D

2012. máj. 10. 16:14
 12/16 anonim ***** válasza:
próbáld a kapszulát egy kanál lekvárba beletenni, úgy hátha le tudod nyelni
2012. máj. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Régen én is szenvedtem ezzel. Én azt csinálom, hogy nyelek egy kicsi vizet, hogy csússzon. Aztán mikor a számban van a gyógyszer és a víz is, random dolgokat mondok magamnak. Pl.: "pohár! hangszóró!" stb. (Tudom ez így viccesen hangzik :D) Szóval ezzel terelem el a gondolataim. Az egyik szó közben pedig nyelek.

Nem tudom hogy nálad mekkora ez a félelem és ez mennyire segítene, de remélem tudtam segíteni. Próbáld meg először pici gyógyszerekkel (pl. cataflam, az kicsi és ízesítve is van.)

2012. máj. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

legjobb ha a joghurtba teszed,vagy mézbe vagy akármibe ami kicsit szilárdabb,mint a víz és akkor utána iszol rá valamit

,nálam ez a jó módszer,mert én is féltem kiskorom óta a gyógyszer lenyelésétől,néha meg is akadt,de pont a félelem miatt.

Így meg könnyen lemegy,mintha csak ennél valamit.

2012. máj. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Szerintem az a problémád, hogy ugye, ha nagyobb kajadarabokat le tudsz nyelni, és ha egy gyógyszert már nem mersz. Hozzászoktál már, hogy megrágod a az ételt, mielőtt lenyelnéd, így te is meg vagy győzödve róla, hogy kisebb az esélye, hogy félrenyelsz. Rágd valamilyen ételhez együtt, tedd a gyógyszert a szádba, és igyál rá, és úgy nyelj. Nincs más ötletem.
2013. dec. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Nekem antibiotikumot írtak fel pár napra. Megtanultam ellazulni és lenyelni, nem volt probléma. Viszont egyszer alig sikerült, onnan kezdve pedig képtelen vagyok rá. Lehet, hogy van köze hozzá a stressznek is, de begyulladt a torkom és egyszerűen megakad. Az antibiotikumot pedig egyben kellene lenyelni (vagy jobb megoldást használni helyette).

Tehát igenis számít, hogy egyben nyeljük-e le, csupán nem mindig. Kinek könnyebb, kinek nehezebb, de meg lehet tanulni. Ha valaki tényleg szakember, akkor tud segíteni.

Remélem, már megoldódott, mire ezt írom.

2022. nov. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!