Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ebben a nagy melegben normális...

Ebben a nagy melegben normálisak ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

Nem erőltetem meg magam, suli nincs, nyári munkát nem találtam, tehát ez a nyár tényleg a pihenésről, feltöltődésről szól.


Amióta ez a nagy hőség van időnként, amikor felállok, vagy ilyesmi néha megszédülök egy kicsit. Néha esténként egy picit fáj a fejem, aztán lezuhanyzom elmúlik. Valamelyik nap, pedig amikor felálltam homályosan láttam 1-2 percig.


A megfelelő folyadékpótlásra ügyelek, naponta legalább 2 liter vizet megiszom, de nem tagadom, becsúszik mellé néha egy kis üdítő is, vagy néha, estefelé egy-egy fröccs.

Arra is figyelek, hogy pótoljam a sót.

Mellesleg egyre rosszabbul viselem ezt a hőséget, már nem tudom, mit csináljak, hogy jobb legyen. Éjszaka is rosszul alszom.


Normálisak ezek a tünetek ilyen melegben?



2012. júl. 9. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? xd :) am sztem a szédülés vérnyomás probléma lehet...
2012. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit csinálsz egész nap-lehet üldögélsz egész nap a gép előtt,akkor akár elő is fordulhatnak is lehetenek ezek a tünetek.
2012. júl. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hajaj,de még mennyire.Én még ennél is rosszabbul tűröm a meleget...A vérnyomásom,mikor felállok sehol,gyakori szédülés,rosszullét kínoz már hetek óta,és ez minden nyáron így van-sőt!évről-évre egyre rosszabbul viselem,pedig még fiatal vagyok.Ha nem tudnám napi minimum háromszor lehűteni magam a medencében,egyszerűen,,megdőlnék"mint a rothadt nád(már bocsánat).Az alvás pedig nálam is problémás,főleg mivel télen-nyáron duplatakaróval tudok csak elaludni-ezt szoktam meg-így most kínlódok állandóan,ki-be takarózok,ablakot nyitogatok,sehogy se jó.Az alkohol úgy tudom,nem segít a problémán,épp ellenkezőleg,de javítsatok ki,ha tévedek.Jól teszed,igyál sokat,lehetőleg vizet és hűtsd le magad naponta többször is,ha máshogy nem,zuhanyzással.Ha viszont a tünetek nem enyhülnek a meleg elmúltával,érdemes dokinak is elmesélni,biztos ami fix.
2012. júl. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

17 éves múltam.


Tavaly jelentkeztek ezek a tünetek, szintén a nagy hőség idején. Szerencsére pár nap múlva indultunk nyaralni a Balatonhoz, ott jobban viseltem a meleget, beálltam a strandon a zuhany alá félóránként és lehűtöttem magam.

Gépezni keveset szoktam, egy nap max. 2 óra kb., de van, hogy egész nap nincs bekapcsolva a gép.

Gyakran megyek apummal bevásárolni, vagy a melóhelyére segíteni neki, meg eljárok ide-oda, de nem a legnagyobb hőségben.

Tehát sokat vagyok levegőn, de a tűző napot kerülöm, főleg a déli órákban.

2012. júl. 9. 18:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja, és a lényeg. Tavaly pont akkor mentem orvoshoz gyógyszer iratni (allergiás vagyok), és elmondtam a probémámat. Az orvos megmérte a vérnyomásomat, rendben volt minden. Végül nem mondott semmi konkrétat, de ahogy jött a hűvösebb idő (25°C körüli) el is múlt minden tünet.
2012. júl. 9. 18:54
 6/6 anonim válasza:
100%
teljesen "normális" ilyen melegben, ne aggódj! :)
2012. júl. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!