Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Pánikroham, halálfélelem és...

Pánikroham, halálfélelem és depresszió. Mit lehet tenni elenne?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasom és gondolom a mai rohanó világot ezen tünetek nem ritkák. Őszintén jó pár éve benne vagyok, szedtem gyógyszert, de volt hogy leálltam vele. Van nap, hogy jól érzem magam és van, hogy a boltig se merek lemennie vagy fél órára egyedül maradni. :(

Már most néha azt hiszem agorafóbiám is van, ezért a pánik, ha bárhova is mennem kell. Tény voltam dokinál is, de a családi állapotom sose volt az igazi, mint gyermek.



2012. júl. 30. 07:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Leginkább ezt lehet tenni, hogy nem hagyod abba a gyógyszert önkényesen, és jársz terápiára. Gondolom, számítasz rá, hogy nem kapsz csoda tanácsot, mert olyan nincs :(
2012. júl. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

hagyd a gyógyszereket a fenébe, irány a pszichológus!!!!!

nekem segített :)

2012. júl. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Na mondtam én, hogy egyből jönnek a szakik. :) Biztos a gyógyszer árt.... habár világosan megírtad, hogy az inkább használ.
2012. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

második vagyok, és van tapasztalatom ismerős körből, 2 is, látom mit tettek 2 normális emberrel az antidepresszánsok meg a Rivotril és társai.

Mindenki képes megoldani egyedül a problémáit, csak könnyebb ilyen szerekhez nyúlni.

A gyógyszerek nem oldják meg a problémákat, és nem dolgozzák fel a családi problémákat helyetted.

2012. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ne magyarázd már tovább a butaságot, légy szíves. "Van tapasztalatod" 2 is??? :D Vaze... majd ha 500 lesz, jelentkezz! Nem gondolod, hogy azért, mert ismersz 2 embert, és hangoztatod az okosságot, azért még nem váltál tapasztalt pszichiáterré?
2012. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
szia. Elösször is kell egy személy akiben teljesen megbízol és akinek nyiltan, tabuk nélkül tudsz beszélni. De persze egy jó pszichológus sem árt. De fontos hogy szimpatizálj vele, ha úgy érzed nem ért meg keress fel másikat. Gyógyszer meg csak akkor ha muszáj ha pl olyan helyen vagy és rádtör a pánik. Továbbá nekem a sokterápia sokat segített (szembesíteni magad a félelmeiddel) persze nem mindennel kapcsolatban. Hidd el átérzem a helyzeted. 4éve pánik beteg vagyok. Én xanaxot veszek be de max heti 1x továbbá magneB6ot szedek és szívritmus szabályzot így elviselhetőbb a tünetek s közben megnyugtat a tény hogy nem függök antidepresszánsoktól.
2012. júl. 31. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. mindig szedtem a gyógyszert, és engem meg az a tény nyugtatott meg, hogy nem függök a pánikolástól. Inkább eszek napi 1-2 bogyót, és élek boldogan, mint pánikolva azzal a tudattal, hogy nem függök a gyógyszertől.
2012. júl. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért neked van 500 olyan tapasztalatod, h vki rosszul volt, szedett gyógyszert, majd szépen leállt vele, és jól volt, mint előtte?

Mi az h függsz a pánikolástól?

Nekem olyan van, hogy van mikor rám jön (nem olyan durva mint az elején) és nyugodt maradok, nem ijedek meg és legyőzöm.

Mindegy szedjed csak a bogyókat, te életed, te döntesz, de másokat ne beszélj rá ezekre a mérgekre. Csak nézd meg a mellékhatásait...

2012. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bárkit rábeszélek, ahogy te meg lebeszéled őket. Örülök, hogy te szakembernek tartod magad, én meg jobban hiszek az igazi szakembereknek, plusz annak, hogy hatnak a gyógyszerek. Ugye nem baj? Bízzuk inkább a kérdezőre, hogy mit kezd vele, ne akarj meggyőzni. Válaszoltunk, és kész.
2012. júl. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szakemberhez járok, ő is óva intett a bogyóktól.

Sőt, ismerősöm két éve szedi őket, nincs semmi javulás, sőt teljesen tönkre van menve. Olyan mintha állandóan be lenne drogozva. És aki felírta neki ezeket az is "szakember".

Nem hiszem h olyan rosszat tanácsolnék azzal, hogy próbálja megtalálni a probléma gyökerét, én is ezt csinálom, és tudod mennyi hülyeség van a fejembe, olyanok amiket észre sem veszek. Meg mennyi jelentéktelennek tűnő emlék, amik rosszat okoznak :S

Meg lehet próbálni ezeket feltárni, aztán ha nem jó akkor még mindig dönthet úgy h gyógyszert szed.

2012. júl. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!