Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Depresszió, Memóriazavarok?

Depresszió, Memóriazavarok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a depresszió minden jelét tapasztaltam magamon, egyedül öngyilkosságot nem próbáltam még elkövetni. Viszont valahol írták azt is, hogy a depresszió miatt memóriazavarok léphetnek fel... Én még elég fiatal vagyok, sose éltem önpusztító életmódot, de egy könyvet nem tudok úgy elolvasni, hogy ne felejteném el, hogy ki-ki... egy filmet nem tudok úgy végignézni, hogy megtudjam jegyezni akár a film végéig a neveket, egy filmet nem tudok úgy végignézni, hogy folyamatosan összpontosítani tudjak... 16 éves vagyok, eléggé kétségbe vagyok esve, hogy mindent fel kell jegyeznem. A filmek szereplőinek nevét, a könyvben szereplők nevét, a teendőimet, szinte mindent... A depresszió többi tünete nem érdekel, de ez ellen mit javasoltok? Köszönöm!



2012. júl. 21. 15:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Hogy jobb legyen a memóriád, van kifejezetten fiataloknak ilyen memóriazavar elleni vitamin. Ráadásul még a tanulást is segíti. Az a neve, hogy Memolife Max. Én régebben szedtem, és azt kell mondjam, hogy használt. De ha szakértő véleményére is kíváncsi vagy, akkor keres fel egy patikát, ők biztos tudnak adni rá valamit. 18/F
2012. júl. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze a vitamin semmit nem ér, ha a memóriazavar depressziós eredetű. Azt nem értem, miért nem a depidre koncentrálsz, ha tudod, hogy az van. Ha a fogad fáj, fogorvoshoz mész, ha depis vagy, pszichológus / pszichiáter, attól függ, mennyire vagy orvosi eset, de kezdetnek a pszichológus (vagy akár, ha olyan, akkor háziorvos) jó kiindulás.
2012. júl. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!