Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Refluxosok! Mit tegyek?...

Refluxosok! Mit tegyek? Adjatok kérlek ötletet! Már nem bírom! Pedig nem eszek olyanokat ami ennyi savat csinálna, aludni se tudok már 2-3 napja normálisan!

Figyelt kérdés
Napok óta küzdök a rengeteg gyomorsavval,pedig rendszeresen szedem a savlekötőt,sokszor még plusszba rennie-t is.Rohamszerűen rámtör sokszor a köhögés,kaparja a torkom,utána 2-őt tüsszentek és érzem hogy jön fel sav.Vagy ha köhögtettem magam akkor meg sűrű nyálszerű dolog jön fel,már fáj végig a szegycsontomnál a köhögéstől is..
2012. aug. 2. 12:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ilyenkor olyasmit eszem, ami szívja a savat, pl. kenyeret, vagy hátartási kekszet, ilyesmit. Sajnos nem tart sokáig a hatás, de egy ideig kicsit enyhíti a kínzó érzést. Próbáld meg, hátha segít. Én is kerülöm a savas ételeket, mégis ugyanez van nálam is:/

2012. aug. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nemtom. Nekem ilyen durva sosem volt. Rennie mindig csillapította a bajt. Lehet érdemes lenne orvoshoz menni ha nem javul...
2012. aug. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én már anno voltam gyomortükrözésen is!DE SOHA többet..!!belgyógyász írta fel a gyógyszert,de ez már kb.a 6.faja,mert egy idő után nem használnak érdekes módon.De ez a durva savasság,előjön mondjuk 1 hétre,aztán hetekig semmi gond..a dinnye okoz esetleg savat?
2012. aug. 2. 12:16
 4/13 anonim ***** válasza:
A szódabikarbóna viszonylag gyorsan segít
2012. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
milyen adagba is kell azt inni?már gondolkoztam rajta énis..
2012. aug. 2. 12:18
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is refluxos vagyok, TE milyen gyógyszert szedsz rá? A rennie az nem refluxosoknak való...az semmit nem ér ebben a fázisban. Kár is vele próbálkoznod.Én Refluxont szedek, és ez nagyon jól mérsékli a problémáimat. Ha semmi nem segít, akkor én szoktam venni 600 ft-ért lúgosító teát...csinálj vele meg egy-két kúrát, rengeteget segít. DM, Rossmann, mindenhol mez az egy fajta van. Piros leve lesz, cukor, citrom nélkül meglehet inni, jóízű, egyáltalán nem kellemetlen az íze. Én hűtve fogyasztom.

És át kellene térned a lúgosító étrendre.

TEhát REfluxon(vényre kizárólag), és lúgosító tea!

2012. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nolpaza 40mg-ot szedek 2*1,de szedtem már emozult,ludea,esomeprazol meg a fene tudja.refluxont még nem,de egyik ismerősömnek pl.hasi panaszokat okozott!bár mindenkinek más.Még csak 27 vagyok,és egyszerűen tönkreteszi az életem...
2012. aug. 2. 13:07
 8/13 A kérdező kommentje:
te milyen lúgos étrendet tartasz?mert amit a neten találtam,egyszerűen nem engedhetem meg magamnak,valamint nem akarok naponta 2-3 félét főzni se!!
2012. aug. 2. 13:24
 9/13 anonim ***** válasza:
Meg kell próbálni egy teás kanálnyi szódabikarbónát feloldani 2 dl vízben és meginni. Szokott használni.
2012. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Őszintén? Semmilyet! Nekem a Refluxon és a lúgosító tea segít, Tudom nem egyszerű ez a diéta áttérni egy másfajta étkezésre. Én sem vágtam bele, pedig a szervezetünk elsavasodása ide vezethet. Én is 27 éves korom óta szedem kb ezt a gyógyszert. Most 34 vagyok, és ha véletlenül nem figyelek oda, és elfogy a gyógyszerem, hát...az valami borzalmas. Esetleg még próbáld azt, hogy lúgos vizet iszol. és hagyod a hagyományos étkezést. Szerintem még mindig a tea, ill a víz a legolcsóbb megoldás.
2012. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!