Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A stressz okozhat szívrohamot?

A stressz okozhat szívrohamot?

Figyelt kérdés
Nekem januárban volt egy nagyon nagy balesetem(szánkó) és akkor bekerültem a kórházba.Akkor nagyon kivoltam mert mindenfélével idegesítettek.rá egy hónapra a suliba kaptam egy pánik rohamot.Azóta folyton stresszelek és nem tudok nyugodt lenni.Folyton szurkál a szívem és hevesen ver.Voltam kórházban ott azt mondták nem beteg a szívem.De ettől függetlenül lehet kapni szívrohamot a stressztől?
2009. júl. 29. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet, de nem ennyitől.
2009. júl. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, lehet, de csak idősebb korban. Nyugi, mert ha még iskolás vagy, és nem beteg a szíved, szinte semmi esély sincs rá. :)
2009. júl. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez biztos?? Mert nemrégiben nagyon szúrt és anyuval azon voltunk hogy kihívjuk az ügyeletest:S
2009. júl. 29. 20:14
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként iszonyatosan stresszes vagyok állandóan(semmi ok nélkül)rámtör és akkor elég nehezen nyugszom le.
2009. júl. 29. 20:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha szívrohamot nem is de újabb pánikrohamot simán kaphatsz.Nekem is volt,tudom milyen sajnos.Kicsit stresszmentesebben kéne élni.Van aki hajlamos ezekre a rohamokra.
2009. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok: Ha szúr a szíved az is a pánikroham egyik tünete. Hogyha 3szor kapsz pánikrohamot rövid időn belül, az már pánikbetegség, amivel orvoshoz kell fordulni. De ezen ne stresszelj még jobban, nem hiszem, hogy pánikbeteg lennél. Ezek a tünetek: 1. fulladás vagy légszomj,

2. szédülés, ájulásérzés, bizonytalanság,

3. palpitatio vagy tachycardia,

4. remegés, reszketés,

5. izzadás,

6. fuldoklás, torokszorulás,

7. hányinger, hasi feszülés, fájdalom,

8. testi elidegenedés érzése,

9. paresztéziák vagy zsibbadás,

10. kipirulás, hevülés vagy hidegrázás,

11. mellkasi fájdalom, nyomás, szorítás,

12. halálfélelem,

13. megôrüléstôl, önkontroll elvesztésétôl való félelem.

2009. júl. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Háát nekem ezek közül megvan az 1-es 2-es 5-ös 7-es 8-as 10 11 12 akkor ez most mit jelent?? pánik beteg vagyok??:O:S
2009. júl. 29. 20:46
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, csak akkor vagy az, hogyha ezek a tünetek (minimum 4) rövid időn belül legalább 3szor megismétlődnek.

Ezen a honlapon többet is megtudhatsz: [link]

2009. júl. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A hosszabb ideig fennálló, folyamatos nagyobb stressz okozhat szívrohamot, főleg 35 év felett. Ha nem beteg a szíved, de ilyen tüneteid vannak, lehet, hogy pánikbeteg vagy (nem részletezném miért, fentebb már leírták). Szerintem pszichiátert kéne felkeresned.
2009. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ami neked van az egy enyhe pánikbetegség, ami azért alakult ki mert a pszihéd még nem dolgozta fela váratlan traumát!!


Kellemes élményeknek kellene érnie és ujra probálni szánkózni de csak ésszel akkor elmulik..


VAgy leközdhetö sokkterápiával is, pl ha direkt váratlan helyzetbe hozod magad pl ejtöernyözés vagy bunge jumping vagy leugrani szivacsra 6 méteres festöállványról stb..


A problémád pszihés eredetö és valójában nem a szivedet érzed hanem a gyomror idegedet illetve a tudöizmaidat...

2009. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!