Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Krónikus vérszegény vagyok,...

Krónikus vérszegény vagyok, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Megjött a vérvételem eredménye és azt mondták, hogy krónikusan vérszegény vagyok, és ha nem javul a helyzet, akkor vérátömlesztésen is áteshetek.

Amúgy nagyon fáradékony vagyok sűrűn alig bírom ki, hogy ne aludjak el délután, amint hazaérek (és sokszor alszok is miután hazaérek).

Amúgy húst minden nap eszek, ritka amikor nem. Gyümölcsöt, akkor eszek, amikor van itthon. Általában almát, banánt, narancsot, most szezonja van, szóval szőlőt is, de igazából nem szoktam sok gyümölcsöt enni.

Nem tudom van-e köze hozzá, de nem sportolok rendszeresen, csak az iskolában heti 2 tanórát, de szerintem a teljesítményem, ahhoz képest nem olyan rossz.

Múlthéten volt vérvételem, mert beteg voltam (láz, torokfájás, hátfájás, orrfolyás).

Neo-Ferro-Folgamma gyógyszert írt fel nekem az orvos, amit Béres C-vitaminnal szednék.


Tudtok valamit ajánlani a gyógyszeren kívül?

Amúgy azért itt kérdezek, mert anyám kérte el az eredményeket, mivel én még iskolában voltam.


A válaszokat előre is köszönöm!


16/F



2012. szept. 28. 21:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem csak a vérszegénységet kéne vizsgálni, hanem annak az okát is - vannak betegségek, amik vashiányt okoznak.

Szedd a gyógyszert, mellette egyél nyers céklát naponta, illetőleg lehet kapni céklalevet, ha bírod az ízét, az is jó.

A nyers céklára ehető tipp: reszelj le meghámozott céklát és ugyanannyi nyers répát, és keverd össze annyi majonézzel, amennyitől nem lesz száraz. Hús mellé nagyon finom.

2012. szept. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszodat!

Másodszor: arról nem tudok, hogy van-e valami más oka a vérszegénységemnek, pedig ha van, akkor jó lenne tudni, hogy mi az.

A céklás, répás, majonézes cuccot pedig holnap kipróbálom.

2012. szept. 28. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!