Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez már depresszió? Többi lent SOS

Ez már depresszió? Többi lent SOS

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy másfél hónapja járok főiskolára. Az eszemmel nincs gond, csak nem tanulok, nem visz rá a lélek. Ebből adódóan, jó, ha összesen 3 napot tanultam ez idő alatt. Rettenetesen be vagyok parázva, hogy nem fog sikerülni, elbukok, bennem van az elhatározás, hogy csinálom, de mégsem sikerül tanulni. A helyzet már annyira súlyos, hogy 1 héten többször is ezen kattogok, hogy nem sikerül, régen teljesen életvidám voltam, most kb semmi hangulatom, élni sincs kedvem, éjjel felébredek és órákig kattogok (olyan szinten bepörgök, mint napközbe és alig tudok visszaaludni),abba akarom hagyni ezt az egész fősulit, annak ellenére, hogy tudnám, ha tudnék tanulni.

Ez már depresszió vagy csak most kezd kijönni? Mit csináljak? Pszichológus?



2012. okt. 15. 15:08
 1/2 anonim válasza:

Szia. Én nem vagyok pszichológus, de azt hiszem értem, hogy miről beszélsz, amikor elkezdtem az egyetemet nekem is voltak hasonló problémáim. Szereted a szakot, amire jársz? Ha nem, akkor megvan a megoldás. :) Vannak barátaid a suliban? Nekem a hirtelen elidegenedés és az ismeretlenség okozott gondot. Amint hozzácsapódtam egy jó kis társasághoz és barátokat szereztem, máris több kedvvel álltam neki mindennek.

Lehet, hogy csak őszi levertség jön ki rajtad, vagy vitaminhiány.


Kerestem néhány tünetet neked a depresszióra:

Állandó szomorú hangulat.

Jelentős mértékű fogyás vagy hízás.

Állandó nyugtalanság.

Aluszékonyság vagy álmatlanság, illetve alvászavarok jelentkezhetnek.

Fáradékonyság.

Fizikai, testi panaszok, különösebb ok nélkül.

Csökken a koncentráció képessége, döntésképtelennek érzed magad.

Nem, vagy csak nagyon ritkán érdeklődsz bármi iránt, és kevés dolog okoz örömet.

Gyakori hangulatingadozás, amely során értéktelennek érzed magad, esetleg bűntudat gyötör.

Életuntság, öngyilkossági gondolatok.


Remélem valamennyit segítettem, de ha ez így marad, mindenképpen fordulj orvoshoz. Nem árt egy vérkép sem.

2012. okt. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! :)
2012. okt. 17. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!