Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért érzek halálfélelmet?...

Miért érzek halálfélelmet? Elalvás előtti felriadás mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamiféle pánik roham. Nekem is volt régebben, plusz hozzá jött még a merevség az ágyban, hidegrázás, hatalmas szívdobogás érzés, zihálás, szédülés, mind ezt az ágyban, minden este, 10-30 percig. De lehet neked más is.
2009. aug. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
pl alvási paralízis (ennek nézzetek utána, ha eddig nem tettétek)
2009. aug. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem mondasz hülyeséget,mert valóban nekem ezek a felriadások vannak úgy félálomból,és olyan minthogyha nem kapnék levegőt.pl: pokereztünk a barátaimmal és felálltam mondom elmegyek wc-re és hirtelen olyan szinten megszédültem hogy nagyon.utána jött ez a légszomj.mintha nem kapnék levegőt,aztán elkezdtek zsibbadni az ujjaim rá pár percre a látásom is vibrált majd szúrt a szívem,és a kezem olyan szinten elzsibbadt mint amikor éjszaka elfekszed olyan pizsergő érzés majd az ujjaim görcsbe álltak és nem tudtam mozgatni.a lábamon alig bírtam állni. a barátaim megijedtek és kihívták a mentőt amibe szó szerint úgy tettek be. vérnyomás illetve pulzus mérés volt meg ekg minden rendben volt talán a vérnyomásom volt magas ami 150/110 volt. mint mondtak a kórházba Pánik szindróma. ez volt a 3. ilyen eset.hála ennyire durván nem volt azóta. az orvos 99% ban kizárta azt hogy szervi bajom nincs nyugodtan elmehet kardiológiára nem fognak találni problémát.csak az a baj hogy nem hiszem el..szednem kell egy gyógyszert Frontin 0,25mg napi 3db-ot. a felijedések elmúltak a fizikai fájdalmak ugyan úgy megvannak pl: szúr a bordám alatt,a szívemnél, meg esetleg a légszomj.ha ez valóban Pánik Szindróma akkor ez a poklok pokla és nem kívánom senkinek!!!
2009. aug. 14. 00:42
 4/8 anonim válasza:
100%
Ez pánikbetegség,nekem is volt ilyen pár éve. Kaptam rá gyógyszert amit fél évig szedtem és azóta semmi bajom. Szedd a gyógyszert amit kaptál, és keress fel egy pszichiátert vagy a háziorvosod ő is tud ebben segíteni.
2009. aug. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Okés rajta leszek köszi;)
2009. aug. 14. 04:09
 6/8 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom ébren, hogy lehet felriadni, de ettől nekem is halálfélelmem lenne...
2009. aug. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
84%
Ez az a kérdés, amelyre én sem tudom a választ. Évek óta küzdök elalvás előtti felriadásokkal. Halálfélelem, levegőkapkodás,néhány másodpercig úgy érzem mintha az agyvérzés vagy a szívinfarktus környékezne. A múlt héten ki írták a Frontint nekem is, de még csak este kell bevennem. Az első két alkalommal el tudtam tőle aludni, azóta a Stilnox-ot (altató) is be kell vennem, ahhoz,hogy elaludjak. Egyébként a Stilnox-ot hosszú évekkel ezelőtt is szedtem. Sokszor nagyobb adagokat is, mint kellett volna. Egyszóval kutya dolog ez a felriadozgatás. Ha valakinek van még tapasztalata a témában,írjon, hátha együtt jutunk valamire.
2009. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sanyi16 válasza:
100%

Elalvási pánikroham.

Sziasztok, 45 éves férfi vagyok, és nekem is nemrég volt ilyen érzésem. Pontosan úgy ahogyan mások itt is és más fórumokon is leírták:

Éppen amikor elaludtam volna, az ébrenlét és alvás határán hirtelen rám tört egy iszonyatos érzés, remegett a gyomrom, úgy éreztem megfulladok és meghalok. Borzasztó!! Senkinek nem kívánom! Akkor mindig hirtelen felriadtam, elkezdtem kapkodni a levegőt, levert a víz és pár másodperc múlva elmúlt. Amikor megint próbáltam elaludni, újra és újra megismétlődött. Hajnalig kínlódtam így az első néhány napon át, míg végül valahogy elaludtam. Aztán elkezdtem kutakodni a neten. Láttam hogy ezzel nem vagyok egyedül.

Az ilyen betegség valószínűleg a következménye egy másik betegségnek amiben szenved az ember, és ami alapból okoz egy félelmet. Az én esetemben egy jó kis gyomorbetegség, megfűszerezve valami cisztákkal amiket találtak itt-ott, plussz még egy alapos megfázás amitől az immunrendszerem rendesen letérdelt. Emiatt alapból féltem és rettegtem hogy meg fogok halni, stb, de a "klasszikus" pánikbetegségem nem volt.

Elmondom, hogyan gyógyultam ki ebből az átokból, az elalvási pánikrohamból, hátha másoknak is segíthet.

Először is, amennyire lehet, nyugodtan kell lefeküdni, tudom, hogy nehéz, de muszáj lenyugodni valamennyire. Arra gondoltam, hogy holnap is nap lesz és legalább valamennyire kipihenten kellene ébrednem. Megfigyeltem a normális pulzusomat és a normális percenkénti légvétel számot és elalváskor a csuklómon figyeltem a pulzusomat és a levegőt pedig tudatosan próbáltam venni az előzőleg megfigyelt normál ütemnek megfelelően. Azt vettem észre ugyanis, hogy elalváskor a pánikroham előtt egész egyszerűen nem veszek levegőt automatikusan. Mintha leállt volna magától a légzőrendszerem. A levegővételre általában nem szokott figyelni az ember, mert azt a központi idegrendszer erre szakosodott sejtjei automatikusan szabályozzák.

Régebben hosszútávfutó voltam, szóval a nyugalmi pulzusom 36-40 közötti, a percenkénti légvétel pedig 7-8. Szóval, ahogy hallottam az óraketyegést, úgy próbáltam lélegezni tudatosan, hogy kb 4 másodperc belégzés, majd 4 másodperc kilégzés. Persze ez csak az én ütemem, másnak a saját ütemét kell megtalálnia!!! Olyasmi az egész, mint valami légzőgyakorlat.

Szóval, kipróbáltam és sikerült! Probléma nélkül elaludtam. Aztán másnap is és utána is és több napon át sikerült leküzdenem ezt a problémát, úgy hiszem. Nem mellékesen, a hangulatom is jobb lett és a megfázásból is könnyebben kigyógyultam. :o)

Ha csak egy emberen is segít a módszerem, már megérte hogy ezt leírtam!

üdv, Sanyi

2014. jan. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!