Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Foltokban gombás a hátam, ez...

Foltokban gombás a hátam, ez úgy néz ki mintha pigmenthiányos volna. Mitől alakulhatott ki?

Figyelt kérdés
Rendesen tisztálkodom, nem járok mások ruhájában, tiszták a ruháim. Kórházban voltam márciusban, ott elkaphattam?
2009. aug. 15. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, mert a kórházban mindent sterilizálnak. Ez a gombásodás valószínűleg már régóta lappangott a szervezetedben, csak most jött ki. Egy ideig el lehet tüntetni Canestennel, vagy tablettás gombaölővel, de újra ki fog jönni. Sajnos én is évek óta küzdök vele, a bőrgyógyász azt mondta, hogy életem végéig számíthatok rá, hogy újra kijön, mert ez olyan, mint a herpesz: nem lehet kiirtani, csak tünetileg kezelni. Ez független a tisztálkodástól, a gomba belül van.
2009. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
nekem medencés csúszdától volt..
2009. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
apukámnak is volt ilyen, azóta nisoral sampont használ (tudom hogy korpásodásra jó, és hogy sampon) de a nisoralban is van valami gombaölő dolog, emrt amikor hajat mos vele a habja végigfolyik a hátán, és leirtotta teljesen a hátáról azokat a foltokat
2009. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A bátyámnak is volt ilyen a hátán kb. 20 évvel ezelőtt. A bőrgyógyász valami ecsetelőt írt fel neki és azóta nem jött elő egyszer sem. Lehetséges, hogy hordozza magában, ezt nem tudom, de megnyugtató volt számára is hogy tüneteit azóta sem szenvedi.
2009. aug. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez gomba, el kell menni vele bőrgyógyászhoz!
2009. aug. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pityriasis versicolor, ez a neve!
2009. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!