Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelenthet nálam ez a pár...

Mit jelenthet nálam ez a pár fóbia? Mitől alakulhatott ki? normális?

Figyelt kérdés

160 centi vagyok, néha 'nagy' tömegben úgy érzem, hogy nem vesznek észre az emberek, és fellöknek, stb. Pedig nem így van.

Félek a magasságtól/mélységtől.

Félek az óceánoktól/nagyobb tavaktól (Pl. Balaton). Félek még hajóval is a 'vízen lenni', mert úgy érzem, hogy elnyel a víz.


2011. jún. 19. 14:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Kimaradt még a nagyobb termetű halak is, és a rákok és egyéb tengeri állatkák is, és a madarakat sem szeretem. Félek tőlük, főleg ha kicsik, és nincs tolluk.
2011. jún. 19. 14:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem teljesen normális. Én is 160 centi vagyok, de nincsenek ilyen tüneteim, mondjuk pánikbeteg vagyok, tömegtől gyakran rám jön a rosszullét. A félelmek nagy részével nem is lenne akkora baj, de néhány már fóbia gyanús. Szerintem fordulj szakemberhez, de annyira azért nem kell megijedni.
2011. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az óceánokkal, tengerekkel és a nagyobb vizekkel (Duna, Tisza, Balaton) az a baj, hogy nem nagyon merek belemenni egyikbe sem, mert félek, hogy elnyel:S
2011. jún. 19. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az 1. az kisebbségi komplexus lehet, mert írtad, hogy alacsony is vagy.

A magasságtól attól szerintem sok ember fél. Legalábbis ismerőseim közül nagyon sok ember van úgy a magassággal, hogy fél tőle.

A mélységtől, nagyobb tavaktól, óceánoktól való félelem azt magam sem tudom mitől lehet, mert én is ebben szenvedek. De nálam már gyerekkorban is így volt. 1.osztályban is. alsós koromban. Leginkább attól rettegek, hogy egy tenger közepén vagyok egyedül, és a víz felszínén lebegek. És nem merek lejjebb menni mert félek a mélységétől, a sötétségtől ami lentebb uralkodik a tengerek legmélyén..Félek,hogy lesüllyedek. Viszont a vicces" az, hogy nagyon szeretem a szigeteket, és a tengereket. Lehet csak ámulni, hogy milyen szép, de belemenni már én sem mernék.

Szerintem, ha nagyon zavarnak ezek a fóbiák, akkor menj el szakemberhez, vagy valamilyen csoporthoz(nem jut eszembe a neve sajn:/) ott segítenek majd megoldani a fóbiádat. Bár én nem voltam még ilyenen. Nem tudom milyen lehet. Érdeklődj ilyenekről valahonnan.:-) De amúgy szerintem nincs baj veled, hiszen sok embernek vannak fóbiái, csak lehet nekik más mint neked.

2011. jún. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!