Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyakorlatilag cigin, kávén,...

Gyakorlatilag cigin, kávén, fájdalomcsillapítón élek 21 évesen, baj?

Figyelt kérdés
Nem kívánok semmit, max gyümölcsöt, vagy valami zöldséget rágcsálok, de egyébként ha normálisat eszem, akkor hányingerem van, nem jó ez így?
2013. jan. 28. 16:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Értehető hogy sok midnen fáj ha rég óta élsz igy. Menj magán dokihoz ahhoz nem kell beutaló. szerintem pszichés oka is lehet hogy ennyi bajod van. El kéne gondolkoznod ezen is hogy szakembertől segítséget kérj. Ezt Te is tudod hogy nem normális. Komoly és maradandó egészségügyi következményekkel jár ha ezt igy folytatod. Te döntésed hogy igy akarsz-e tovább élni, hossz távon ezt nem lehet csinálni. Hamarosan korházba kerülsz, mert nem akartál orvoshoz menni, na majd ott leszenk orvokok. Családodnak nem tünt fel hogy gond van veled?
2013. jan. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Sajnos magánra nincs pénzem. Fordultam én szakemberhez, jelenleg is járok pszichológushoz (depresszió), elfogadtam, hogy talán a fejfájás meg a folytonos fáradtság pszichoszomatikus tünet, de a többi?? NEm tudom, melyik lehetett előbb, tyúk vagy a tojás, mert a szar egészségi állapotom még mélyebbre lökdös lelkileg is. ÉS nagyon úgy tűnik, hogy "hadd hulljon a férgese" elvet vallják az orvosok, én meg szenvedek :(

2013. jan. 28. 17:09
 13/21 A kérdező kommentje:
ja igen, szüleim: Vagy félrenéznek, vagy "kapd össze magad" ... Sokat ők se tudnak tenni
2013. jan. 28. 17:11
 14/21 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag cigin, kávén, fájdalomcsillapítón élek 21 évesen, baj?"


Nekünk nem baj. A te egészséged.

2013. jan. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

*baj?

Ez baj.


*nem jó ez így?

Ez így nem jó.


Van e más kérdésed?

2013. jan. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Meglepődnél milyen tüneteket, betegségeket produkálnak lelki eredetű dolgok... Sajnos volt szerencsém végig nézni.

Esélyes, hogy már - már a híres "Circulum Vitiosus" - ban vagy...

Próbáld megszakítani az ördögi kört (külső segítség), meg aztán ja... Menj el a dokihoz, ha bunkó, ha nem ...

2013. jan. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
A tünetek egy részét épp okozhatja lelki eredetű gond is, de az is, hogy nem eszel normálisan. Vagy az, hogy sok koffeint fogyasztasz (kávé). A sok koffein/kávé hosszabb távon állítólag tönkrevághatja a gyomrodat, okozhat szívritmuszavart, agyvérzést és talán csontritkulást is. Emellé jöhet a cigi, ami tuti nem segít. Ha nem étkezel normálisan, akkor még inkább legyengül a nikotintól amúgy se erős szervezeted. Ha rendszertelenül kávézol (néha kihagysz egy-egy napot teljesen, de amúgy komoly "fogyasztó" vagy), akkor a koffeinmegvonás ideiglenesen okozhat fejfájást, hányingert, rossz közérzetet, enyhe influenzaszerű tüneteket. A fájdalomcsillapító meg max elnyomja a tünetek egy részét ideiglenesen, de nem megoldás. Normális kaja és nagy mennyiségű koffein-nikotin-gyógyszer "öngyógyítás" nem épp hasznos. Doki mindenképp kell. Mondjuk nem sok infót adtál. Napi egy kávé például nem okoz gondot.
2013. jan. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Szerintem ha ennyi bajod van először szokj le a cigiről, napi két kávénál ne igyál többet, és ne szedj fájdalomcsillapítót minden bajra. Ha ezek után is bajod van, akkor kezdj el komolyan gondolkodni azon, hogy valami bajod lehet.
2013. jan. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsónak: Előbb volta fájdalom, aztán a cigikávéfájdalomcsillapító. Régen nem ittam annyit,meg nem cigiztem ennyit, de 1) folyton fáradt vagyok, 2)felidegesít ez az egész helyzet, meg még sok más egyéb is...

2013. jan. 30. 18:19
 20/21 anonim ***** válasza:
A kávé elnyomja ideiglenesen a fáradtságérzetet, de a szervezeted attól még kimerül. Ráadásul idővel kialakul egy kis "ellenállás" is a koffeinnel szemben, azaz nem élénkít ugyanannyi már azonos módon ha rendszeresen iszod és nem csak alkalmanként. Előbb-utóbb ki kell pihenned magad. Ha nem pihensz, akkor fáradt leszel. Fura, de így van. :)
2013. febr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!