Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Segítség, mit tegyek!? A...

Segítség, mit tegyek!? A problémám a következő: több, mint egy évig alig ettem, gyakorlatilag anorexiás jeleket mutattam. Nem lettem betegesen sovány, de lefogytam 47 kilóra (165 cm), és még mindig dagadtnak láttam magam.

Figyelt kérdés

Nem menstruálok már negyedik hónapja, gond van az anyagcserémmel is, és folyton fázom, pl. éjjel öt takaró alatt alszom, de reszketek.


Viszont kb. két hónapja elkezdtem zabálni. Komolyan,addig eszem, amíg ki nem pukkadok, folyton hányingerem van. Egyszerűen nem tudok leállni!! :(

Most számoltam össze, már ma 1700 kalóriánál tartok. Olyan bűntudatom van, hogy legszívesebben zokognék. Mikor így tele vagyok, és szorít a hasam, mint most is, akkor megfogadom, hogy holnaptól ilyen nem lesz. Másnap persze megint... Ennek sosincs vége! Már visszahíztam 50 kilóra, ami elvileg még mindig a normális alatt van, de én most már NAGYON kövérnek látom magam. Nézegetem a nyári képeimet, és potyognak a könnyeim.

És közben ma megint hízás-kategóriába zabáltam magam, és még csak dél van. :(


Szeretnék felhagyni a zabálással, és NEM hízni, hanem a nyári alakomat visszakapni. Akkor jól éreztem magam.

Emellett szeretnék újra menstruálni, és egészséges lenni. El tudom ezeket érni valahogy?

A mai zabálásomat hogyan tegyem "semmissé"?

Hogyan legyek emellett viszont újra egészséges, anélkül, hogy vissza kellene híznom? Hogyan egyek normálisan, nem túl keveset, és nem is túl sokat? (Kifejezetten a mennyiség érdekel!)


2012. dec. 12. 12:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, éppen az anorexia nervosa és a bulimia nervosa közötti átmenet idejét éled, vagyis érdemben semmi nem változott, a problémáid ugyanazok, csak másképp reagálsz rájuk. Ez kicsit életkorfüggő is, nem írtad a korodat, de ez az átmenet elég tipikus és gyakori. Mindenképpen szakember segítségére van szükséged, pszichiáterhez kéne fordulnod. Nagyon rosszul közelíted meg a problémádat, ha étkezési tanácsokat vársz, mert azok garantáltan nem fognak segíteni!
2012. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A menstruációd azért maradt el, mert ehhez a szervezetnek szüksége van egy bizonyos testzsír százalékra. Ha ezt nem éred el, akkor nem fog visszaállni.


"Hogyan legyek emellett viszont újra egészséges, anélkül, hogy vissza kellene híznom?"


Hízás nélkül nem lehetsz egészséges. Ez nem az a kategória, amikor a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad. Visszahízol néhány kilót és szépen lassan visszaáll a szervezeted normális működése ÉS EMELLETT keresel egy pszichiátert, aki kigyógyít a testképzavarodból. A testi és lelki egészség együtt jár!

2012. dec. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Pszichológusokban és pszichiáterekben nem hiszek, ilyenekhez sosem mennék. Én magam akarom megoldani a problémámat. Menni fog, ebben biztos vagyok, csak egyelőre azt nem tudom, hogy HOGYAN.

Nem vagyok már tini, 27 éves vagyok, szóval ez nem "tini kori hiszti".

Visszahízni semmiképpen sem akarok. Nem vagyok olyan vékony. De tényleg nem, ezt "független" emberek is megmondják. Az én testsúlyom magamhoz képest mindig nagyon alacsony volt. Csúnya, körte alakom van, ha visszahízok, még csúnyább lesz. Szóval hízni nem akarok, bár ez az elmúlt két hónap. :(((((((((

Bulimiás amúgy nem vagyok, soha, eszembe nem jutna hánytatni magam! Az az egy teljesen ki van zárva, azt hiszem, kb. 8 éves koromban hánytam utoljára, mikor elkaptam valami nyavalyát. Azóta egyáltalán, és nem is tervezem.


Az jutott eszembe, hogy talán mozognom kellene többet. A KalóriaBázis szerint ma kb. 3 órát kell(ene) tornáznom ahhoz, hogy a ma megzabált 1700 kalóriát egy normális szintre lehúzzam. Ez szerintetek igaz? Nem tudom, hogyan fogok három órát tornázni, de megpróbálom.


Az étkezésre kellene jobban odafigyelnem, én azt gondolom, ezért is kérek abban tanácsot.

2012. dec. 12. 13:02
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha neked 1700 kalória zabálásnak minősül akkor ott komoly problémák vannak.Az inkább egy fogyókúrára hasonlít.A zabálás nálam olyan 5ezertől kezdődik, de még az sem mindig sok ha éppen olyan sokat edzem.Én is átestem ezen, leestem 61 kilóra 184 centisen fiúként, nekem is volt zabálós időszakom.Most is vannak napok mikor kívánom a sok kaját, de arra szükségem is van (csak 100% egészségeset eszek, saját főzt), 66 kilónál megálltam, nem tudok felszedni többet és inkább a tükörrel törődök, izmot építek.Most éppen a tested megpróbálja bepótolni az eddigi éhezés alatt elvesztett időt, megpróbál raktározni.Ha éhezel, ez a vége.Igen, meg fogsz hízni ha nem kezdesz el egy rendes étrendet, kb 2000 kalóriával (csak egészséges kajákból, sok szénhidrát) és napi 20-30 perc könnyű futással.Nekem ez segített (csak nálam éppen 3000 kalóriával).Ha tovább limitálod a kalóriát még többet fogsz hízni, be kell állnod egy rendes étrendre.


Plusz ha olyan kevés vagy súlyra és kövérnek látod magad keress fel egy orvost/pszichológust.27 évesen még mindig ezzel szenvedni... mikor akarsz elkezdeni élni?Úgy őszintén?

2012. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Drága, hidd el, pontosan értelek, de NEM az étkezéseddel van probléma. Nem hit kérdése, hogy külső segítségre van szükséged, ilyesmit nem oldanak meg önerőből, és nincs az a testtömeg és külalak, amivel elégedett leszel, ha a fejedben nem csinálsz rendet.


Ölellek

2012. dec. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

2000 kalória?? Annyiba kb. belehalnék. :S


Futni amúgy nem tudok, elég súlyos derék- és hátproblémáim vannak. Kirándulni, gyalogolni, úszni, tornázni (de ezt csak óvatosan...), lépcsőzőgépezni meg ilyesmit szoktam. Ezek nem jók? :s A futástól már rég el vagyok tiltva sajnos, a gerincferdülésem miatt rosszul terhelődik a derekam, már többször volt, hogy egy hétre "lebénultam" egy-egy rossz mozdulat miatt... Szóval a futás kilőve.


Amúgy, amikor fogyóztam, nem számoltam kalóriákat, szóval fogalmam sincs, hogy akkor mennyit ettem, de a KalóriaBázis most azt mondja, hogy 1000 kalóriát kéne ennem ahhoz, hogy még két kiló lemenjen. Viszont ezt én is keveslem, mert az ég világon semmi nem fér bele, úgyhogy olyan 1200-1300 körül szoktam enni normálisan. 1300-nál sajnos már híztam a múltkor. (Most bele se merek gondolni, hogy ez az 1700 mit tesz majd :((()


Amúgy azt azért nem hiszem, hogy azért nem élnék, mert érdekel a súlyom. :)

2012. dec. 12. 14:18
 7/21 A kérdező kommentje:

Igyekszem a fejemben rendet tenni, hidd el. :)

De pszichológustól és pszichiátertől elzárkózom, sarlatánnak tartom mind. Szerencsére nagyon jó családom van, akikben bízhatok, ilyen probléma nincsen.

Nekem most tényleg az kéne, hogy megtalálni egy olyan étkezést, ami egészséges is, és nem is hízok meg tőle. Az arany középutat. Ebben kérek segítséget tőletek, hogy MENNYI lenne az az annyi?

Itt mondtak már 2000 kalóriát. Más szerint is? Nem sok az egy kicsit? :s

2012. dec. 12. 14:20
 8/21 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan evészavaros vagyok... (most 15-ös a BMI-m)


Neked szép lassan kellene elkeszdened többet bevinni, nem aggódni, hogy az mennyi kcal, hanem arra gondolni, hogy menstruálni fogsz. Nem tudok mit mondani, étrend téren legyen minél több vitamin, fehérje, egyél sok-sok zöldséget, levest az eltelít és nem olyan hizlaló....

Azt nem értem, azt írod, egészséges akarsz lenni, de hízni nem akarsz...pedig másképp nem megy

Meg azt sem értem, miért mondod, hogy "Szerencsére nagyon jó családom van, akikben bízhatok"? Az evészavar éppen nem működő családok gyermekei közt szedi az áldozatait, tehát valami csak nem 100-as nálatok :/


Én 1000 kalória alatt eszem egy nap és így nem hízom. 1300 tól már rosszul vagyok. Mondjuk én (sajnos) nagyon nem akarok kijönni belőle, meg leszarom, h megjön-e, utálom a gyerekeket, sosem akarok...

2012. dec. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Lehet soknak hangzik a 2000 de nem minden kalória ugyan az.Több lehetőséged is van az étrenddel kapcsolatban és nem igazán az számít hány kalória hanem hogy mit eszel.Gyümölcsből megehetsz 10.000t is nem híznál, de ha csak szarral tömöd magad elhízol.


Persze itt nem az étrenddel lesz a baj, mert addig oké, én ki tudtam ebből mászni, de én csak 18 vagyok és nem is éheztettem magam halálra (fél évig túl keményen diétáztam), de sosem voltam megelégedve magammal még 40 kiló ledobása után sem.Mostmár persze leesett hogy nem kell "tökéletesnek" lenni ahhoz hogy szerethető legyél.Ez mind a fejben dől el.Az természetes hogy azért eszel hogy megnyugodj, viszont nem mindegy miből. Komolyan, beszélgess el szüleiddel, barátnőiddel a dologról, mert így csak elvesztegeted az életed.Hála istennek én időben rádöbbentem hogy mit tettem magammal.Nem valami szexi a csontkollekció, én örültem is hogy felszedtem 5 kilót, végre egészségesnek nézek ki.Keress valami életcélt, mert ez felül fog rajtad kerekedni és beleőrülsz.

2012. dec. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Az evészavar éppen nem működő családok gyermekei közt szedi az áldozatait, tehát valami csak nem 100-as nálatok :/"

Köszönöm a segítséget, de ezt az egy mondatot visszautasítom! Ez a problémám NEM a családom hibája, sosem volt az, és nem fogom rájuk kenni! A legegyszerűbb dolog lenne azt mondani, hogy persze, nem én vagyok a hibás, hanem ők, de ez NEM IGAZ!! Nekem szuper családom van, bármit megbeszélhetek velük, soha nem volt semmi gond.

Ez a probléma csak és kizárólag abból adódott, hogy le akartam fogyni, és "túl jól" sikerült. Nem kell semmit belemagyarázni, mert felesleges. Az ilyen mélyreható "elemezzük a lelket"-dolgok engem csak idegesítenek. Semmi bajom nincsen se magammal, se a családommal. Egész egyszerűn csak arról van szó, hogy vékonyabb szerettem volna lenni. Pont.

Abszolút nem vagyok az a lelkizős fajta, ha bajom van, megbeszélem az érintettel, ha nincs konkrétan "érintett", akkor beszélgetek a családommal. Jelenleg semmi lelki válságom nincsen, nem is volt.

Egyszerűen csak fogyni akartam. Fogytam. Nem gondoltam, hogy ez lesz belőle. :(

Hízni tényleg nem akarok, nyáron éreztem magam a legcsinosabbnak, akkor még pár centivel kevesebb voltam. Ma próbáltam fel a nyári rövid nacijaimat, hát... sajnos szorítanak. :( Egyébként teljesen normális, felnőtt boltban árult méretet hordok, ezer és egy nálam sokkal vékonyabb lány rohangál az utcán, akiknek semmi bajuk.

Én tényleg azt gondolom, hogy nem azzal van a baj, hogy túl vékony lennék (ilyet még senki nem mondott, inkább dicsértek), hanem nyilván túl hirtelen fogytam le. Ez viszont tényleg gáz, türelmesebbnek kellett volna lennem, belátom.

Nekem most az lenne a célom, hogy beállni egy kb. súlytartós, EGÉSZSÉGES étrendre, ami mellett helyreáll a menstruációm is, de híznom sem kell. Mivel az utcán leginkább nálam vékonyabb lányok rohangálnak, szerintem ez nem lehetetlen.

Csak nem értek az étrendek kialakításához, ez a gond...

2012. dec. 12. 20:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!