Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Általában sport közben,...

Általában sport közben, hirtelen el szoktam szédülni, lehajolok, és akkor már rögtön jó. Csak ezt sokszor, és nagyon rossz. Miért van? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Általában mozgáskor (tánc, fitness) fordul elő, ilyenkor sokszor szédülök el kicsit, és elsötétül előttem minden. Néha szokott lenni tömegben (bevásárlóközpontok, tömegközlekedé), és olyankor érzem, hogy mindjárt elszédülök, és olyankor hosszabb ideig tart, és sokkal rosszabb.

2013. jan. 30. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy alacsony a vérnyomásod?
2013. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mozgás közben jelentkező ilyen tünetek, főleg sport közben, vagy vásárlás, gyaloglás közben, alapvetően cukor-inzulin problémára utalnak, az agy a legnagyobb cukorfelhasználó, utána meg az izmok. Persze, nem zárja kia vérnyomás ingadozást sem.


Iszol eleget? (3liter/nap)

Van túlsúlyod? (mennyi cukrot, finomított szénhidrátot viszel be egy nap?)


Javasolnék egy labort, vérnyomást, cukor-inzulin mérést a jövőben.

2013. jan. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Voltam vérvételen még nyáron, ugyanez miatt. Azt mondta az orvos, hogy csak növésben vagyok, és emiatt van. (14 vagyok) Túlsúlyos nem vagyok, sőt. Inni is iszom eleget, úgyhogy talán tényleg vérnyomás.
2013. febr. 1. 13:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van a családban vérnyomás mérő, ilyenkor érdemes megmérni. Szerintem ilyenkor leesik 80/60ra, de mindenképp 100 alá. Nekem is volt már ilyen többször.


Amikor érzed, hogy szédelegsz és jön a sötétedés, akkor nagyon gyorsan guggolj le és elmúlik.

Ilyenkor érdemes egy kis fekete kávét inni. Attól feljebb megy.


nálam akkor jelentkezik leginkább, amikor gyorsan felállok. Vissza kell guggolnom és már nincs is gond.

már mértem közben a vérnyomásom, onnan tudom, ilyenkor mennyire le tud esni.

2013. febr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!