Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A gyermekideggyógyász a 7...

A gyermekideggyógyász a 7 éves kislányomnak halolajat írt fel, amiből napi egy teáskanállal kellene bevenni. De szegény hosszas rimánkodás után hajlandó bevenni, de utána rögtön kiöklendezi. Van valami, ami elveszi a rossz ízét?

Figyelt kérdés
Sajnos tényleg nagyon rossz íze van. De nagyon drága volt, nem szeretnénk kidobni és egy másfélét venni, az orvos ráadásul kifejezetten ezt ajánlotta.

2013. jan. 10. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám régen mindig lekvárba keverte bele a rossz ízű gyógyszereimet. Egy próbát megér.
2013. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom szegényt, esetleg rögtön a bevétel után inni kéne valamit, ami elnyomja a halas ízt. Pl fekete ribizli szörp. Kóla. Mindenképp valamilyen markánsabb ízű dolog.

sokkal könnyebb lenne neki pl lágyzselatin kapszulát bevenni, nem érezné az ízét úgy, mivel az olaj a belsejében van. Kérdezzétek meg legközelebb, hátha van olyan kiszerelésben is.

2013. jan. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Épp ezt akartam mondani, amit az utolsó, előttem.
2013. febr. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

..már mint a kapszulát.

Tudom, már meg van az olaj, de ha nem bírja akkor mégis jobb lenne olyant venni amiben nem érzi az ízét, még ha többe is kerül.

2013. febr. 28. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 acelsziv ***** válasza:
Tényleg érdemes lenne halolajkapszulát venni. De miért ír az ideggyógyász halolajat?
2013. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván az omega3-ről van szó. Tényleg a kapszula a megoldás.
2014. szept. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kapszulára könnyű ráharapni még véletlenül is, akkor meg ugyanott vagyunk. Ezt külön meg kellene beszélni vele előtte, ha lehet ne harapja szét ne nyomja meg, mert akkor rossz lesz az íze.


Könnyebb lenyelni a kapszulát, ha előtte valami keveset eszik az ember ami ízlik és az utolsó falat maradékával és egy kis vízzel jobban lemegy. Attól beindul a nyál termelés, kívánja azt amit előtte evett és akkor (még éhesen de a korábbi finom falat ízét érezve) könnyebben működik a nyelés reflex is.


Tudom, mert szedek halolaj kapszulát is és CLA kapszulát is szedek felváltva. Nekem a cukor miatt kell a koleszterint rendben tartanom.


[link]

2014. szept. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!