Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvással kapcsolatban, más is...

Alvással kapcsolatban, más is van így? Én nem értem, miért!

Figyelt kérdés

Alapvetően nem vagyok álmos típus. Amikor valami unalmasra kell koncentrálni (unalmas tantárgy tanulása, valamiféle előadás, filmklubban uncsi film), akkor álmosodom el, de amint vége, feléledek újból. Nincs az, hogy egész nap álmos vagyok - pedig ezt sokaknál látom.

A gáz az, hogy este 10-11 felé SEM álmosodom el, csak éjfél UTÁN tudnék. Sőt, néha már ha éjszakázunk se álmosodom el... (Talán lassan ott fogok tartani, hogy soha?? :D)


7 óra alvás a legoptimálisabb nekem, de a 8 is jó és a 9 a határ kb. Namost, ha ennyit, tehát pont normális mennyiségűt alszom, akkor egy halál lesz a kelés, két ébresztőóra, hatalmas önuralom és a család is segít. Majd egy órán át egy lelassult élőzombi vagyok. Mire kilépek a kapun, addigra szoktam feléledni.

Ha 9-12 órát alszom, tehát amennyi nekem túl sok, akkor azonnal ki tudok kelni az ágyból, nem vagyok lelassulva, nem zombisulok be, tudok normálisan beszélni. Ellenben egész nap szédelgek vagy fáj a fejem a túlalvástól.

Ez mitől lehet?


Most vizsgaidőszakban, de főleg a vizsgák óta az van, hogy nagy nehezen lefekszem éjfélkor (semmi álmosság, lsd. fentebb, és akkor veszek észre érdekes blogokat stb). Másnap 8-kor szól az ébresztőm. Lenyomom párszor szundira, mert ha azonnal felkelnék, az maga a halál lenne (lsd ezt is fentebb). Nyugdíjas családtag is szól párszor. Mindig visszaalszom, szundi helyett egyszer kikapcsot nyomok véletlenül. Aztán ránézek az órára... 10-11 akár fél 12.


2013. febr. 4. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy átborult a holtpontod? Egyszer-többször tovább(nagyon tovább) maradtál fent mint szoktál, vagy ilyesmi?


Nekem is hasonló a bajom, 1-2 éve volt egy "fenntmaradós" időszakom, azóta éjjelimadár vagyok. Volt hogy úgy eltolódott ez az álmosságérzet, hogy egész éjjel fent voltam..

Szóval ha Nálad is hasonló a helyzet, próbáld ki hogy egyszer korábban kelsz(6 pl.), és ha kibírod estig alvás nélkül akkor előbb-utóbb vissza kell állnia a normál elálmosodási időpontra. :)


Amúgy meg vannak a szervezetnek olyan mély fázisai, ciklusai, amiből ha épp akkor felébresztik rémnehezen tér magához. De ez is eltolódik ha sikerül visszaállni.

A túlalvásról nem találtam egyebet, pedig engem is érdekel: Ennek oka, hogy alvás közben a neurotranszmitterek és a szerotonin szintje változik az agyban. Ha nem éppen az ideális óraszámot töltöd alvással, a szint nem feltétlenül áll vissza a normális kerékvágásba. - Hát, ha ezt érted, akkor gratula.:)

2013. febr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pubertáskorom óta éjfél körül fekszem, ha nincs suli.

11.-ben sokat tanultam, előrehozott érettségik, nyelvvizsga, sok tantárgy, későn feküdtem hétköznap is, az tett be. Ezt nem tagadom :)


De ebben a pillanatban nagyobb gondom a túlalvás.

Korán kellene mennem az uszodába, mert kevesen vannak akkor még. Tudom jól, hogy 7 óra alvás már bőven elég nekem, de örülök, ha fél tízkor talpon leszek. :D


Amúgy suliidőben kelek hatkor - egy pokol - és sose alszom napközben, rosszul is lennék utána. Szóval hatkor kelés, 11 körül fekvés, és nem álmosodom el 11 körül :D


Nem értem, ha napközben nem vagyok nyúzott mondjuk 6 óra alvás után, miért csak 10 óra alvás után bírok normálisan felkelni :D


Amit másoltál, én se értem :D Tényleg bonyolultan hangzik

2013. febr. 7. 00:02
 3/5 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg vannak a szervezetnek olyan mély fázisai, ciklusai, amiből ha épp akkor felébresztik rémnehezen tér magához."

Ja, ezt most láttam csak, bocsi :)


Hát részben időhöz kötött ez, pl. 8-kor ezerszer könnyebben kelek, mint 6-kor. Ugyanannyi óra alvás után.

Ellenben az órák számához is kötött, itt jön képbe, hogy a frissen kelésért túl kell aludnom magam...

2013. febr. 7. 00:07
 4/5 homo ludensz ***** válasza:
Tudjátok hogy az éjfél előtti alvást semmi nem pótolja én keltem vagy 10 évig fél 4 kor mert olyan volt a munkám.A 4 órás busszal mentem. Nyáron volt hogy sütött a nap negyed tízkor és már bújnom kellett le. Nem vicc az hogy van az embernek egy biológiai órája és periódusokban alszik. Mindenki más és más periódusban felébresztve holt vagy eleven.Ezt ki kell tapasztalni.
2013. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nálam a reggeli alvást semmi se pótolja :D

Úgy mondjuk reggel fél nyolcig, hattól.

Szerintem ez az éjfél előtti alvás mindenkinek máskor van.

2013. febr. 8. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!