Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Megszokhatatlan koránkelés...

Megszokhatatlan koránkelés fiatalon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Immáron 3. éve van,hogy muszáj felkelnem a munkába járás miatt legkésőbb 4:30-kor,de már kikészít idegileg. Felkelek,összepakolok,wc,aztán indulás. Minden porcikám tiltakozik az egész ellen,talán 7-8 óra és 11-13 óra között van az amikor nem vagyok hullafáradt. Próbáltam már 8-9-10 órakor elaludni de akkor mentálisan vagyok "topa" a több alvástól és semmi kedvem dolgozni. Ha délután alszok bármennyit,van,hogy alig térek magamhoz az ébredéskor,de a 3-4 óra délutáni és az éjjeli 4-5 óra alvás kombója volt eddig a legjobban bevált. Ez persze nagyon nem normális mert nem lehet minden nap ezt csinálni. Volt hogy 2 órával többet tudtam aludni egy hétig és semmi de semmi bajom nem volt. Az idősebbek úgy veszem észre simán átvészelik a hetet és teljesen fittek minden nap (látszólag) én meg alig állok a lábamon. Elegem van ebből és már teljesen kikészít,ez nem való normális embernek szerintem...

2013. febr. 10. 15:48
 1/6 A kérdező kommentje:
u.i.: 23/F
2013. febr. 10. 15:51
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek, ezt én sem bírnám, de szerintem ez nem korfüggő, hanem hogy melyik típus vagy. Aki pacsirta, koránkelős típus, az egyáltalán nem szenved a korai kelés miatt, viszont este nem maradt fent sokáig. A bagolytípus meg simán fel van éjjel 2-kor is, de reggel nem bír korán kelni.
2013. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
9 után már legszívesebben aludnék,maximum 10kor. ha ez nem következik be valami véletlen folytán akkor mégrosszabb. tehát nem sorolnám magam egyik kategóriába sem egyszerűen csak kiidegel az egész. dokihoz hiába megyek mert felírna valami sz*rt azokról meg tudjuk milyenek... mióta megvan a barátnőm az egész csak rosszabb lett :(
2013. febr. 10. 16:18
 4/6 anonim válasza:
100%

Velem is ugyanez a helyzet.

Régen 3 műszakban dolgoztam, szerencsére csak 3 hetente kellett korán kelni.

Jelenleg 2 műszakban dolgozom sajnos, délelőtt és délután, így a munkábajárás fele reggelesbe történik. Ilyenkor 04:00 órakor kell kelnem. Ha borotválkozok, hajat mosok, akkor 03:20 -kor kelek.

A baj, hogy nem tudok elaludni. Első délelőttös nap előtt 2-3 órát szoktam aludni. De volt, hogy semmit. Utáni napokba 4-5 órát. Nem tudok egyszerűen elaludni 20:00-21:00 órakor sajnos. Ilyenkor ki vagyok készülve, sokszor alig bírom.

2013. febr. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ja, 29/f vagyok
2013. febr. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
pár napja kerültem én is 2 műszakba... és igen ezzel az a baj hogy az ember úgymond túlalussza magát de szerintem a többség nagyon keveset alszik a hét első napjára virradóra :( aztán napról napra csak halmozódik. attól félek a délutános hét után méginkább kínszenvedés lesz a délelőttös.
2013. febr. 13. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!