Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stressz, álmatlanság, idegeske...

Stressz, álmatlanság, idegeskedés, reggeli hányinger mitől lehet?

Figyelt kérdés

Korházban vérszegénységet és vashiányt állapítottak meg, emellett folyamatos álmatlanság és reggeli hányinger, hasfájás áll fenn. Csak délután birok enni először.

Jó lehet erre a b6 vitamin szedése?

Erre gondoltam: [link]


16/L


2013. febr. 15. 23:27
 1/8 A kérdező kommentje:

Esetleg ez: [link]

De bármi más javaslatot nagyon köszönök előre is :)

2013. febr. 15. 23:31
 2/8 Miklós G. ***** válasza:

A hányingerre teljesen jó a MagneB6. Az álmatlanságot vagy a stressznek, vagy pedig a hányingered ill. a hasi fájdalmad következményének tudnám be. De igazság szerint ezek egymásból is könnyen következhetnek, mindenképp az emésztőrendszeri probléma okának a kiderítése az elsődleges fontosságú. Illetve már önmagában a vashiány is okozhat emésztőrendszeri problémákat. Tehát itt egész egzakt dolgot nem nagyon tudok mondani, és így nem is lehet. A vitaminokkal ártani semmiképp sem fogsz. A vasat továbbra is pótolni tessék! És kerülni az esetleges késői étkezéseket, valamint rendezni az étkezési szokásokat, változatosan, de megfelelően felépítve étkezni.


Üdv!

2013. febr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Esetleg ez is szóba jöhet: [link]


De ez altatónak tűnik nekem, nemtudom nem -e akkor már jobb a b vitamin ami meg is szünteti a problémát és nem csak a tüneteket csökketni?

2013. febr. 16. 00:06
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Néztem még a valeriana relaxot, arról esetleg vélemények?


B6 -ot nem akarnék szedni mert az lehet káros ha mégsincs belőle hiányom, de a B komplex szerintem jó lehet. Meg ez a gyógynövényes amit előbb linkeltem. Csak nemtudok dönteni vajon melyikkel kezdjek?

2013. febr. 16. 00:15
 5/8 Miklós G. ***** válasza:

Tévesek az információid. A B6 vitamin általánosan forgalmazott verziói nem okoznak semmiféle problémát... Egy részt, mert olyan kis mennyiségben tartalmazzák a készítmények, másrészt pedig a B vitamin csoport tagjai vízoldékonyak, -kivétel, ha zsíroldékony formában állítják elő, pl.: benfotiamin B1.- a vízoldékony vitaminok pedig a vizelettel szépen ürülnek, magyarán ami nem kell, azt kipisiled... Semmi bajod nem lesz tőle... A B12-t pedig alapból jótékony szedned a vérszegénységed miatt is.


Üdv!

2013. febr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm :)

Akkor a komplexet lenne érdemes szednem? Meg esetleg mellé c vitamint?

És ezek mellé szedhetem a vashiányra felírt tablettákat is?

2013. febr. 16. 00:35
 7/8 Miklós G. ***** válasza:

Igen a B komplex az kielégítő lehet. A vitaminok mellé nyugodtan szedheted a gyógyszereket is. Sőt pl. két vitamin egymással való szedése kifejezetten ajánlott. A Te esetedben főleg. Gondolok itt a Vas+C-vitamin kombinálására, a C-vitamin az segíti a vas felszívódását.

Nem mellesleg nagyon jó antioxidáns...


Javulást kívánok!

2013. febr. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi a segítséget :)
2013. febr. 16. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!