Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Tapintható nyirokcsomó mitől...

Tapintható nyirokcsomó mitől lehet?

Figyelt kérdés

Észrevettem magamon, a nyakamon jobb oldalt, szilvamag méretű, tapintható.

Most voltam megfázva, egy-két hetet várok az orvosig, hátha a megfázás miatt duzzadt és visszahúzódik.


Ha hivatalos, orvosi lapot nézek, azon azt írják, hogy betegség, akár rák is lehet.

Viszont fórumokon mások TAPASZTALATAIT olvasva lehet egy régi vírusos fertőzésben megnőtt, és attól fogva az élet végéig ottmarad, lehet gyulladt fog miatt, lehet ismeretlen okból, átveheti a mandula szerepét (nincs mandulám!! átvehette a szerepét?) stb.


Nagyon aggódom ettől függetlenül...


Kezdjem talán a fogorvosnál, panorámaröntgent kérve? Van hidam, és van sok fogtömésem is.

(Olyat is hallottam, hogy már betömött fog miatt megduzzadt, a fog már rendben, de a nyirokcsomó maradt.)

Vagy mindenképp a háziorvos lesz az első lépés?


Valami házipraktika, ami esetleg elmulasztja? (azok kérem erre a kérdésre ne írjanak, akik csak a gyógyszerekben bíznak, semmi másban. úgyse győzzük meg egymást) Természetesen ha alkalmazok is valamit, ha nem húzódik vissza, orvoshoz megyek.


Ez a nyirokcsomó olyan stresszes dolog...

Lehet, hogy minden negatív lesz és semmiség, de lehet akár komoly kezelés, akár kemoterápia is? És addig a hetekig tartó orvosi vizsgálatokat végigstresszelni?


2013. márc. 13. 20:19
 1/8 anonim válasza:
Szia. Dehogyis! Ez semmiképp nem lehet rák! Csak begyulladt. Sajnos anti-biotikum nem jó ellene mivel magad kell kifeküdnöd. Ez a betegség arra utal hogy több fehérvérsejt van a szervezetedben. Nem nagyon okolható ezért a fog. házi orvoshoz menj kérd meg hogy irjon fel Cataflam V-t nekem is az segít mostis!:) Nyelni alig birok de miután megiszom azt a keserü undorító gyógyszerezett vizet semmi bajom. Annyit nézz meg otthon hogy fénybe a torkodnál hogy nincs-e megnagyobbodva a nyelved mögötti rész. Ès semmiképp se ígyon utánnad senki és ne is vizipipázz illetve cigaretázz úgy hogy más is szívni akar belöle. nagyon fertözö és iszonyatosan rossz betegség. Készülj fel hogy nehéz lesz enni inni nyelni. Sajnos 7-49 napig tart míg gyógyul. gyerekkorban átlagosan 2hét felnött korban több mint egy hónap. Remélem tudtam segiteni!
2013. márc. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nincs mandulám.


Nem vagyok mostmár beteg. Pont ez az.


Van váladékom, meg kicsit gyulladt a torkom, de ez a 10-15 éve tartó évi 365 napos dolog, a savtól meg irritációkra való érzékenységtől.

Tényleg, ilyesmi okozhatja?

Bár a sav miatti gyulladásnak tudtommal nem az immunrendszer áll a hátterében.

2013. márc. 13. 21:16
 3/8 anonim válasza:
nem is mandula gyulladás! Az orvosom ezt nekem is elmondta. Mivel a nyirokcsomó feljebb van. Figyelj hallgass rám menj el a házi orvosodhoz és kérj egy beutalót vérképre majd menjél vissza az eredményekkel hozzá. Sajnos láthatatlanba nemlehet semmit mondani. Nekem olyan szinten be van dagadva hogy levegöt is nehezebben veszek és ne is beszéljünk akkor a nyelésröl.
2013. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor másról beszélünk.


Nekem most per pill nem akut - remélem jól írom - gyulladásom van.

Úgy érzem magam, mint máskor, évek óta. Sőt, bizonyos tüneteim talán csökkentek. Mármint bizonyos alapból fennálló tüneteim.


Csakhogy felfigyeltem egy tapintható nyirokcsomóra.


Orvoshoz megyek majd, addig vagyok kíváncsi a véleményekre.

2013. márc. 13. 21:28
 5/8 anonim válasza:
Nekem is tapintható a nyirokcsomó. De ha több mint egy éve van akkor MIÈRT NEM MENTÈL EL ORVOSHOZ? Már rég elkellett volna menni mikor megláttad. Ès ha tényleg valami rákos daganatod lenne? Ne legyünk lusták néha vizsgáltatni magunkat.
2013. márc. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A nyirokcsomót pár napja tapintom.


A többi tünet több éves..

2013. márc. 13. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
antibiotikum nekem is kihajtotta mindig a nyirokcsomót a nyakamon...de van hogy az se kell neki csak egy kisebb megfázás van hogy egyik nap előjön 3 nap múlva meg már visszahúzódóba van
2013. márc. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Néhány éve nekem is volt hasonló problémám. Elmentem a háziorvoshoz próbált mindenféle gyógyszerrel kezelni, de semmi sem hatott rá, sőt, időnként csak rosszabbodott. Jöttek a vizsgálatok. Végül a biopszia, ami kimutatta, hogy nincs semmi komoly bajom. A háziorvosom szerint egy erős, gyors lefolyású vírus támadta meg a szervezetem. A minta tele volt vmilyen citákkal (már nem emlékszem). A doki szerint annyira hirtelen és gyorsan védekezett a szervezet, hogy nem tudott kiürülni a nyirokcsomó és eltömődött. Idővel lelappadt a csomó. De elég sokáig megvolt még. Nekem a grapefruitmag cseppet ajánlották, mert vírusölő hatása is van. Ez azóta is használom.
2013. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!