Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki öngyilkosságot fontolgat,...

Aki öngyilkosságot fontolgat, kórházba lehet szállíttatni?

Figyelt kérdés
Jött egy új kollégám,elég zárkózott,de jóba lettünk,együtt ebédelünk,meg egyszer szinházban is voltunk.Már többször emlegette nekem,hogy öngyilkosságot tervez.Sokat beszélgettünk,de nagyon eltökéltnek látszik.Családja nincs,szülei már nem élnek,úgy tűnik,mintha én lennék az egyetlen bizalmasa.Azt mondta,jár pszichoterápiára már három éve,akkor kezdte,mikor az előző helyén dolgozott.Mivel nem rokonom,nem tudok érte tenni semmit,hogy kezeljék?Adjon valaki valami ötletet!
2012. okt. 14. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Pszichiátrián szokták kezelni az ilyen betegeket,de gondolom tudod.Megpróbálhatod rábeszélni,hogy befeküdjön...

Lehet depressziós,vagy más gondja van,és akkor gyógyszerekkel ezen lehet segíteni.

Nem tudhatjuk mi a baja,de hozzáteszem,ha kiderül hogy semmi mentális baja nincs bent lennie felesleges.Mondom ezt azért,mert 3 év pszichoterápia sem segített.

2012. okt. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Van valami diagnózisa,de azt nem mondta el.A befekvést nemrég felvetettem,de felháborodott,hogy ő nem megy 'azok' közé.
2012. okt. 15. 18:48
 3/5 anonim ***** válasza:

"Megpróbálhatod rábeszélni,hogy befeküdjön... "


Ez nem így működik...

Leírom, sokadszor: elsőnek a háziorvost kell meggyőznie, hogy esetleg pszichiátriára utalja be. Aztán a pszichiátert kell meggyőznie, hogy az otthoni kezelés hatástalan, utalja be kórházba. Aztán ki kell várni, hogy legyen hely a kórházba.. És ha mindez megvan, akkor szedheti a pizsamáját.

2012. okt. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem ilyen bonyolult 3-as...nem kell háziorvos,elmész a pszihiátriára,ha nagy a baj,bent tartanak.Én 5-ször voltam pszichiátrián,mindig volt szabad hely.
2012. okt. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Tegnapelőtt elmondta,hogy a pszichológus szerint gyógyszert kéne szednie,és be kéne feküdnie,de ő nem akar.Aggasztónak tartom a helyzetét.A munkáját amúgy rendesen,becsületesen elvégzi,csak nem beszélget az emberekkel.
2012. okt. 26. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!