Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem találom a helyem?...

Miért nem találom a helyem? Hogyan találjam meg ismét önmagam? Elveszítettem a türelmem az emberek fele?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. Ezelőtt két évvel volt egy 1 éves "kapcsolatom", tiniszerelem, de hamar ki is ábrándultam. Én szakítottam az akkori 22 éves barátommal, akit valóban nagyon megviset ez. Akkoriban stabil voltam lelkilegis. Pontosan nem tudom megállapítani mióta tart ez az időszak, hogy amolyan elveszettnek érzem magam. Nem vagyok lelkizős, szeretetrevágyó lány, soha nem is voltam ilyen típus. Mindenki erős egyénnek tart engem, de valahol érzem, hogy nagyon nem vagyok rendben belülről. Barátnőim, haverjaim vannak. Nem vagyok párkapcsolatban. Az az érdekes, mindenki jön, hogy "jó csaj", talpraesett, jó eszű, szép vagyok meg mittudomén még milyenszövegekkel, és csodálkoznak, hogy nincs barátom, de konkrétan egyik sem probálkozik vagy olyan próbálkozik, akinek barátnője van, vagy olyan aki nekem meg nem jön be, mert egy 5perces beszélgetésből levágom, hogy mentálisan nagyon nem pendülünk egy húron. Ebből kifolyólag lettem szerető, sajnos/nem sajnos. Egy évben kétszer vagyunk együtt az illetővel, de mivel más férfival nincs semmiféle kapcsolatom (természetesen nem a haverságokat értem), ezért az együttlétet követő nap eléggé meg tud viselni. Ha körülnézek nem látok egy hozzámvaló férfit. Nem óriásiak az elvárásaim (legyen talpraesett, igényes, férfias, eszes pasas), de egy kisváros melletti faluban élek, és hát ezen a környéken nincs sok lehetőség. Ha elmegyek szórakozni egyet, akkor is a férfiakat veszem szemügyre, nem tudok teljesen kikapcsolódni, sokszor meg olyan is van, hogy csak azt várom, hogy valaki odajöjjön már és leszólítson, hozzámszóljon valami újra lenne szükségem, beszélgetni, ismerkedni, de elég hülyén venné ki ha én szolítanék le egy férfit is, hogy beszélgessünk.

Tanulással átlagban minden rendben van, idén végzek és tovább szeretnék tanulni gyógyszerészetet.

A családdal sincs már minden rendben. Anyukám úgy kezeli édesapámat, mint egy gyereket, kevés pénzt is fanyarogva adja neki, miközben édesapám is úgyanúgy dolgozik, mint ő. Nem költi magára édesanyám sem, de én hiszem, hogy a férfinak kell szabadság. Édesapámnak vannak barátai, anyukámnak nincsenek. Ebből kifolyólag is vannak viták. Kicsit zűrös a helyzet és apukámon már kezdenek látszani ennek a frusztrációnak a nyomai.

Úgy érzem nagyon instabilizálódtam az utóbbi 1-2 évben, és fogalmam sincs mit tehetnék ez ellen. Egyszerűen azt látom körülöttem mindenknek megvan a saját maga élete, én meg talán nem vagyok jó helyt, nem vagyok elég türelmes az élettel szemben sem. Ha valaki jártas ez ügyben, megkérem indítson el egy úton, mit vizsgáljak meg magamban, mit tegyek?


2013. ápr. 6. 20:04
 1/2 anonim válasza:
Mintha a pár évvel ezelőtti énemről írtál volna... mit is tanácsoljak neked?! Látszik az írásodból, hogy tényleg intelligens lány vagy, valószínűleg megvan a magadhoz való dumád, humorod. Igen, ez vonzza az embereket... csak azt is tudom,h milyen érzés, hogy egyetlen olyan férfi sem jön szembe, akire egy beszélgetés után még kíváncsi lennél. B*zi duma, tudom, de légy türelmes. És... hát azt akartam írni, h az sem árt, ha lejjebb adsz az igényeidből, de ez hülyeség, ne tedd! :D Viszont, ha egyet tanácsolhatok, akkor az általam elkövetett "hibát" próbáld elkerülni, hogy minden 'első rostán' átjutott hapsival 1.közelebbi viszonyba kerülsz 2. többet reménykedsz a dolog működőképességében, mint kellene. Próbálj lekattanni erről a témáról, és amikor már nem görcsölsz rá, akkor meg fog történni az, amire vágysz most nagyon. /nem akarom itt f*sni tovább a szót, ha gondolod írj privit, és dumálunk,meg mesélek ezt-azt/ ;)
2013. ápr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát tanácsként én is hasonlót tudok írni mint az előző, hogy kicsit szállj le erről a témáról, nehogy elkapkodj valamit. Én is 19 vagyok, sajnos beleestem ebbe a hibába, buktam az összes, de szó szerint összes barátomat. Egy pasi miatt, akiről hirtelen azt gondoltam, hogy nem olyan mint a többi, akitől 2 mondat után hányingert kapok.


Most, teljesen egyedül, próbálom látni a jót és a szépet. Olyan dolgok okoznak örömet, amik eddig soha. Érdekel a természet, és a tényleg értékes dolgok.

Ez előtt bulizós voltam, határozott, és felszabadult. Igazából külsőleg még mindig, de belülről érzem, hogy még instabil vagyok.

Most szedem össze magam, de tudom, hogy olyan nem lesz mint volt. Úgyhogy én azt tanácsolom, valahogy próbáld meg értékelni azt ami van, mert a hirtelen változtatni akarásnak rossz eredménye lesz.

Arra figyelj amid már megvan, és ne arra amid nincs. Úgy hidd el, hamarabb jön a pasi is mint így hogy magadat sem érzed 100%-osnak.

2013. ápr. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!