Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A barátnőm depressziós? Mi a...

A barátnőm depressziós? Mi a fene baja van? Nagyon félek! (többi lent)

Figyelt kérdés

Az egyik barátnőm egy nagyon felszabadult, boldog lány volt, mindig nevetett. De nagyjából 2 hónapja történt vele valami. Először csak alvászavarai voltak, és nagyon álmos volt, de egyre rosszabb e helyzet. Egy hónapja nem eszik rendesen, és nagyon durva hangulatváltozásai vannak kb 1 percenként. Még nem sírt előttem, de látszik rajta, hogy nagyon szarul van. Mindig kérdezgetem, figyelem, de ő azt hajtogatja, hogy nincs semmi baja, csak álmos. (ami igaz is mert szinte semmit nem alszik a rémálmai miatt, meg fél elaludni, nyugtatóznia kell magát, de valami más is a baj, érzem) mondom neki, hogy egyen, de nem hajlandó. Vannak percek, vagy órák, amikor boldog és velünk nevet, de amúgy sokszor elveszti az önkontrollját, és szomorú, szólan lesz. Egyik nap (talán csütörtökön) nagyon rosszul volt, és kikéredzkedett a mosdóba. Kiment, és amikor kicsengettek, utánamentem. Hallottam, hogy öklendezik, köhög és sír. Be akartam menni, de nem engedett be, be akartam törni az ajtót. Aztán kinyitotta az ajtót, és megállt velem szembe, a szeme piros volt, folytak a könnyei, és csak állt és nézett rám. Aztán elkezdett nevetni, és lerogyott a földre, nevetgélt, aztán elhallgatott és sírni kezdett, majd kiabált velem, de szerintem inkább magával, azt ordította, hogy "miért teszed ezt velem?!" Olyan volt, mintha valamit bevett volna. Nagyon ijesztő volt... Aztán sikerült megnyugtatnom, és hazament. Másnap pedig úgy tett mintha semmi nem történt volna vele, de továbbra is álmos, bealszik órákon, és nem tud figyelni, szédeleg (mert nem eszik) és szomorú. És azóta is volt, hogy csak állt és bambult aztán a szemebe nézett és elnevette magát, aztán megint magába fordult, és amikor komolyan akarok vele beszélni akkor is csak nevet. Mi baja van? Depressziós, vagy anorexiás? Vagy mindkettő? És mi volt ez a kirohanása? Nem értem..Segítsetek, mert csak így tudok neki segíteni.

13/l



2013. ápr. 21. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ehez mit szólnak a szülei? El kell menjen orvosi kivizsgálásra, vagy pszichológushoz. Így ha fog szenvedni, nem lesz jó vége.
2013. ápr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ha ez szó szerint, túlzás nélkül így van ahogy leírtad akkor ott szinte biztos, hogy súlyos gondok vannak.

A szülei nem veszik ezt észre? Minél előbb orvoshoz kéne vinni a kislányt.

2013. ápr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Ha szülei még nem vették rajta észre, mindenképpen azzal indíts, hogy velük beszélj. Nem tudom, hogy milyen kapcsolatban van a szüleivel, de ha nincsenek jóban, elképzelhető, hogy miattuk van most ilyen állapotban, ha tényleg minden, amit leírtál a kőkemény, pucér igazság. Szóval először mindenképp beszélj a szüleivel a helyzetről. Ha ez sikerült, rosszabb esteben nem, akkor is próbáld meg elvinni pszichológushoz. De semmi képpen ne úgy, hogy: "Gyere, megyünk dilidokihoz! Nincs ellenkezés!" Mert utána úgy fogja érzeni, hogy benned sem bízhat meg.

Ha a barátnőd szülei nem együttműködőek, kérd meg a sajátjaidat. Ők biztos támogatni fognak.

Nézz/kérdezz után, hogy nem került-e valami új társaságba, ahol drogozhatott vagy valami.

Ha tényleg vett be nyugtatókat az alvászavarra, akkor lehet, hogy az készíti ki. Lehet, hogy rosszul reagál rá. De egyáltalán honnan szerzett egy 13 éves lány nyugtatót?! Miféle rémálmai vannak? Ha minden este azokra ébred, akkor minden bizonnyal valami erős trauma érhette.

Elképzelhető, hogy anorexiás, de ha öklendezett a mosdóban a bulimia is előfordulhat szerintem.

Remélem nagyon elkötelezett barátnő vagy, mert ha most ebbe bele akarsz vágni, (abba, hogy segítesz neki) nagyon erősnek kell lenned, és sokat kell vele majd (minden bizonnyal) vitatkoznod. Nem lesz egy sétagalopp valakit felkaparni a földről és újra embert formálni belőle. Majd ha nem nagy kérés, kérlek írd le, hogy mi történt.

Amúgy nem vagyok orvos, csak azt írtam le, amit én tennék, ha a barátnőmnek gondjai lennének.

16/L

2013. ápr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, főleg neked, utolsó. Elég elkötelezett vagyok, és azon vagyok, hogy teljes erőmmel segítsek neki. Szerintem otthonról szerzett nyugtatót, mert nekem egyszer mondta, hogy az anyja is szed, de ki tudja. Biztos, hogy történt vele valami, mert már ezek az álmok, meg z alvászavara sem normális, de egyre rosszabb a helyzet. Próbáltam, és most is próbálkozom beszélni vele, de mindig leráz, kitalál valamit, amiért el kell mennie, vagy csak a szemebe nevet. És az a baj, hogy hallani sem akar a phsiológusról, és nem tudom elrángatni. Nem tudom mi baja van, tegnap is sírt reggel a wcben, és csak annyit tudtam kiszedni belőle, hogy nem mondhatja el a történteket, és hogy mindenkit bánt a környezetében, és hogy valami rosszat csinált. Nem hiszem, hogy drogokat szerezhetett volna, szerintem a nyugtató miatt ilyen. Próbálok neki segíteni minden erőmmel (utolsó, majd megírom, hogy haladok vele) és köszönöm a segítségeteket
2013. ápr. 25. 15:34
 5/9 anonim válasza:

A szüleivel beszéltél? És a sajátjaiddal? Próbálj meg valaki felnőtt véleményét is kikérni, de igyekezz, ne túlságosan úgy beszélni vele, hogy utána azonnal letámadja a barátnődet.

3. voltam.

2013. ápr. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is pontosan ilyen voltam, pontosan ilyen. Mintha régi magamról hallanék. Nem aludtam, nyugtatóztam, és kirohanásaim voltak. Az osztálytársaim végignézték, nem mertek lépni. Tudod, mi lett a vége? Majdnem temetés. Megpróbáltam öngyilkos lenni. Szerencse még idöben észbekaptam, hogy mit teszek épp, elszrítottam a csuklómat, és ennyivel megúszam. Mikor másnap az osztálytársaim meglátták a kezemen a fáslit, azt mondták, hogy most azán elég, elvisznek a pszichológushoz. Azt mondtam, nincs olyan Isten, hogy elmenyjek. Végül 3 ember fogott le, és úgy mentem. Hálás vagyol nekik, mert nem tudom, élnék-e mèg, ha nem vittek volna el. Szóval szerintem vidd el a barátnödet a sulipszichológushoz, vagy szólj a szüleinek, ez nem játék, rossz vége lehet.
2013. ápr. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem akarok borúlátó lenni, de ezek a tünetek 3 éve estek meg velem. Egy rejtélyes
2013. júl. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
0%

És szörnyű betegség tünetei.

[link]

2013. júl. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Na, mi a helyzet a barátnőddel? Remélem, azóta már minden oké vele!
2014. máj. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!