Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hogy tudnám kikapcsolni az...

Hogy tudnám kikapcsolni az agyam teljes mértékben elalváskor?

Figyelt kérdés
Pár hete állandó gondolatok,zenék járnak a fejemben... nem kapcsol ki az agyam...az iskolában is nehezebben teljesítek. Kipróbáltam mindent, nyugtató teákat, banánosturmixot ittam, de semmi. Valaki segítsen! Könyörgök...
2009. szept. 26. 12:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg meditálni elalvás előtt. Lehetőleg fülhallgatóval, h minél kevesebb külső zaj jusson el hozzád, legalábbis a kezdetekkor. Vannak ehhez nagyon klaszz kazetták, cd-k is, de biztos lehet netről is letölteni. Az is jó, ha Te magad találod ki, hogy hogyan meditálj, de, ha még nem csináltad, vannak szöveges meditációk is, ahol vezetnek. Én Czeizel Bea meditációit ismerem, azok nagyon jók.
2009. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem a nyüzsögnek a fejemben a gondolatok, akkor azt csinálom (már nem tudom kitől hallottam), hogy mondjuk 100-tól lassan visszaszámolok és közben el is képzelem a számokat. Ez az agyad mindkét felét lefoglalja, szóval ha rendesen csinálod, nem tudsz másra gondolni. Nekem beszokott jönni.
2009. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm szépen a válaszodat,tippedet...természetesen kipróbálom.
2009. szept. 26. 12:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem akarok kötekedni és értem a problémádat, de sosem fogod tudni kikapcsolni az agyad alvás közben(előtt) mivel az a dolga hogy "megeméssze" a napi infókat, élményeket, problémákat ,stb. Megeméssze, átgondolja, eltegye a megfelelő "fiókba". Különben ha jól emlékszem, éjfél előttig dolgozza fel főleg az aznapi dolgokat és éjfél után már felkészül az ébredés utáni (nappali) állapotra. Szóval ha ki akarod magad pihenni, feküdj le időben, max 22 órakkor így mindenre marad ideje az agyadnak (pihenni és feldolgozni egyaránt.) Remélem, segítettem valamennyit. Üdv.
2009. szept. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
legyél fent több mint 24 órát egyszer meglátod nem lesznek gondolataid :) a számolást én is kipróbáltam 2000 körűl meguntam és inkább a holnapi teendőkre gondoltam és úgy elaludtam mint a bunda...
2009. szept. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg naplót írni lefekvés előtt, azzal kiírod magadból a gondolatokat, és megnyugodva mehetsz az ágyba.
2009. okt. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!