Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túl sokat agyalok. Hogy...

Túl sokat agyalok. Hogy tudnék agyilag "kikapcsolni", lazítani?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 00:08
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
39%
Pálinka >.<
2011. máj. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
52%

Velem is ez a helyzet:/:(

Próbálj meg nem túl sokat gondolkodni, engedd el magad, lazíts valamennyire. CSináld azt, hogy nem gondolkodsz hanem arra koncentrálsz, hogy a jelenben vagy figyeled a lélegzeted, ha méssz akkor ahogy jársz, vagy figyeld közben az embereket, hallgass lassú relaxációs zenéket.

2011. máj. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 waldinger ágnes válasza:
51%

Az előttem szóló jókat mondott. Én nekem bevált a Xanax. Csak akkor veszem be, amikor érzem szükségét.Nézz utána , kérdezd meg orvosodat.!!!Ez olyan stressz oldó féle.

Ugyanis már annyira voltam, hogy orvoshoz mentem, és ezt adták, azóta mindent könnyedén fogok fel , nem agyalok annyit, legalábbis nem tűnik terhesnek a sok gond./ Úgy mondják : mindent lesz....-ok. És mégsem szó szerint. Szóval jobb, könnyebb stb.Sok zenét is kell hallgatni, de nem metált, hanem valami kellemes kis dallamos zenét.

Most ennyi .Nézz utána. Jobbulást.

2011. máj. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszert felejtsd el,az nem megoldja a gondod,csak elkendőzi...attól még az agyalás ott lesz!

Ami nálam bevált,az a naplóírás. Leírom,amin épp agyalok, ezzel mintegy "kimondom",aztán törlöm a dokumentumot,amibe leírtam az aktuális érzéseket.

A megnyugtató,kellemes zene is jót tesz,amit még én használni szoktam a levendulás illatgyertya/mécses/füstölő,elalvás előtt egy kis citromfű-tea.A gyógyszereket nehogy elkezd,mert hozzászoksz... sok sikert!

2011. máj. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

a zene nagyon megnyugtat


a sportolást is szeretem


amúgy soha nem iszok alkoholt, ritkán bulizok és nem drogozok


22/F

2011. máj. 16. 10:50
 6/27 alf válasza:
33%

sör.


amúgy nekem is ez a gondom, mint sok más embernek...

2011. máj. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%
Ez csak időleges, el fog múlni. Sokáig szenvedtem én is, de megpróbáltam nem odafigyelni a dolgokra, hanem csak élvezni a jelen adta lehetőségeket, és elmúlt! Sok soikert! :)
2011. máj. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
84%

Az gondolkozik sokat aki nagyon ráér.. :)

viccet félretéve, ha találsz olyan elfoglaltságot, amire oda kell figyelj, és érdekel is akkor nem lessz időd máson agyalni.

Sport zene sztem is jó...

és ha már gyógyszer akkor a leszarom tabletta.. :) amit saját magánál vehet minden ember... :)

2011. máj. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
56%

Ülj le az ágyadra, kényelmesen helyezkedj el. Csukd be a szemed, és nézz fölfelé. Kezdj el visszaszámolni 100-tól 1-ig (nem 1-től 100-ig!). Ezzel az agyad számára előidézel egy félálom-szerű pihentető állapotot (lehet hogy el is alszol tőle, velem már előfordult), ami megnyugtat. Amikor a számolásban eljutsz az 5-ig, akkor mondd magadban: "Felkészülök a szemem kinyitására", majd számolj tovább 2-ig és mondd magadban ezt: "Most kinyitom a szemem és sokkal jobban érzem magam mint azelőtt".


Sokkal jobb módszer, mint azok a ködös megfogalmazású meditációk, amikkel általában találkozunk: "Ne gondolj semmire, koncentrálj, ne koncentrálj, képzeld magad valami kellemes helyre, figyelj a légzésedre, stb..." Ez sokkal konkrétabb és nekem mindig be is jön. (Az idézőjelek között felsoroltakkal nem az ezt ajánlókat szeretném sértegetni, ez csak az én véleményem, mert nekem azok a módszerek nem segítettek soha)

2011. máj. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
32%
Én kíváncsi vagyok, hogy miért zavar az, ha sokat agyalsz?
2011. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!