Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Stressz, pánikrohamok? Vagy...

Stressz, pánikrohamok? Vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Úgy egy hónapja befogadtunk egy kutyust, nagyon sokat betegeskedik, hamarabb kell kelnem, hogy el tudjam vinni reggel sétálni. Az utóbbival semmi gond nem lenne. De a betegségei miatt nagyon ideges vagyok nem vagyunk szegények,, szerencsére jó munkahelyem van nekem is és a páromnak is, de ha megint lesz valami már nem biztos, hogy ki tudjuk fizetni a dokit. Rengeteget otthagytunk már nála. Emiatt nem kipihentető az alvásom és korábban is kelek, majd egész nap ásítozok és fáradtnak érzem magam. Pedig 10-11-től alszok 6-ig, de nem sokra megyek vele ha halál idegesen fekszek le. Ma 2x is rámjött (hát szerintem) pánikroham..egyszer mikor lent voltunk sétálni (erős légszomj, abba is elfáradtam, hogy kiabáltam a kutyának, szédülés, fülzúgás, ájulásérzés) De hazajöttem megnyugodtam és elmúlt. A második meg úgy jött, hogy kint labdáztam a kutyával és ugye még kicsi..nevelni kell és ugrált és leszidtam majd ugyan az jött rám amit leírtam az előbb. Amúgy pánikbeteg vagyok, de ennyire még sose volt rossz. Valakinek valami tanács? És, hogy pihenjem ki magam?

22/L


2013. máj. 26. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez valószínűleg pánikroham.. ez a kimerültségtől előjöhet, nekem akkor voltak a leginkább pánikrohamaim amikor elmentem dolgozni egy szórakozóhelyre éjszakára, 13órát dolgoztam úgy h előtte se feküdtem le otthon.. és ehhez pedig abszolút nem votlam hozzászokva, nagyon megviselte a szervezetem, 2napig fel se bírtam kelni, emellett eljöttek nálam pánikrohamok.. ráadásul egy stresszes időszakomban voltam, és a kimerültség csak rátett. Szóval szerintem sokat idegeskedtél a kiskutya miatt, és nem pihented ki magad kellőképpen. Sajnos ez a pánikbetegeknél így is előjön.. Mindenképp próbálj többet aludni az rengetget segít, egyszerre ne sétálj sokat, és most kicsit amennyire csak lehet ne stresszelj. Jah és én B vitamin Komplexet szedtem egy ideig, az nyugtat.. meg a magnéziumat is sokan ajánlják.:)
2013. máj. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!:)
2013. máj. 27. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:

szia! igen, ez pánikroham. ilyen nekem is volt sokszor már... kb. 17 éves koromban kezdődött először, akkor nagyon megijedtem, mert nem tudtam, mi lehet velem. aztán azóta már párszor előjött pl. mikor rengeteget stresszeltem vizsgák miatt, mikor nem sikerült egy komoly vizsga, azután, utána már kisebb jelentőségű stresszes/kimerült helyzetekben is. Lassan kezdem megszokni, tudom, ha jön, nagy levegő, ki a levegőre, szabadba, és próbálok lenyugodni,( bár ebben az évben még csak 1x volt, de remélem, nem is jön többször! :)

Nekem remegés, szédülés, látásromlás is szokott hozzá társulni.. sedativ pc homeopátiás bogyót szoktam ilyenkor bekapni, és segít/ (lehet, hogy csak beképzelem, de nekem az is elég)

2013. máj. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen egyébként a friss levegő sokat segít.. én mikor érzem, hogy jönne megpróbálok kimenni a szabadlevegőre bárhol vagyok.. ettől már jobban vagyok kicsivel, és nem tudom lehet ez csak az én mániám, de ha nem vagyok egyedül hanem van valaki akkor velem már könnyebben megnyugszom..
2013. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nekem is ugyanez mint Neked, utolsó, egyből ki a levegőre (gondolom ez azért is jó, mert érzem, tudom, hogy nagy a tér), valamint sokat segít, ha nem egyedül vagyok, vagy csak ha tudok valakivel beszélni telefonon, egyedül megőrülök, kell vki, aki lenyugtat...
2013. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó kommentelő vagyok:)... Pontosan ez van nálam is amit leírtál! Nálam van ilyenkor egy klausztrofóbia szerűség is, hogy egyszerűen ki KELL mennem olyankor azonnal. Mert ha bevagyok zárva valahova még jobban bepánikolok,és egyre rosszabb, azt érzem mintha nem kapnék levegőt a pulzusom pedig szalad felfelé. Valahogy ezért nem is szeretek egyedül menni olyan helyre ahol tudom, hogy stresszes leszek. Vagy igen, a telefon nálam is mindig jelen van :)
2013. máj. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

igen, detto :) Te hány éves vagy?

egyébként ismeretlen helyre nem szívesen megyek (már ha ott kell aludni), valahogy az este is kritikus, ha nem alszom otthon, rosszul érzem magam, bulizni se szeretek ismeretlen helyen, tömegnyomor, pánik, blöööe :D

2013. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tejóég.. ugyanez van velem is :D amúgy én 22 éves vagyok, és 20 éves koromba volt az első pánikrohamom, egy ideig nem tudtam kezelni, sőőt elég rossz időszak volt.. aztán valahogy ritkábban jöttek elő a rosszullétek és már nagyjából kezelni is tudom. A máshol alvásnál én is ugyanígy vagyok, már előre a fejembe van h : milesz haa.... és amúgy is a legjobban itthon szeretek aludni, a bulizással meg egy évig teljesen felkellett hagynom, mert akkor épp a "rosszabb időszakban" voltam. Már a tömegtől is 140re ugrott a pulzusom -.- ... Sokáig nemtudtam menni pl moziba se, sőőt kifejezetten utálom a mai napig az olyan helyeket ahol tudom, hogy megadott ideig kell ott lennem, feszélyez az egész és ideges leszek. Az ismeretlen helyektől én is távol tartom magam... és te mennyi idős vagy amúgy?:)
2013. máj. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!