Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért leszek rosszul az...

Miért leszek rosszul az édességtől?

Figyelt kérdés

Világéletemben édesszájú voltam, marékszámra tömtem magamba mindig is a finomságokat, sosem ártott meg nekem semmi, még akkor sem, mikor kiskoromban a szüleim rám szóltak, hogy ne egyek annyit vagy úgy, mert rosszul leszek.

Mostanság viszont egy kevés édességtől már rosszul leszek. Közérzetem megváltozik (rossz irányban), fejem megfájdul, hányinger az nem, de a hasam fáj. Egy szelet süti még rendben, de a régi "képességeimhez" hozzászokva veszem sorra a következőt és következőt, és utána meg már rosszul vagyok..

Megöregedtem volna? Cukorbeteg talán nem vagyok, a családban csak idős korban fordult ez elő, pedig azért apukám feléről mindenki szereti az édességeket.

20 éves vagyok, mi lehet az oka?



2013. jún. 2. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Azért mindenképpen nézesd meg a vércukrodat, tényleg lehet, hogy cukorbeteg vagy, azzal pedig nem lehet viccelni. Igazából nem nagyon tudok másra gondolni, mint a cukorbetegségre. Lehetsz akár lisztérzékeny is, ha csak a sütikre reagálsz így.
2013. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én detto ilyen voltam mint te. Egy torta nem tartott egy napig se...nekem candida fertőzés volt ezeknek a tüneteknek a hátterében és erős a gyanú, hogy valamilyen szénhídrát anyagcsere zavar is szerepet játszik. Amiből sokat eszel arra nagyobb eséllyel alakul ki intolerancia idővel. Főleg mert a bolti édesség alapvetően káros is a sok cukor és egyéb adalékanyagok miatt. Nekem a cukrászati süteményektöl rendre fájt a fejem.
2014. ápr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!