Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Gyász. Feldolgozási módszereke...

Gyász. Feldolgozási módszereket, pszichológiai vagy alternatív technikákat tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

2013. jún. 3. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs túl sok válasz.. utoljára Nagymamám vesztettem el 2 éve. A mai napig tudok sírni miatta, de már egyre kevésbé. Nekem az segített, hogy nagyon beteg volt és tudtam, hogy a halála könnyített rajta, nem szenvedett tovább. Ez szomorú, de ez az élet rendje, előbb vagy utóbb mindenki elmegy...


Te gyászolsz vagy másnak akarsz segíteni?

2013. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én gyászolok, anyámat, akiről mindig úgy éreztem gyűlöl, sose tudott szeretni, aminek biztos volt valami oka a múltjában vagy nem tudom. Most is csak azt érzem, le se tojja hogy gyászolom e vagy sem, inkább csak ingerült lenne tőle. haragszom is rá, de attól még szeretem, ha nem is viszonozza. Nehéz így, nem tudom mit tegyek.
2013. jún. 5. 10:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Off. Erre én is kíváncsi lennék. Negyven éve halt meg apám, de még sohasem tudtam meggyászolni.
2013. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem off ez, valós a probléma. A meggyászolatlanság a mélyben romboló dolog. Én nem tudom, mit tehetnék.
2013. jún. 13. 21:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem sokat segített a gyásszal foglalkozó szakkönyvek olvasása, tanulmányozása. Komolyan, Neked is ezt javaslom. Menj be egy könyvesboltba és a pszichológia alatt biztos találsz valamit.

Ezen kívül egyedül felidéztem a közös emlékeinket, hozzá aláfestésnek mentek a közös számaink. A képeinket nézegettem. Azt is, amikor már beteg volt, és azt is amikor már halott volt. Amikor elment, visszaidéztem újra és újra, hogy történt. Direkt feltépkedtem a sebeimet, viszont ezáltal újra és újra szembesítettem magam, hogy már nincs. Egészen addig, ameddig már felfogtam, hogy nincs. Egyébként ez a feldolgozás nem egy lineáris folyamat, inkább spirál. Vagyis, többször végig kell járni az elengedés útját, mire valamennyire végre sikerül. És az elengedés az nem felejtés. Ezt is fontos, hogy tudd.

Amit nem javaslok: médiumok, halottlátók és nekem sajnos a doki sem segített (bár ez nem jelenti azt, hogy Neked sem).

2013. jún. 15. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Bár a közös emlékeim, többnyire rosszak, és nehéz valakire haragudni és szeretni is egyben, pedig ez van.
2013. jún. 15. 20:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos tudom milyen az, amikor rossz az anya-gyermek kapcsolat. Tuti nem Veled volt baja, hanem valamire/valakire emlékeztetted. Teszem azt anyósa kiköpött mása vagy, vagy ilyesmi. (ezt csak úgy írtam, példaként-lehet, hogy imádta az anyósát)Ha jó emlékkel akarsz rágondolni, akkor gondolj arra, ha máskor nem, a születésedkor egészen biztosan Téged szeretett a világon a legjobban.
2013. jún. 16. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Igazad van, ilyenkor a harag másnak szól, de attólmég nálam van. Rebirthinggel tudom, ogy már az anyamáhben is utált és a halálomat kívánta. Pf:(
2013. jún. 16. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!