Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Diffúz hajhullás? Mégis...

Diffúz hajhullás? Mégis mitől? L/20

Figyelt kérdés

lassan két éve szenvedek tőle, ahhoz képest amennyi hajam volt a felére csökkent...ha nem többre

Tudom,hogy rengeteg ilyen kérdés van már itt, de szerintem az én esetem "speciális".


Voltam már mindenhol, vérképem tökéletes, góckutatáson is voltam, igaz ott azt mondták,hogy ha gócom is lenne, akkor kopaszodnék... de én nem kopaszodom,csak hullik és hullik a hajam....


borzalmas. már méregdrága bőrgyógyásznál is voltam... ő elküldött ilyen speciális vérvételre, minden rendben volt...


Mi tévő legyek? Mi lehet a baj? És tudom,h a stressz is okozhatja,de hát mostmár addig nem fogok tudni lenyugodni,amíg ezt látom,hogy "ömlik" a hajam kifele megállás nélkül....



2013. jún. 9. 18:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Dohányzol? A kihullott haj visszanő? Ha nem megfelelő a fejbőr vérellátása,attól is hullhat a haj.

Nem lehet,h letörik a hajad és nem a tövéből hullik?

2013. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

nem dohányzom.

nem kopaszodom, egyáltalán. a kihullott haj helyébe új nő, de annyira hullik,hogy nem tud olyan gyorsan megnőni és ellensúlyozni, azt a sokat ,ami kihullik naponta...ígyhát jó kevésnek is látszik...

2013. jún. 9. 19:08
 3/20 anonim válasza:

Ismerősömnek ugyanez volt és kiderült hogy egyhe fog ínygyulladása volt de annyira enyhe hogy észre se vette.

Fogorvos rendbe rakta.

2013. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

én már voltam fogorvosoknál... nekem nem mondták,h baj lenne -e .

Még panoráma röntgent is csináltak.

de ez a méregdrága doki meg azt mondta,h a fogászati problémák csak foltos hajhullást okoznak...

2013. jún. 9. 19:27
 5/20 anonim ***** válasza:
Igen, a gócos eredetű hajhullás foltos(kopasz foltok lesznek). Amúgy nekem is ez a gondom a hajammal,ami neked. Csak az enyém nem kevés,de nagyon nehéz jó frizurát csinálni,mert tele van kisebb szálakkal,amik össze-vissza állnak. Nekem sincs semmi bajom(vérszegénység,góc,hormon problémák). Még annyit,megtehetnél,h kipróbálod pl. a Revalidot,v. valami hasonló gyógyszert. Én is gondoltam már rá.
2013. jún. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Utolsó: már minden olyat kipróbáltam....sajnos nem használtak..pedig hónapokig szedtem őket..sőt még mindig szedem....
2013. jún. 9. 21:38
 7/20 anonim ***** válasza:
Sajnos,nincs jobb ötletem. 16 évig bőrgyógyászaton dolgoztam,mindent végig zongoráztunk,nem találtak semmit és nekik sem volt ötletük. Ha lenne már nem hullana a hajam,de még most is hullik. Hol jobban,hol kevésbé. De mivel visszanő,nem ritkul nagyon. Ha Te is így vagy,ne foglalkozz vele.
2013. jún. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen időszakom. Tápanyaghiány volt a bibi, HairClinicet és vitaminokat kezdtem szedni hatalmas adagban, és mozogtam a vérkeringés miatt, akkor abbamaradt pár hónap után.
2013. jún. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat,hogy idekontárkodtam, de kedves első válaszoló nekem így hullik a hajam,hogy nem tövestől,csak letörik egy része. Ez mire utal?

Bocsánat mégegyszer,de el vagyok keseredve :(

Kedves kérdező, együtt érzek veled.

18/L

2013. jún. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia! Kicsit hosszú,de érdemes elolvasni :)

A hajszálvégek töredezettsége betegség. Gyakran a pikkelyréteg sérülésének a következménye, amikor a pikkelyréteg teljesen vagy részlegesen elveszik. A pikkelyek védőréteget képeznek a hajszálakon és a hajszálvégek irányába rendeződnek. Normál állapotban a haj tövénél ez a réteg különösen sima, a pikkelyszéleken sérülésnek nincs nyoma, megszokottan lesimulnak, alig állnak el. Ha a hajhossz megnő, a haj állandó mechanikus hatások következtében kopni kezd.


E hatások közé sorolható:

- A mindennapos hajápolás, fésülés, kefélés,

- A rendszeres időközönkénti hajmosás, dörzsölés és szárítás

- Az időjárás, a szél, a napsugárzás és a nedvesség hatásai


Vitamin- és ásványi anyaghiány, egyoldalú táplálkozás, helytelen hajápolási szokások és nem megfelelő kezelések miatt is töredezésnek indulhat a hajvég.


Hosszú hajnál gyakoribb panasz. A hajszál legnagyobb igénybevételének kitett része a hajvég, ezt éri a legtöbb fizikai és kémiai hatás / sütővas, fésű, kefe, napfény, festék, szőkítő /, a hosszú, kibontott haj pedig még a vállakon súrlódva is kopik. A hosszú haj különösen kényes, mert- a szálak hossza következtében- a hajvégre már nem jut el a hajtüszők mirigyeinek zsírozó, ápoló anyaga, ami szintén töredezést okozhat.


A hajtöredezés esetében a kopás jelei először a hámrétegen / cuticulán / jelentkeznek. A pikkelyszélek megcsorbulnak, és lassan elkezdenek leperegni. A hajszálak védelme emiatt részben megszűnik. A pikkelyszélek folyamatos sérülése bizonyos körülmények között a pikkely végleges elvesztéséhez vezethet. A folyamat hónapokig vagy még tovább is eltarthat, a mechanikus hatások intenzitásától és gyakoriságától függően. A töredezés felléphet vegyileg kezelt hajon éppúgy, mint normál hajon és azonos gyakorisággal fordul elő finom, közepes vagy erősszálú hajnál is. Teljes pikkelyvesztés általában csak a hajvégekben állapítható meg, mely a hajhossz növekedésével erősödik. Ha a hajszálvégek elérik a totális pikkelyvesztés állapotát, viszonylag gyorsan kettéhasadnak. Ha a haj töredezése egyszer bekövetkezik, gyorsan továbbterjed.

Ezt haladéktalanul kezelni kell, mert a hajszál védőrétegének berepedése lassan a belső állomány kiszáradásához vezethet, és a haj tovább törik.

A töredezés nem csak egy fokozódó sérülése a hajnak, hanem csúnya is, mivel az ecsetszerűen szétnyílt hajszálvégek jól láthatók.


A haj töredezését megelőző intézkedések a haj mindennapos ápolásával kell, hogy kezdődjenek: a fésülködéssel és a keféléssel. Nagyon fontos a kiváló minőségű kefe és fésű használata.

Fontos a jó minőségű sampon megválasztása és alkalmazása, mely csökkenti a pikkelyréteg kopását, és ezzel kezeli és megakadályozza a haj töredezését is.

2013. jún. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!