Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyi az a C vitamin mennyisé...

Mennyi az a C vitamin mennyiség amit egy felnőtt ember beszedhet egy nap? (. és meddig? )

Figyelt kérdés
8 hónapos kislány anyukája vagyok,nem dohányzom és heti 2-3x tornázom(ha nem esek össze a fáradságtól).Nem mindig étkezem a legegészségesebb módon,de az energia és a vitamin szükséges a baba mellé.Na,meg háááát itt az influenza....
2009. okt. 10. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Legkevesebb 1000 mg-ot kellene minden felnőttnek szednie naponta.
2009. okt. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
akármennyit ehetsz belőle,mert vízben oldódó vitamin,ezért a fölösleget kipisiled:D egyébként a minimum a vitaminokból,amit meghatároznak,nagyon kevés,mindegyikből nyugodtan be lehet vinni többet.jó egészséget!:)
2009. okt. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :))
2009. okt. 10. 10:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

50-100 mg a napi ajánlott adag. Szentgyörgyi Albert állítólag napi 5 g fogyasztott belőle, de ő lehet hogy elfogult volt. :)

Én 500 mg szoktam. Túladagolni nem igazán lehet. a fölösleget kipisiled. Hosszútávú rendszeres nagy mennyiségtanú C vitamin szedése állítólag növeli a vesekő kockázatát. De én emiatt nem aggódnék.

2009. okt. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%

Az elsőnek van igaza. Mivel nem dohányzol, ezért ez rád nem érvényes, de azért elmondom: Még minden szál elszívott cigihez mérve plusz 50mg-mot kellene beszedni. A felesleget kipisiled, túladagolni nem lehet. Azt meg még nem bizonyították, hogy hosszútávon okoz-e vesekövet. A megfelelő arányú B-komplex és E vitamin bevitel viszont ajánlott mellé.

Az RDA pedig annyi vitaminbevitelt határoz meg, amitől épp nem halsz meg. Az egész gyógyszeripar egy nagy biznisz. Vitaminokkal igenis lehet gyógyítani, és homeopátiás szerekkel is, ha elhiszed, ha nem gyermekkori súlyos asztmában szenvedtem, és mióta nem vagyok hajlandó beszedni mindenféle gyógyszert, gyakorlatilag 6 éve teljesen tünetmentes vagyok. Elegendő mennyiségű vitamin, és gyógynövények... Influenzás időszakra is van pár, ha érdekel PM-ben megírom. Hozzátenném, nem árulok semmit, én is csak gyógyszertárból, herbáriából szerzem be ezeket.

20/L

2009. okt. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%

Szent-Györgyi Albert eleinte napi minimum 1000 mg, azaz 1 g elfogyasztását javasolta. Azonban későbbi kutatásai során felismerte, hogy az ideális mennyiség valahol 2000-8000 mg, azaz 2-8 g között van naponta. Linus Pauling, Nobel-díjas tudós napi 10 gramm (10.000 mg) fogyasztását javasolta.


Én 6 éve eszem minden nap 6-8 grammot (8000 mg) és SOHA nem vagyok beteg, pedig előtte minden nyavaját elkaptam!

2009. okt. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!