Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A felnőtt ember napi C-vitamin...

A felnőtt ember napi C-vitamin bevitel szükséglete 60 mg (*RDA), akkor van értelme az 500 mg-os, vagy 1000 mg-os C-vitamin szedésének?

Figyelt kérdés
Nekem azt írt elő az orvos, igaz műtét után, és újabb műtét előtt voltam...
2010. febr. 24. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
csak kell, hogy legyen egy hivatalos adat a mennyiségről, már azt is mondják, hogy a túlzott c-vitamin nem okoz vesekövet, semmi ilyet. szerintem elég sokszor lépjük át sima étkezéssel az a 60mg-ot. egyébként van értelme, pl. megfázásnál segít és kell is a testnek a nagyobb dózis
2010. febr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Az RDA egy népbutítás, eleve a 60 mg C vit. bevitelt még Hitler találta ki, hogy elég annyi a katonáknak, hogy ne pusztuljanak, csak a csatában.


Én alsó hangon 3000 mg-ot kenek egy nap.


Nézzük csak azt, hogy egyetlen szál cigi, 100 mg C-t használ el a szervezetből, akkor miről beszélünk.


Dr. Szent-Györgyi Albert napi 8000 mg C vitamint szedett...

2010. febr. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
én azt olvastam h tök fölösleges az 1000 mg-os, mert igaz h a sok c-vitamin jó, de ha egyszerre szedsz be 1000 mg-ot, akkor az a következő pisinél (mivel vízben oldódik) Ki is ürül, és a nap folyamán nem marad több. szóval sokkal jobb, ha folyamatosan szedsz kisebb adagokat
2010. febr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Valóban hatékonyabb a többször kisebb,ám ez emberfüggő.Tudományos kísérletben voltak emberek,akiknek 4000mg sem jelent meg a vizeletükben.Ha beteg vagy,vagy műtétek közben,a szervezeted a tripláját kívánja a vitaminokból.
2010. febr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

C vitamin kutatások:


* 60 mg C vitamin

o Adolf Hitler tudósaival számoltatta ki, hogy mennyi az a minimális napi C-vitamin mennyiség, amivel katonái elkerülhetik a skorbutot. Ez napi 60 mg.

* 220 mg C vitamin

o Egy vizsgálat szerint a naponta több mint 220 mg-ot szedők E vitamin koncentrációja 18 %-kal volt magasabb, mint azoké, akik napi 120 mg-ot vagy ennél kevesebbet szedtek.

* 500 mg C vitamin

o Napi 500 mg vagy több megelőzi a rák számos fajtájának, valamint a szívbetegség, a cukorbetegség, a magas vérnyomás, a nátha vagy az influenza, a hályog, vagy akár az asztma és az allergia kialakulását is.

* 500 mg C vitamin

o 119 érplasztikán átesett páciens 4 hónapon keresztüli vizsgálata során, azok akik 500 mg C-vitamint szedtek, csak 24%-uknak alakult ki érelzáródás, míg nem szedtek C-vitamint azoknak 43%-ánál.

* 4000 mg C vitamin

o Huszonöt éves kutatáson alapul Dr. Anthony J. Verlangieri, a University of Mississippi School of Pharmacy professzorának, az elmélete, aki szerint mindenkinek szüksége van antioxidáns-pótlásra, amibe beleérti a napi 4000 mg !!! C vitamin fogyasztását az étrenddel együttvéve. Egyetért azzal, hogy csak mítosz az az állítás, miszerint minden vitamint, amire csak szükségünk van, a táplálkozás útján magunkhoz vehetünk, és rámutat arra, hogy a C-vitamin pótlás semmiféle mérgezőhatással vagy mellékhatással nem jár.


Orvosi tanácsok


* Az EU ajánlás (RDA) napi 60 mg C vitamin

* Napi 10 mg-nál kevesebb C-vitamin skorbutot okozhat.

* A C vitamin 2-3 óránként kiürül a szervezetből

* Az Aszpirin 3-szorosára gyorsítja a vitamin kiürülését a szervezetből.

* Kemoterápiás vagy sugárkezelés esetén nem szabad szedni.

* A nagy mennyiségű aszkorbinsavbevitel húgysavköveket okozhat, bár ezt el lehet kerülni B6 vitaminnal és elegendő vízfogyasztással

* Minden elszívott szál cigaretta napi +50 mg C vitamin bevételt indokol


Ajánlás


Napjainkban a szakemberek 1000 mg fokozatosan felszívódó C-vitamint ajánlanak naponta.

C vitamin túladagolás


C-vitamin túladagolás nagyon ritkán fordulhat elő, csak extrén magas C-vitamin bevitel esetén (napi több mint 10 000 mg) és tünetei enyhék.

2010. okt. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Az ember bőségre lett teremtve. Ezt mindenkinek észben kell tartania. Semmiből sem annyit eszünk amennyire pontosan szükségünk lenne. Gondoljatok bele, nem pont annyi oxigént szívunk be amennyit kell, vagy nem annyit eszünk, iszunk hogy ne legyen székletünk illetve vizeletünk. Semmi sem szívódik fel maradéktalanul a szervezetben. Hát persze! Persze hogy szükségünk van bőségesen C vitaminra és minden egyéb vitaminra különböző mennyiségben. C-vitaminból naponta legalább 1000 mg-ot kell elfogyasztani, de persze lehet kevesebbet is. Szent Györgyi Albert a C-vitamin kutatásáért kapott Nobel- -díjat. Aki 60 mg-ot "reklámoz" annak a nevét igen nehezen találnánk meg a Nobel-díjasok listáján. Tehát bátran fogyaszthatunk C-vitamint akár 2-3 mg-ot is. Az a hiedelem pedig hogy a C-vitamin vesekövet okoz, csak mese. Az emberen és még néhány élőlényen kívül minden állat termel a saját szervezetében C-vitamint, mégsem kapnak vesekövet. Ott van például a kecske, aki naponta 15 000mg C-vitamint termel(70kg-os testsúlyra átszámítva).

Akkor képzeljük el hogy kéne kinéznie a kecskének.Körülbelül úgy hogy van egy nagy vesekő és azon egy kis kecske!!!!

Ennyit szerettem volna közölni.

2011. jan. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
75%
Bocsánatot kérek. A 6. sorban elírtam, helyesen: Egy nap legalább 1000mg C-vitamint kell elfogyasztani, persze ez lehet több, sokkal több is.
2011. jan. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dorchester válasza:
Egy egészséges, nem dohányzó felnőtt szervezete naponta 250-300 mg-nál többet nem tud felhasználni. A többlet nem szívódik fel, a vizelettel távozik a szervezetből. A felszívódás az első két órában 35-50 mg/óra később egyre kevesebb. Emésztési, felszívódási problémák esetén ez az érték még kevesebb. Rákos és bizonyos vírusos fertőzésben szenvedő betegeknél a felszívódó/felhasználható mennyiség meg is duplázódhat. A felszívódás mennyisége függ: a szervezet általános állapotától, az elfogyasztott folyadék/táplálék mennyiségétől és minőségétől, más vitaminoktól, nyomelemektől, stressztől, dohányzástól stb.
2012. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minden kő lúgból van, ezért ellentmondás az, hogy a sav követ okoz. Ez baromság. Éppenséggel szétmarja, föloldja azt. Általános iskola kémia
2018. júl. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!