Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha az ember szervezetébe nem...

Ha az ember szervezetébe nem jut c-vitamin mondjuk egy hónapig, attól még az anyatej tartalmazza? A szervezet elveszi a raktáraiból?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem! Az emberi szervezet a C vitamint nem tudja raktározni.A kutya és a macska előállítja magának talán többezer miligrammot.

Viszont a krumpliban is van C vitamin,nehéz h egyáltalán ne juss hozzá,hacsak nem konzerveken élsz.

2010. nov. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A c-vitamin vízben oldódó vitamin, nem tud raktározódni, pillanatok alatt ürül. De rengeteg mindenben van c-vitamin, és eleve nem a legfontosabb vitamin (már ha lehet rangsorolni a vitaminokat, hisz mind szükségünk van). Tehát ha valaki valami miatt nem jutna c-vitaminhoz akkor annál sokkal fontosabb vitaminokhoz sem jutna hozzá és az eleve látványos, nagy probléma lenne.
2010. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
lehetetlennek tartom, hogy valakinek 1 hónapig ne jusson a szervezetébe c vitamin. Mit eszik az illető? Mondjuk szélsőséges diétát el tudok képzelni, de akkor meg azt tartom lehetetlennek, hogy szoptasson az illető.
2010. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
a kérdés első felére már megkaptad a választ a c vitamint tényleg nem tudja hosszabb ideig tárolni a szervezet. Éppen ezért ez olyan vitamin amit túladagolni se lehet. A másik része. Az anyatejben minden vitamin benne van amit a szervezetedből ki lehet vonni. Inkább oda viszi a szervezet és neked nem marad. Az én lányom kb. 6 hónapos volt mire elfogyhattak a vésztartalékaim is, mert elkezdett hullni a hajam és iszonyat éhes voltam, a vasat is megettem volna! De egy kis múltivitamin kúra segített!
2010. nov. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!