Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mennyire nehéz kigyógyulni a...

Mennyire nehéz kigyógyulni a pánikbetetgségből?

Figyelt kérdés
Már lassan 5 éve szenvedek tőle. Gyógyszert nem szedtem.Mostmár elfogadható szintre jutottam a gyógyulást illetően, de még mindig jelentősen zavarja az életemet. A régi rosszulétes helyeken kijön a szorongás/pánik, nem merek tömegbe lenni (pl. évnyitóra se merek elmenni..és a szalagavatómról is el akarok lógni:S) , nem merek szerepelni sok ember előtt, nem merek kiállni a véleményem mellett. Hogy tudnám ezeket legyőzni? Ha van vki aki szívesen beszélne velem, pl. aki szintén pánikbeteg, lécci írjon privit:) Köszönöm, nagyon nagyon sokat segítene!!
2009. okt. 19. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 8éve vagyok pánikbeteg,de még mindig nem sikerült leszoknom a gyógyszerekről teljesen.Így többnyire tünetmentes vagyok,de nem merem csökkenteni a gyógyszeradagomat.Persze a 8 év alatt volt párszor csökkentve,de mégtovább nem merem.

Most csak ennyi időm volt írni,de írhatok privátot is később.További sikeres gyógyulást.(Sajnálom,hogy érdemileg nem tudtam segíteni)

34F

2009. okt. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) majd ha ráérsz írj privit!! nagyon örülnék h valakivel tudnék beszélni a tünetekről..stb
2009. okt. 19. 19:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Nehéz. A fenti tünetek alapján ez nem elfogadható szint, amit írsz. Én kevesebb miatt is elkezdtem szedni a gyógyszert, mi bajod velük?
2009. okt. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A pszihiáerem mondta h ne szedjem, mert az az okot nem szünteti meg, magamnak kell legyőznöm:( És sajnos nem szedhetem amúgy se, mert a fogamzásgátlót kiütné:S Amgy elfogadható szint a régi helyzethez képest! (nem mertem felkelni az ágyból fél évig)
2009. okt. 19. 19:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért mi az ok? Egy kémiai elváltozás az agyban (ami genetikai okokra vezethető vissza), ami valamilyen kiváltó okra (ami lehet hosszú, alattomos, tehát látszólag be sem azonosítható) egyeseknél átcsap fizikai tünetekbe. A nyugtató rendbeteszi rövid időre, az antidepi tartósabban. Ennek az a lényege, hogy a fél év tünetmentességgel az ember agya "elhiggye", megszokja ezt az állapotot. Ezután nagyon lassan leállva lehet sikert elérni, bár sokaknál bizonyos stresszesemények hatására visszatérhet.

Még mindig jobbak az esélyek, mint pl a magas vérnyomásnál, ott aztán tényleg csak a tünetet kezelik, mégsem gondolja senki, hogy gyógyszer nélkül kéne ellene harcolni.

Én még nem találkoztam olyannal, aki ebből - ilyen szintről - véglegesen kimászott volna csak akaraterővel.

2009. okt. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 3 éve vagyok pánikos,és antidepresszánst szedek,nyugtatót nem.Nem mondom,hogy tökéletesen vagyok,de majdnem.A fogamzásgátló mellett szedhetsz nyugodtan,de a doki pontosan tudja.34.l
2009. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!