Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ti mit tesztek alacsony...

Ti mit tesztek alacsony vérnyomás ellen, ebben a nagy melegben?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, elég nehezen viselem a meleget, mert a béka feneke alatt van a vérnyomásom ilyenkor. Gyenge vagyok, semmihez nincs erőm, szédelgek, néha kifejezetten rosszul vagyok. :(((

2013. júl. 20. 20:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a házi orvos, hogy sokat kell inni, mert kell a vízoszlop a szervezetben. Folsavat is szedek (B-komplex )ez emeli a vérnyomást. Vasat mert az is segít.
2013. júl. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
koffein
2013. júl. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kávé, napi két három liter víz, bicikli, vagy szobabicikli, séta(heti háromszor fél óra a három valamelyike, vagy kombinálva is lehet)
2013. aug. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régen írtál, de megint nyár van, így talán aktuális lesz a segítségem.

Én is ilyen helyzetben vagyok, de olyannyira, hogy sokszor a székről nem bírok felkelni.

Én is rengeteg vizet iszom, nem napi kettőt, ami ugye a minimum, hanem az alapjárat az 3 liter, erre jön még a kávé (3 dl tej, 0,5 dl kávé), tea, leves, stb. Víz helyett nyáron tökéletes a dinnye is :D

Fontos, hogy sokszor kevesebbet egyél, akkor nem terheli le a gyomrod az emésztés, így vér sem fog annyi áramlani arra a területre, hanem "marad" a többire is. Az is fontos, hogy elég sót vigyél be.

Bevált tipp még a méz is. Napi 1-2 evőkanál. Igyál borsmenta teát, reggel tornázz, meg lehetőleg 2-3 óránként 5-5 percet. Ez lehet felülés, vagy törzskörzés, ilyesmi.

Még beválik a hideg zuhany is, bár ez időleges csak.


A folyadék miatt rengetegszer fogsz pisilni járni, ez az egy "hátránya" van.

2014. júl. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!