Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Autóban való utazás alatt...

Autóban való utazás alatt folyamatos rosszullétre mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Valamiért folyamatosan rosszul vagyok autózás közben, kb 10 perc menet után már rám tör, erős hányingerem van, a gyomrom a torkomban és a fejem is szétrobban. kiszállás után kb 5 perc és semmi bajom. Nem hinném, hogy a gyorsasággal lenne a gond, mert azt mindig is nagyon élveztem, a vidámparkos össze vissza forgós dolgokra is fel tudok ülni egymás után sokszor, akkor sincs semmi bajom... Mikor beülök egy kocsiba, megcsap egy fajta tipikus "autó-utastér" szag, amit minden autóban érzek, és azután kezdődik... Eddig 2 féle gyógyszert ajánlottak, a Daedalont, de az teljesen kiüt több órára illetve a B6-ot, de az meg semmit se használ. Valaki tudna valamit tanácsolni ez ellen?

2013. júl. 22. 14:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is rosszul vagyok, most hogy idősebb lettem enyhült ahhoz képest amilyen mondjuk gyerekkoromban volt, de én nem találtam jó megoldást. Attól is függ, ki vezet és milyen az út. A cocculine homeós készítményt ajánlják, nekem spec nem jó. A daedalonról meg a b6-ról a vélményem az ami a tied.
2013. júl. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a savanyú cukor segített amikor minden buszozás alkalmával rámtört a hányinger, mindig vittem magammal jó citromos, savanyúcukrot és azt szopogattam útközben.

Kisebbik fiamnak autóval való utazás előtt Dedalont adtam, neki segített.

2013. júl. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal citromolajat,azt szagolgasd időnként és igyál Tonikot,jó hányinger csillapító mindkettő.
2013. júl. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem épp hogy kiskoromban semmi bajom nem volt, és most egy olyan 2-3 éve jött elő. A savanyú cukrot kipróbálom, de gondolom ez csak figyelem elterelő? Ha hányinger csillapító is, a fejem továbbra is borzasztóan fáj közben.. Köszi a válaszokat, még írhattok ötleteket, tapasztalatokat.:)
2013. júl. 22. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Nemcsak figyelemelterelő, ha hagymát, vagy fokhagymát eszem és hányingerem lesz. akkor is savanyú cukrot szoktam enni (sárga, citromos Orbitot) és pár percen belül elmúlik tőle a hányingerem.
2013. júl. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Uhh, nagyon ismerős a helyzet, teljesen ugyanígy vagyok énis.


Habár a kocsis betegségből kezdek kilábalni (testvéremmel sokat kocsikázunk, talán azért)


Viszont buszon én szinte nem is tudok utazni (max osztálykiránduláson, mert ugye akkor társasággal vagy és elvonják a figyelmed) de publikus buszon volt olyan hogy ahol lakok felszálltam a kórházi megállónál, majd a következő megállónál ki is szálltam mert hirtelen elkapott a rosszullét és le kellett szállnom.


Nálam a B6 sem hatott, ezért csak annyit csináltam hogy kerültem az utazást, ha lehet akkor inkább vonattal megyek a busz helyett, mert az jobb, vagy max kocsival, de ott se bírok ki hosszabb távokat... Mikor Budapestre kellett felmenni innen Borsodból azért eléggé megizzasztott a dolog, nehéz volt visszatartani.

2013. júl. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!