Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszabb út előtt jön rám a...

Hosszabb út előtt jön rám a pánikbetegség, folyamatos hasgörcsökkel és hasmenéssel, erre megoldás lehet a tüneti kezelés? (lent)

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, hogy beveszek immodiumot vagy széntablettát vagy valamit, ami legalább a hasfájás enyhítené és az úton átsegítene.

Ha elérek a célhoz, már meg tudom magamat nyugtatni és egy idő után minden rendbe jön, de ez a hasmenés elég kellemetlen tud lenni:S Egy hónap múlva utazunk Horvátországba és tudom, hogy megint nem úszom meg...

3 éve van kb...

Valakinek hasonló probléma?

Nagyon örülnék ha tudnátok segíteni!


23L


2010. júl. 1. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:

hali


nekem volt hasonló, érettségi előtt kb. egy évvel kezdődött. később vizsgák vagy teljesítményhelyzetek előtt jött elő. a hasgörcsök naon kínzóak tudnak lenni.


nem lehet, hogy tartasz az ilyen helyzetektől? a hasfogó jó meg minden, de nem szabadít meg tőle végleg...


én pl. elgondolkodtam rajta, hogy mikor jelennek meg a fájdalmak, meddig tartanak, mikor érnek véget? mikor jönnek elő, mikor nem? olyankor mire gondolok, mit érzek? ugyanezt, amikor elmúlnak? amikor először jelentkeztek, milyen helyzetben voltam? ilyen kérdésekkel megtaláltam, ténylegesen mikor jönnek elő. aztán elgondolkodtam, miért tartok tőlük. mit várok, mi múlik egy ilyen helyzeten? amikor megvolt a mikor? és a miért? válasza, elkezdtem gondolkodni, hogy kezelhetem-e a helyzetet úgy,hogy ne legyen annyira stresszelő? kicsit átértékeltem az ilyen helyzetek jelentőségét, és a görcsök szépen el-elmaradtak, ma már nagyon ritkák, pedig még most is sokat vizsgázom. ha azóta megjelnnek, akkor próbálok lazítani. elképzelem, hogy ellazulnak a simaizmok a beleimben. olyankor a görcs nem olyan kínzó, és hamarabb távozik.


bár nekem ez sokáig tartott. talán egy szakember lerövidítené a dolgot.


amúgy, az alapján, amit leírtál, nem vok benne biztos, hogy ez pánikbetegség, de sztem még csak nem is pánikroham. inkább úgy tűnik, hogy szorongasz az ilyen helyzetek miatt, és ha az út végére értél, a szorongás elmúlik. a hasmenéssel együtt.

2010. júl. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos az, hogy pánikbetegség az biztos (pszichológus szerint is)...Bárcsak egyszerű szorongás lenne:D De köszönöm a választ!
2010. júl. 3. 17:16
 3/3 anonim ***** válasza:

:(

Oké. Az keményebb dió :( Akkor sztem beszélned kéne erről a pszichológussal. Ő talán be tudna gyakoroltatni olyan technikát, amivel csökkenteni lehetne a tüneteket, még ha terápiára nincs is idő. Egy rákérdezést sztem mindenképpen megér.

2010. júl. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!