Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit tegyek? Borzasztóan érzem...

Mit tegyek? Borzasztóan érzem magam.

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok.

Az a gond, hogy olyan szőrös vagyok, akár egy férfi, és ez nem vicc. A lábam is, a karom, a hónaljam, de a legdurvább, hogy a hasam is, és nem a köldököm alatt pár szál, hanem szinte az egész, ráadásul fekete szőr.:((

Borotválni nem merem, mert csak megerősítené, csak a lábam és a hónaljam borotválom, de ez is szenvedés, ráadásul fölösleges, mert annyira kipattog a lábam és olyan csúnya, hogy még ebben a kánikulában sem merek rövidebb nadrágot felvenni...

És nagyon dagadt is vagyok, vagyok vagy 90 kiló, és sajnos egyáltalán nem magas..A csípőm is nagyon széles és a fenekem is hatalmas..nagyot sokat csúfoltak már emiatt, ez nagyon bánt. Mindent megteszek hogy fogyjak, de nem sikerül, pedig tényleg semmi csoki, cukor minimális, max teában és tésztaféléket sem eszek, napi szinten kosarazok a tesóimmal és futok is, de semmi..

Egyszer egy orvosi vizsgálaton azt mondták, hogy lehetnek hormonproblémáim és emiatt is lehetek dagadt és szőrös. Állítólag el kellene mennem egy vérvételre, de nagyon félek:s Szerintetek lehet, hogy mégis megérné? És akkora nem lennék egy bálna, és nem lennék olyan szőrös, mint egy majom? Nagyon el vagyok keseredve, erről eddig anyukáméknak sem mertem szólni, nagyon kellemetlen:(



2013. aug. 10. 22:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el egy vérvételre, hamar túl vagy rajta és nem olyan vészes, mint gondolod. Nagyon valószínű, hogy van nálad valami hormonzavar és ha ezt kiderítik akkor vannak rá gyógymódok. Amúgy a szőr eltávolítására pedig már nagyon jó a lézeres végleges szőrtelenítés, akiknek ilyen hormon problémák miatt szokott nagyon erős szőrősödés lennek, azoknak ezt a megoldást javasolják, igaz hogy elég költséges, nade előbb mindenképpen irány az orvos és a vérvétel :)ha kiderítik, hogy mi áll a háttérben biztos hogy fogyni is tudsz majd. ne csüggedj és ne add fel amíg ki nem derül hogy ténylegesen mi van a háttérben, ne félj segítséget kérni akár a szüleidtől sem :)
2013. aug. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A vérvételtől nem félek annyira, nem fáj, volt már..:)

Utánanéztem netem, és van ez a PCOS betegség, lehet hogy nekem is ez van?

2013. aug. 10. 22:42
 3/10 anonim ***** válasza:
Pont erre gondoltam amúgy amikor olvastam amiket írtál. A PCOS vagyis a policisztás ovárium szindróma járthat ilyen tünetekkel. Valószínűleg vérvétel után egy hasi ultrahangra is elküldenek majd, hogy lássák nincsenek e cisztáid. Nem kell megijedni :) Amúgy a ciklusoddal minden rendben van?
2013. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Minden hónapban megjön, csak még nem állt be..

Hasi ultrahangon látják majd, milyen szőrös a hasam?:(

2013. aug. 10. 23:00
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Higyj nekem egy orvosnak az ilyenek nem okoznak meglepetést :) Nem fog rád furcsán nézni :) Nem lesz baj.
2013. aug. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok, amiért megbeszélhetem veled ezeket:)

Szólni fogok anyukámnak.

Meg amúgy valami oylasmit olvastam hogy lehet hogy lesz hüvelyi vizsgálat is. Ez ugye nem igaz? Nagyon szégyenlős vagyok:(

2013. aug. 10. 23:16
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat..de úgy kell felfogni a dolgot, hogy ez mind azért van, hogy a végén neked jobb legyen. :) Amúgy meg én mindig úgy fogom fel az ilyesmit, hogy valósznűleg már több száz ilyet látott, vlószínűleg az enyém se okoz majd nagy meglepetést. Neki ez is ugyanolyan szerv mint nekünk akármi más. :) Örülök, hogy segíthettem és annak, hogy megbeszéled a dolgot anyukáddal is. Fiatal vagy még annyira jó esélyeid vannak :)
2013. aug. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent!:)
2013. aug. 10. 23:39
 9/10 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit:)
2013. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne félj a hüvelyi vizsgálattól, hiszen az orvosnak Te csak egy beteg vagy a sok közül, akit neki meg kell gyógyítani!
2013. aug. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!