Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon depressziós vagyok....

Nagyon depressziós vagyok. Orvoshoz fordultam, de nem jött be. Tudnátok ajánlani valamilyen legális szert - erőset-, ami segít? Nervenpflege, homeopátia, teák nem használnak. Alkohol, csoki kizárva. Borzasztóan rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 23:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Barátok, célkitűzések. Hidd el, jobban használ, mint bármilyen "szer". Tölts sok időt a barátaiddal, nevess, szervezzetek programokat, kösd le magad, hogy ne legyen időd azon rágódni, hogy de rossz neked. Tűzz ki magad elé célokat, amiket el szeretnél érni és kezd el megvalósítani őket. Lehet ez bármi, iskolai/munkahelyi sikerek, utazás, stb, bármi, amire vágysz és boldog lennél tőle. Ez lebegjen a szemed előtt és örülj minden kis lépésnek, ami közelebb segít hozzá.

Orvoshoz fordultál, nem jött be... miért? Miért nem mész másik orvoshoz, vagy esetleg egy sima pszichológushoz?

2012. jan. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nincsenek barátaim. Az egyetemről ki fognak rúgni, pénzem nincs. A háziorvos csoportterápiára küldött, de nem szeretek emberek közé menni, se beszélni velük. Munkát szeretnék, de nincs képzettségem, nem vesznek fel sehová.
2012. jan. 15. 12:21
 3/13 anonim ***** válasza:

Próbálj meg barátokat szerezni. Ha csak ülsz otthon egyedül és azon kattog az agyad, hogy mennyire utálod az embereket és nem csinálsz semmit, nem lesz jobb, akármit is szedsz. A csoportterápiának is adhatnál egy esélyt vagy háziorvos helyett inkább pszichiáterhez/pszichológushoz fordulj, nem mindenhol kell fizetni.

Tegyél azért, hogy ne rúgjanak ki az egyetemről. Nincs munkád, nincs képzettséged, jelentkezz egy tanfolyamra vagy OKJ-s képzésre – új közegbe kerülsz, megismerkedsz új emberekkel, lesz szakmád.

2012. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos, ezerszer átgondoltam én is a dolgokat, de ezek nem lehetségesek. Szóval nem tudsz valamit, amitől jobb kedvem lenne?
2012. jan. 15. 12:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Milyen orvosnál jártál? Gondolom, a háziorvosig jutottál el. Ha ő csak csoportterápiát javasolt, akkor valószeg nem is kellene több. Ha szakorvosnál jártál ( pszichiáter ), akkor még inkább. Változtass az életviteleden, tanuljál, menj emberek közé. Ha nem javulsz, még mindig visszamehetsz a szakorvoshoz. Az hogy sz.ar kedved van, még nem deoresszió!
2012. jan. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Közhelyeket mondasz. Ahoz, hogy egyátalán legyen erőm kimenni az utcára, kellene valami, ami bátorságot ad.
2012. jan. 15. 13:09
 7/13 anonim ***** válasza:
Csodát senki sem tud mondani, neked kell elkezdeni kimászni a gödörből, nem fog onnan senki kihúzni. Én is voltam hasonló helyzetben, majdnem egy évig az utcára se mentem ki, a boltba se mertem lemenni, otthagytam az egyetemet. Választhattam volna azt, hogy továbbra is sajnálom magam a négy fal között, de inkább erőt vettem magam, elkezdtem egy új iskolát, emberek közé kerültem és minden jobb lett. Nem volt az elején könnyű, de muszáj volt, mert nem maradhattam örökre otthon a szobámban, hanem boldog akartam lenni, barátokat szerezni, élni. Ez nem elég löket ahhoz, hogy megtedd az első lépést?
2012. jan. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Kezdj el sportolni.
2012. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az úr-Jézus mondása még neked sem lehet közhely:

"Kelj fel, és járj"

2012. jan. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Felkelek, de sírógörcsöt kapok, ha meg kell jelennem mások előtt. Egy csepp önbizalmam sincs, mert selejt vagyok.
2012. jan. 15. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!