Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez kamaszkorban normalis?...

Ez kamaszkorban normalis? Hogy valtoztassak rajta?

Figyelt kérdés
Lusta vagyok, iszonyatosan lusta vagyok. Egesz nap csak aludnek, semmit nem csinalok csak ulok az agyon es nyomogatom a telefont. Mostanaban, ha beulok a gep ele csak almosabb leszek. Semmi nem motival, nincs kedvem menni sehova es nem azert, mert nem ereznem jol magam, hanem, mert egyszeruen nemm birok felkelni, elkeszulni... Van olyan, hogy mar reggel tudom, hogy nagyon sok az ido es kelni kene, de nem birok..nem birom kinyitni a szemem, nem birok megmozdulni. Nagyon ijeszto... Es egyszeruen ahhoz is lusta vagyok, hogy megmozduljak. A taplalkozasom is ugy sz*r ahogy van. Eszek ossze vissza minden egeszsegtelen kajat, aztan rosszul vagyok tole. Sokat stresszelek es idegeskedek minden hulyesegen es panikbeteg is vagyok meg emetofobiam is van. Celjaim a kutyammal voltak leginkabb, hogy okos ugyes legyen es sok trukkot tudjon, de mostanaban hozza sincs energiam. Miert? Mit tegyek, hogy tudjak valtoztatni?
2013. aug. 17. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Barátaid vannak? Ha igen, akkor próbálj meg minél többet velük lenni. Ha nincsenek, akkor se csüggedj. Akármennyire is lusta vagy, mozdulj ki otthonról, kösd le magad valamivel. Ismerkedj. És sportolj. Esténként menj el futni/biciklizni. Vagy járj el úszni. A testmozgás segít és sosem tudhatod, kivel találkozol 1-1 kiruccanás során. :) Nehéz kimászni a depresszióból, de nem lehetetlen.

Azt mondod, pánikbeteg is vagy. Akkor gondolom jársz vele pszichológushoz/pszichiáterhez. Kérd ki az ő véleményét is. Ő - jó esetben- ért ehhez és érdemi segítséget nyújthat.

2013. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom! Jarok estenkent futni azt valahogy mindig kibirom. Ugy csinalom, hogy kiviszem a kutyat az elejen kocogunk egy olyan 10 percet aztan setalunk es hazafele is egy olyan 10 perc kocogas. De neha hazafele kihagyjuk. Valtozo. Barataim vannak, de kozuluk nagyon sok olyan, mint en ezert, ha talalkozunk ulunk es beszelgetunk (mert ok is lustak) es igazabol akkor is csak ulunk. Ha megis csinalunk valamit akkor pedig haldoklok, hogy uljunk mar le. Szornyu:D De most akkor depresszios lennek? Pszichologushoz nem jarok..megtanultam kezelni, ha jon egy panikroham akkor tudom, hogy az egesz psziches es probalok megnyugodni es igy elmulik. Tobb ismerosom mondta, hogy ilyen baja volt kamaszkorban, de kinotte, igy gondoltam meg varok vele, aztan keresunk egy pszichologust, ha nem mulik el. De most kezdem a kozepsulit es remenykedek, hogy jobb lesz.

Es az etkezesemen, hogy tudnek valtoztatni? Mert mindig az van, hogy mikor felkelek megeszek egy szendvicset ez eddig oke..utana eszek egy kis csokit vagy sutit vagy ami epp van. Na igen, de aztan hozom a cukorkat meg a ropit meg egy joghurt aztan meg egy alma stb. Es mindenbol nagyon keveset eszek, de ossze-vissza. Aztan persze megfajdul a hasam/hanyingerem lesz es panikolok, hogy nehogy kihanyjam. Ilyenkor meg veszek be valami emesztessegoito gyogyszert es estere megint megehezek, amikor eszek valami konnyu vacsorat es ennyi volt a napom. Esetleg, ha irnek egy listat amihez szigoruan tartom magam az segitene?

2013. aug. 17. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. :)

Szóval.

Nem tudom, depressziós vagy-e. Annyit tudok, hogy azok a dolgok, amiket leírtál lehetnek a depresszió tünetei. Lehet, meg tanultad kezelni a pánikbetegséget, de attól még ott van. Minél hamarabb elmész pszichológushoz,annál jobb szerintem. Ártani nem hiszem, hogy árthat, viszont ha segít, akkor máris megérte. :) Ha komolyabb baj van, akkor a háziorvosod elvben pszichiátriára is beutaltathat, de ott azért nem tartasz még szerintem, abból amit elmondtál.

Az étkezéseden nem tudom, hogyan tudnál változtatni. Jó lenne, ha rá tudnál állni a napi 3-szori rendes étkezésre. Reggelire szendvics, ahogy szoktad, ebédre meg valami rendes, főtt kaja. Ha nehezen megy, akkor kezd valami könnyűvel, pl egyél rántottát vagy bármit, csak meleg legyen. :) A két étkezés között pedig, ha rád jön a nassolhatnék, akkor rágózz mondjuk. Az olyan, mintha ennél, de mégse. Este meg maradhat az, amit szoktál. A lista nem rossz ötlet, a baj az vele, hogy nem nagyon tartja magát hozzá az ember, csak ha nagy az akaratereje. De lehet, neked menni fog. Csak kitartónak kell lenned. Sok fog múlni azon, hogy milyen társaságba kerülsz gimiben. Ha lazák és állandóan mehetnékük van, akkor lehet, élvezni fogd te is a rohangálást, és elmúlik ez a probléma.

2013. aug. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!