Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit csináljak? Lázas vagyok...

Mit csináljak? Lázas vagyok de senki nincs otthon, és gyogyszer sincs.

Figyelt kérdés
38.4 a lázam, kezdek nagyon vacakul lenni, de nincs otthon lázcsillapító. Anya 4 óra múlva jön haza.
2013. aug. 29. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hivj fel valami kozeli rokont. Fekudj le, pihenj.
2013. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tegyél a homlokodra vizes borogatást, törüld át magad langyosvizes törölközővel Telefonálj anyukádnak, hogy hazafelé hozzon lázcsillapítót.
2013. aug. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hívtam már a szüleimet, későn érnek haza. Borogattam már magam, meg zuhanyoztam is de nem akar lejebb menni. :/
2013. aug. 29. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Engedd teli a kádat kb. 38 fokos vízzel. Vagyis meleg vízzel. Majd szépen fokozatosan engedj mindig hideg vizet hozzá és így hűtsd ki a vizet jó langyosra, inkább hűsebbre. Ez a hűtőfürdő. Ez általában segíteni szokott. A lényeg, hogy testhőmérsékletű vízről induljon és hűljön el szépen fokozatosan. És a tested nagy felületét érje. Így van értelme. A borogatás vagy a gyors zuhanyzás nem feltétlenül segít mindig. Ennek nagyobb haszna szokott lenni.
2013. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Engedj egy kád testmeleg,kb. 35-36 fokos vizet,ülj bele és szépen lassan kezdj el hideg vizet beleengedni,addig míg nem vacogsz benn,de érzed,h hűvös (ez kb. 25 fokosan jó) és üljél benne 5-10 percete,majd feküdj le és pihenj. És igyál sokat!
2013. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt csináld amit a 12.57-es írt.. Az mindig beválik..

Esetleg aspirin nincs otthon? Annak is van lázcsillapító hatása.

2013. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos még nincs kész a kádunk:( Nemrég költöztünk el nagyon messze a várostól és még csak épülget a ház, mégcsak zuhanyunk van.
2013. aug. 29. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!