Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Agorafóbia, szociális fóbia,...

Agorafóbia, szociális fóbia, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Lassan 3 éve küszködök ezzel.

Elkezdtem szedni a fogamzásgátlót de nagyon rosszul voltam tőle, folyton kimerült voltam és állandóan hányingerrel küszködtem. Aztán beteg lettem,elkaptam egy hányásos vírust, akkor befejeztem a gyógyszer szedését, jobban is voltam utána. De állandóan az járt a fejembe h mivan akkor hogyha megint elkapom a vírust és beteg leszek? Egyszerűen nem is a hányástól félek hanem attól h rossz helyen rossz pillanatban jön rám, elmegyek akárhova kilépek a házból ez jut eszembe folyton erre gondolok, ideges vagyok hányingerem van remegek, gyomorgörcsöm van és mostanába úgy érzem magam az utcán h folyton engem néznek, a boltba is képes vagyok rosszul lenni ha sorban kell állnom, ha mással vagyok nincs semmi bajom mert akkor tudom h ha rosszul leszek ki bírok menni. Van olyan nap amikor teljesen jól érzem magam elmegyek bárhova, de olyan nap is akad amikor nem vagyok képes kilépni a házból. Folyton arra gondolok h mivan akkor hogyha rosszul leszek?

Mi bajom lehet? Ez milyen fóbia?

Szakemberhez nem szeretnék fordulni, mert barátom és anyám is azt mondja h csak agybeteg vagyok. Nem értenek meg.



2013. szept. 24. 16:41
 1/6 anonim válasza:

Agorafóbiának tűnik a leírásod alapján.

Szerintem ne a barátod és főleg ne az anyja határozza meg, hogy mit teszel. A te életedről van szó, nem az övékről. Keress szakembert.

Én hozzájuk jártam, szerintem nagyon jók pánikbetegség és agorafóbia esetére: panikrendelo.com

Olcsóbbak is, mint egy átlag pszichológus, és házhoz mennek (Budapesten). Keress segítséget mindenképp, mert ez magától nem nagyon fog elmúlni.

2013. szept. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
pszichológushoz nem tudok járni, kis faluban élek, 60-70 km-re lenne olyan város ahol találhatnék.
2013. szept. 24. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem is pszichológus való erre, hacsak nem klinikai, hanem pszichiáter. Nem agybeteg vagy, hanem lelki beteg, és nagy valószínűséggel éppen a kedves édesanyukád miatt.


Döntsd el: a mama kedvence akarsz lenni, aki betegecske és a pasija előbb-utóbb emiatt megpattan, vagy lesz.rod, hopgy ők mekkora baromságokat mondanak (agorafóbiára az agybeteg az pl. egy elég nagy baromság!) és teszel a bajok ellen. ha nem, akkor ne panaszkodj, mert nem tud senki segíteni rajtad, csakis egy orvos.


Egyébként az nem kifogás, hogy 70 km-re van az orvos. Illetve csak kifogás.

2013. szept. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én akartam szedni a fogamzásgátlót és nem anyám eröltette. Úristen, meg az én barátom, nem az övé.
2013. szept. 24. 20:41
 5/6 Dojikah válasza:
Nekem hasonló tüneteim vannak, bizonyos helyzetek, emberek hozzák ki a szörnyű hányingert, szédülést, pirulást, hőhullámokat, nekem egy nagyon közeli szerettem halála után jött elő. Szoc. fóbia, az agora rosszabb és csak egyre rosszabb lesz. Közeli családtagokkal, barátommal nem jön elő, de ha egyedül voltam akkor szörnyű volt, felnagyította az agyam a legkisebb élethelyzeteket is (biztos mindenki ezt meg azt gondolja rólam stb) Pszichiáterhez mentem párszor, antidepresszánst írt fel, de most újrakezdtem ugyanazt a sulit, eddig még nem jött elő, pedig 1 hónapja oda járok ráadásul csupa új arc, viszont régi tanárok. Na mindegy. Nekem a betaloc (10mg) és a Frontin (0.25 mg) együttes szedése teljesen használ. majdnem minden nap veszek be igy együtt (nem pörög fel a szivem). Mondjuk voltam egy spiritisztánál és ő is mókolt valamit. Próbálj ki amit csak tudsz és ami nem annyira megy az idegrendszered rovására! Remélem tudtam segíteni, már sokkal jobb kedvvel kelek fel és fekszem le, remélem rendbe jössz hamar! :)
2013. szept. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem mégy szakemberhez egyetlen gyógymód van, kicsit beleerőlteted magad ezekbe a helyzetekbe. Az ijedtség nem betegség, csak az a baj, hogy a másnál is jelenkező enyhe izgalmat túlreagálod, és folyton rá gondolva bepörgeted magad a saját indokolatlan rémületedbe.

Érdemes lenne úsznod, jógáznod, vagy valamilyen relaxációs technikát tanulnod.

Kertészkedés. és bármolyen állóképességi sport is jó lehet, de fő a fokozatosság.

És ezerszer is mondd el magadnak, ez nem baj, csak egy kicsit megijedtem.

Barátnőm az esti egy csésze citromfű teára esküszik.

Úgy alszik tőle , mint a mormota.

2013. szept. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!