Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vajon azért lettem szorongó,...

Vajon azért lettem szorongó, pánikbeteg mert gyáva vagyok? (19/F)

Figyelt kérdés

Lehetséges az ,hogy amiatt alakult ki nálam generizált szorongás, pánikbetegség mert utálom magam amiért gyáva vagyok? Mert nem merek lépni és évek óta ugyan ott stagnálok egy helyben. Félre értés ne essék nem egy pókot nem merek lecsapni , hanem a szociális fóbiámra gondolok. Talán 14 évesen alakult ki és csak rosszabb lett. Mindig elhatároztam annyi éven át minden nap ,hogy holnap megváltozok , majd oda merek menni emberekhez (tudom szánalmas) meg merem mutatni magam, megszólalni. De nem. Soha nem sikerült. A mai napig. Soha...

Aztán múltak az évek, menekültem könyvekbe , filmekbe , sportba. Hiába lettem műveltebb, hiába kaptam inspirációt , hiába lett jó testem . Nem változott semmi. Pluszba jött még ,hogy a tinédzser kor lefolyása alatt én lettem a legjóképűbb az iskolába, minden csaj szemezett velem meg oda jött azonban sosem volt barátnőm. Még így sem ment. És vicces de annál fájóbb volt minél egyszerűbben megkaptam a lehetőséget. Annyira dühös voltam sokszor magamra , legszívesebben leugrottam volna egy hídról (nem voltak öngyilkos hajlamaim, semmi ilyesmi csak mérges voltam magamra).

Ugyebár aki nem éli át ezt az el sem tudja képzelni milyen egy ilyen szociális szorongás. Sosem tudtam kiengedni az indulataimat ,ha mérges voltam csak forrtam magamba mert nem mertem kiadni , féltem ,hogy beégek vagy megaláznak miatta. Sokszor mondtam is magamba ,hogy rendesen akarok élni vagy inkább sehogy. Sokan nem tudják milyen az amikor aljas módon inkább a saját igazadnak ellent mondasz csak nehogy "beégj". Szánalmas.

Aztán lettem egyik hétről a másikra szorongó, mindenféle tünettel amit egy test produkálni tud vagy még olyannal is amit nem. De ezt most nem írom le inkább, túl hosszú lenne. Aki ebbe a témába válaszolgat úgy is tudja miről beszélek.

Már sokkal jobb a fóbiám , ez a szorongás valamennyire feloldotta (értsd: most már például bárkit félrelökök ha rámjön a rosszullét...) de nem csak ilyen értelemben amúgyis annyit agyaltam ,hogy már a fóbiám nagyjából enyhült. Meg a sok visszajelzés is segített. Azonban a mai napig nem merek leszólítani egy lányt (milyen szánalmas) vagy veszekedni valakivel, megmondani a véleményem(gondolom ez tett tönkre idegileg).

Van ebben ráció emberek?



2013. szept. 14. 17:16
1 2
 1/18 dani900 ***** válasza:

Van.


Amúgy meg ez sok mindenkinél probléma, hogy tudja, hogy mit kéne tenni, de nem meri. Nálam is sok esetben. Ekkor szoktam én is magamban mondogatni, hogy majd holnap, majd holnap, aztán igazából egy biztos, az pedig a most. Ha most nem, akkor holnap igazából holnap sem, mert tegnap ugyanezt gondoltam, tehát, igazából cselekedni csak most azaz az adott pillanatban lehet. A többi csak álmodozás.

2013. szept. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát igen. Én már csak tudom. Bár hajlamos vagyok elfelejteni, törölni az ilyen dolgokat mintha velem minden rendben lett volna.

Nem tudom erre igazából én úgy érzem nem lehet tanácsot adni, velem is volt már olyan ,hogy az egeik felspanoltam magam, hogy húúúú most megváltozok. De valahogy sosem lett semmi. Nemtudom mi a megoldás.

2013. szept. 14. 22:33
 3/18 anonim ***** válasza:
A szociális fóbia az egyik legalattomosabb pszichiátriai betegség,aki egyszer beleesik,csak nagyon nehezen jön ki belőle. Én is az vagyok,tudom milyen iszonyatosan el tud rontani egy életet. Barátaid vannak? Mert ha igen,akkor már sokkal jobb helyzetben vagy mint én.
2013. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Fogjuk rá. Inkább haverok 1-2. De nem barátok.

Egyébként engem nem is a szociális fóbia zavar a legjobban jelenleg ...

2013. szept. 16. 19:55
 5/18 anonim ***** válasza:

Sokat nem tudok hozzaszolni, mert en meg tul nyilt vagyok. Kihasznalhatjak.


Segitoszandekkal kerdezhetek kemenyeket?

2013. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen
2013. szept. 19. 14:39
 7/18 anonim ***** válasza:

ez kimondottan mit jelent?


"beégek vagy megaláznak"

2013. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igazából ugyan azt jelenti a két szó. Itt például arra gondolok ,hogy nem is tudod alul maradok a veszekedésbe. Vagy olyat mond a másik amivel beéget. Valahogy így értettem. De mostmár nem is tudok normálisan egy veszekedésre gondolni. Mert egyből olyan ideges leszek ,hogy ha valami olyasmit szól akkor legszívesebben megütném. Körülbelül ennyibe ki is merül így a problémamegoldó képességem.
2013. szept. 19. 16:08
 9/18 anonim ***** válasza:

Veszekedni nem szoktam. Vitatkozni igen. De ott esz-erveket utkoztetnek.


Mi van akkor ha alul maradsz egy temaban? mi tortenik akkor, ha bebuksz egy temat vagy a te szavaiddal beegsz egy temat? Mi jatszodik le benned?

2013. szept. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Akkor az amúgyis nulla önbizalmam még alacsonyabbra süllyed. És egész nap zárkózott leszek utána és körülbelül még 1-2 hónapig azon fog járni az agyam ,ha nagyon "emlékezetes" a helyzet akkor... Hát van aminek már több éve és még mindig "fáj"... Rossz rágondolni.
2013. szept. 19. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!