Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris affektív zavar,...

Bipoláris affektív zavar, érzelmileg labilis személyiségzavar, nagyon erős szociális fóbia stb. + teljesen új környezetben egyetem-kezdés. Hogyan?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan félek, még nem kezdődött el a suli, de megoldhatatlannak látszik a helyzet, legszívesebben megölném magam, mert előre látom, ahogy megint kudarcot vallok, egyedül maradok, és nem akarok belekerülni. Nem tudom mit tehetnék :(
2013. szept. 7. 20:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Megértelek....de hadd kérdjem meg, ezeket a betegségeket te állapítottad meg magadról, vagy már jártál szakorvosnál, és ő?
2013. szept. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
pszichiátrián feküdtem több, mint egy hónapot, ott állapították meg ezeket, bár a szociális fóbiát és depressziót korábban pszichiáter állapított meg, kb. egy éve, szóval nem, nem magamnak találtam ki.
2013. szept. 7. 23:04
 3/12 anonim válasza:
40%
Nekem segített a Rivotril, de csak a legvégsőbb esetben ajánlom!
2013. szept. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt is szedtem sokáig, csak a pszichiáter úgy döntött, leállítja, mert többször túladagoltam magam
2013. szept. 9. 09:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Van olyan ismerősöd, aki ugyanarra az egyetemre megy, ahova te? Ő sokat segíthet abban, hogy ne érezd magad olyan elveszettnek. Gondolj arra, hogy a többieknek is ugyanolyan új dolog ez, mint neked. Kollégiumban fogsz lakni, vagy albérletben? Ha koli, akkor ott a többiek biztos, hogy mindenben segítenek majd, elmagyarázzák, mi merre van, milyenek a tanárok, hol a legolcsóbb a kaja stb., mindent meg fogsz tudni időben, így az első 1-2 nap után már nem lesz idegen ez a környezet sem. Azt, hogy visszahúzódó vagy (a szoc. fóbiából ugye ennyit látnak kívülről), el fogják fogadni, az egyetemen azért már értelmesebb és érettebb emberek vannak, mint egy középiskolában. Fogsz találni hozzád hasonló barátokat :-)

Ha pedig rosszul lennél pl. az órákon, nyugodtan kimehetsz. Ha egyedül maradnál, annak is megtalálod majd a módját - bár én ilyen betegségekkel nem javasolnám, hogy túl sokáig egyedül maradj.

Ja meg nem árt, ha keresel egy pszichiátert abban a városban (is), ahol egyetemre fogsz járni. Sosem árt.

2013. szept. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszodat! Sajnos nincs olyan ismerősöm, és kolis leszek, talán ott tényleg találok olyanokat, akikkel barátkozhatok.. :) (ha mást nem, hát a szobatársaimmal kénytelen leszek boldogulni valahogy :D)
2013. szept. 9. 19:01
 7/12 anonim ***** válasza:
te hogy éled meg a szorongást a bipoláris zavar tükrében? mi lehet a kettő között az összefüggés?
2013. szept. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi lehet az összefüggés...Biztos van, csak megpróbálok nem gondolni ezekre a dolgokra, mertígy is túl sokat aggodalmaskodok
2013. szept. 13. 15:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy sikerült az egyetemi indulás?


Szerintem a lényeg az, hogy folyamatosan járj a pszichiáterhez, és szigorúan szedd a gyógyszereket.

Én lítiumot szedek (Liticarb), járok ellenőrzésre, tökéletesen rendben vagyok.

2013. nov. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

HElló!


Egész tűrhetően kezdődött (a kezdeti pánikrohamokat leszámítva) de most megint nagyon rossz. szeptember óta nem járok pszichiáterhezés a gyógyszereket se szedem, most eléggé padlón is vagyok, de próbálom tartani magam

2013. nov. 21. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!