Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Reggelente miért kelek annyira...

Reggelente miért kelek annyira nehezen még akkor is, ha nem vagyok olyan fáradt? A szemeim fáradtak és egésznap viszketnek. Tud segíteni ezen valami jó szemcsepp?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen veszem rá magam arra,hogy fölkeljek.

Mindig utolsó pillanatra sikerül elkészülnöm vagy még akkorra sem.


2009. nov. 9. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is:

Mennyit alszol egy nap?

Mikor kelsz? MIkor fekszel le?

TV-re alszol el?


Főleg akkor kel nehezen az ember, ha nem aludta ki magát. Itt nem a 20 órás alvásra gondolok, hanem ha nem aludtál éjszaka akár csak 10 percet is a legmélyebb alvási szakaszban. Fontos, hogy milyen mélyen tudsz aludni!


Becsapós lehet az az érzés, ha nappal nem érzed magad fáradtnak. Ilyenkor a pulzusszám, stressz....stb, nagyobb ugye, mint éjszaka. Le tudod hosszú ideig nyomni a kialvatlan fáradságot nappal. Pláne, ha esetleg kávézol.


Biztosan hallottad már azt az érzést, hogy kipattan reggel a szeme! Ha teljesen kialudtad magad, akkor így kellene éreznél!


Én is jártam ebben a cipőben. Hosszú évek kellettek hozzá, míg rájöttem, s végül megtanultam, hogy aludjak mélyen akár rövid ideig is, ha muszáj.

Krónikus fáradság gyötört, bár pörögtem egész nap, csak néha éreztem konkrét fáradtságot, a reggeli kelések viszont maga volt a napi kínzókamra.

Én végülis igyexem nem TV-mellett elaludni, mert az abból jövő ingerek is még sokáig motoszkálnak az ember agyában, még akár álmában is, és nem segít ez a mély alvásba eljutni.


A szemcseppel kapcsolatban nem tudok segíteni, talán egy patikus tud ajánlani valamit. Esetleg szemorvos.

2009. nov. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! A pihenéssel kapcsolatban az előttem szóló mindent leírt, a szemcseppről viszont friss élményem van: mostanában sokat kell számítógép előtt ülnöm és nekem is egész nap ég, csíp a szemem, hol száraznak érzem, hol pedig egy erős, tűszúrásszerű fájdalom után potyog a könnyem, mintha sírnék. A szemészeten műkönnyet írtak fel és azt mondták, hogy ha elfogy, a vény nélküli cseppek közül bármit vehetek, csak visine-t ne!
2009. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!