Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet olyan fejfájásom,...

Mitől lehet olyan fejfájásom, hogy időnként max 20 percig lűktetve erős nyilaló fájdalom a fejtetőn, és/vagy tompább de állandóbb fájdalom a koponya elülső felében?

Figyelt kérdés
Az utobbi esetén frontra előbbinél meg fáradságra és stresszre gyanakszok, de nem tudom, hogy tényleg ezek lehetnek-e.

2013. okt. 24. 23:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg. Frontérzékeny vagyok, még nem migrénes (anyum már az). Front esetén irtózatos fejfájásom szokott lenni, hideg és meleg fronttól függően hol élesen belenyilalló, hol tompán fájó. Mondanám, hogy masszírozd meg ilyenkor a fejed, de ez van,hogy ellentétes hatást vált ki, nem csillapítja a fájdalmat. Ha elviselhetetlen, marad a fájdalomcsillapító.
2013. okt. 25. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szedj magnéziumot és kalciumot.
2013. okt. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jakyll válasza:

Lehet front, vagy az is, hogy romlott a látásod, legalábbis abból kiindulva, hogy elől is fáj a buksid. Vagy nem iszol elég folyadékot, ez is okozhatja: ne feledd, napi 1,5-2 liter !:)

Javasolnám, hogy látogass meg egy orvost, valószínűleg beutal neurológushoz és szemorvoshoz, ami jóó ! Plusz még vért is vesz, ha minden igaz, mert a vércukorszint lezuhanása is lehet gond. (egyél-igyál cukrosat is, rendszeresen !)

Az életben a stresszfaktort pedig próbáld csökkenteni... igyál idegnyugtató teákat, szakíts időt saját magadra, vegyél illatos fürdőt, olvass, szentelj időt a hobbijaidra, illetve minden nap pár perc csend és teljes chill nagyon sokat tesz... de ami a legfontosabb: elégséges alvás.:)


Nem vagyok a gyógyszerezés híve, csak a legszükségesebb esetben vetemedem rá... borsmenta és citromfűtea pl. nem csak a fejfájás ellen jó, de nyugtat is (külön is, de a legjobb keverve), vagy a majoránnatea. Meg persze, a testmozgás...:)


Jobbulást !

2013. okt. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem évente előjön május környékén ez a probléma, az utóbbi két évben legalábbis tartós fejfájással rohangáltam orvoshoz. Időnként erősebb, aztán gyengül, de nem múlik el és ez tart úgy 1-1,5 hónapig. Voltam vérvételen, szemészeten, neurológiára már nem volt türelmem menni tovább, meg mire oda eljutottam, már eltelt a 1,5 hónap és megszűnt az állandó, tompa fájdalom. Véreredményem rendben volt, szemészeten sem találtak semmit. Aztán idén május környékén megint ez játszódott le. Érdemes azért utánajárni, negatív eredmények esetén marad a természetes megoldás (teák, stresszoldás, stb.).
2013. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az egyik haveromnak segitett.Igyál erősebb kávét reggelente!!
2013. nov. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!