Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől magas a koleszterinszint...

Mitől magas a koleszterinszintem? Lejjebb tovább

Figyelt kérdés

Nem örökölhetem genetikailag, nincs anyagcsere zavarom és nem eszek zsírosakat. Jó, utóbbi időben rákaptam a békönös kiflire... De pont hogy keveseket eszek és nem zsírosokat általában.

Lehet ebből jön az állandó stresszem? Nagyon könnyen felizélődik az agyam és folyton dühös vagyok... Vagy lehet a folytonos düh és stressz miatt van ez a koleszterin izé? már régóta tartanak a dühkitöréseim.



2013. okt. 31. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Pedig gyakran genetikailag öröklődik a hajlam. Miből gondolod,hogy nem örökölhetted? Egy öröklődés nem csak a szülőktől,nagyszülőktől,hanem távolabbi rokonoktól,ősöktől is lehet.

Az viszont biztos,hogy nem a bacon-os kiflitől van. Bármilyen furcsa,a magas koleszterin szint nem az étkezés miatt van(legalábbis nincs benne nagy szerepe). Nagy mennyiségben a máj,mellékvese termel koleszterint. A magas koleszterin szint pontos okát még nem ismerik.

2013. okt. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nekem rosszalkodik a májam; fruktózérzékeny vagyok és folyton cukrosakat eszek (szégyen-gyalázat, de nem bírom megállni).És gyakran sárga hasmenésem van meg most mintha a pipimbe is az lenne h a májam vacakol. Szóval lehet, akkor ettől van?

És ennek a következménye lehet az, hogy idegzsák vagyok? Mert érthetetlen dühkitöréseim vannak, már járok pszichológushoz is, de lehet, csak ennyi a gond?

2013. okt. 31. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!