Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ha öngyilkos lenne egy közeli...

Ha öngyilkos lenne egy közeli barátod, rokonod vagy ismerősöd, akkor hargudnál rá, vagy sajnálnád, amiért megtette?

Figyelt kérdés
2009. nov. 14. 19:02
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
reménykednék, hogy meg tudja oldani a problémáit, vagy ki tud velük békülni!
2009. nov. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

nem haragudnék rá

sajnálnám

2009. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Miért kéne sajnálni, neki már nem fáj semmi? Viszont hátrahagy egy csomó embert, aki szereti (még ha ezt nem is mutatják ki mindig), akiknek hatalmas fájdalmat okoz ezzel és nem fogják tudni, hogy mi történt, rosszabb esetben egymást fogják okolni.

Rá haragudnék, a hozzátartozóit sajnálnám.

Az öngyilkosság nem old meg semmit.

2009. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Az első reakcióm szerintem a harag lenne,amiért ilyen helyzetbe hozta a megtalálóját,és egyedül hagyta a családját.
2009. nov. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem. Addig kellett volna sajnálni amíg élt! Mert biztos okkal tette.

Vagyis a sajnálni nem is a legjobb. Inkább oda kellett volna figyelni rá.

Nem utólag kell bánkódni, meg sajnálni, utálkozni, haragudni meg főleg nem.


Persze hiányozna és roisszul érezném magam, de biztos nem ítélkeznék felette.

2009. nov. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%
Szomrú lennék, de nem sajnálnám. Ha önhibáján kívül halt volna meg, akkor megy a sajnálat, de az öngyilkosság ostobaság, azért nem sajnálok mást, mert egyszerűen hülye volt.
2009. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%

19:06 - azért szerintem ez túlzás. Az öngyilkosság Amerikában már a leggyakoribb halálnemek közé tartozik és főleg jó életkörülmények között élő fiatalok lesznek öngyilkosok. Az a baj, hogy mostanában nagyon sok embernek a segge alá van tolva minden jó és nem tanulja meg értékelni azt, semmit nem vesz komolyan, ahogy az életet se.

Én el se bírnék képzelni egy olyan életszituációt, ami miatt öngyilkos lennék. Talán ha minden családtagom meghalna és én okoznám a halálukat, vagy nem is tudom... :\

2009. nov. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

19:08-s vagyok, persze nem azt mondom, hogy heccből lesznek öngyilkosak az emberek, szóval félre ne értsetek, de az biztos, hogy az öngyilkosságok 99,9%a teljeen értelmetlen, alaptalan döntés eredménye.

Úgy van ez, hogy van az a szint, aminél már nincs lejjebb és biztos, hogy ha nagyon lent van az ember és öngyilkos lesz, ha lenne rá lehetősége egyszer, később megbánná azt. Lehet, hogy nem 1 hét múlva, lehet, hogy nem 1 éven belül, de ha valaki nem teljesen nihil és nem hanyagolja el az életét, nem egész nap csak ül és sajnáltatja magát azt biztos, hogy érik olyan dolgok az életben, amiért érdemes élnie. Persze ezért tenni is kell ám.

2009. nov. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%

Tenni kell ám, tenni kell ám, csak ezt tudják egyesek hajtani...

Szerintem meg, ha valaki öngyilkosságot tervez, annak az esetek többségében vannak előjelei, és a kedves, utólag haragudó és utálkozó, sajnálkozó rokonok, ismerősök, barátok miért nem veszik ezt észre? Ha bekövetkezik a baj, akkor meg sírnak rínak.


Az persze, amikor az agyonelkényeztetett kis tinik vagdossák fel az ereiket, mert éppen rosszul keltek fel, azokat nem tudom sajnálni, és igazából le is szarom őket. De nem mindenki azért lesz öngyilkos.


Lehet haragudnék, lehet magamra haragudnék, nem tudom, szerencsére még nem éltem át ezt.

2009. nov. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak előjelei. Ha az illető segítséget kér életében és a hozzátartozói elutasítják és nem veszik komolyan, akkor a hozzátartozók csak magukat okolhatják, amiért nem segítettek. Szerintem ha valaki nem veszi észre, hogy a másik rosszul van, annak ellenére, hogy esetleg mondja is, akkor miért érdemes élnie annak az embernek, ha úgyis egyedül van? Megmondom őszintén, én nem gondolkodtam el komolyan az öngyilkosságon, de volt, mikor a környezetemmel tudattam, hogy rosszul vagyok lelkileg, ki vagyok készülve, de nem vettek komolyan és nem segítettek. Aztán 1 éve egy kisebb idegösszeomlást kaptam. Lebénultam, kórházba kerültem és önkívületi állapotban voltam. Ha kaptam volna segítséget vagy megértést a "barátaimtól", nem jutottam volna idáig. Egy idő után az ember kikészül és vagy maga vet véget az életének vagy valami fizikai következménye lesz a lelki fájdalmának. Én nem haragudnék arra, aki öngyilkos lesz, hanem inkább magamat okolnám, amiért nem segítettem.
2009. nov. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!